Ekonomik Dalgalanmalarda Sigortanın Önemi

Sigorta, hayatımızda karşılaşabileceğimiz risklere karşı canımızı ve malımızı güvence altına almamızı sağlar. Yarın, hayatta ne ile karşılaşacağımızı hiçbirimiz bilemeyiz. Fakat ihtiyacımız olan sigortaları yaptırırsak karşılaşacağımız maddi kayıpları engeller ya da en aza indirebiliriz. 

Ekonomik dalgalanmaların yaşandığı zamanlarda hepimiz tasarrufa yöneliriz. Tasarruf dönemlerinde sigortaya daha çok önem vermek gerekir. Çünkü ekonomik belirsizlikler bizleri risklerle daha çok karşı karşıya bırakır ve geleceğe yönelik endişelerimizi arttırır. Aynı zamanda herhangi bir risk ile karşılaştığımızda bunu bütçemizden karşılamamız da ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir dönemde çok daha zor olur. Sigortanın önemini kavrar ve ihtiyacımız olan sigortaları yaptırırsak canımızı ve malımızı güvence altına alarak kendimize endişesiz, rahat ve huzurlu bir yaşam sağlamış oluruz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Yılın son günlerinde yaşadığımız ekonomik belirsizlikteki (altının düşüşü, kurların yükselişi) sigortanın yeri ve önemine dikkat çeken Sigortam.net CEO'su Serdar Dinçaslan; 2014’te de en iyi korumayı en uygun fiyatla sunacaklarını, böylelikle sigorta yaptıracakların bütçelerinin zorlanmayacağını vurguladı. Dinçaslan, sigorta primlerinin yüksek olmadığını, olası bir risk durumda çok daha fazla maddi zarara uğranılacağını belirterek, küçük sigorta ödemeleriyle kendimizi ve tüm mal varlığımızı koruyabileceğimizi söyledi. Ayrıca Dinçaslan, bu doğrultuda sigorta alıcısının sigorta teminatlarını çok iyi incelemesi gerektiğini ve hayatımızda karşılaşma olasılığımızın yüksek olduğu durumların teminatlarda olmasına dikkat edilmesinin yanısıra aldığımız poliçelerin gereksiz ek teminatlarla süslenmiş olup olmadığının çok iyi incelenmesi gerektiğinin altını çizdi. Teminatların ne kadar süre içinde ödeneceğinin de dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu olduğuna da vurgu yapan Dinçaslan, sigortalının zararını en kısa sürede ödeyen, güvenilir sigorta şirketlerini seçmeleri için uyardı.

Dinçaslan, ihtiyaç duyulan sigortaları yaptırmanın ihmal edilmemesini ve bu konuya öncelik verilmesi gerektiğini söyleyerek ekledi: “Bütçenizden ayıracağınız küçük harcamalarla büyük kazançlar sağlayabilirsiniz. Ülkemizde trafik kazalarının günden güne çoğaldığını üzülerek görüyoruz. Maddi kaybınızı en aza indirmek için zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırmayı unutmayın. Yine ekonomik durumun her gün değiştiği ülkemizde hırsızlıkların artması yuvalarımızın da risk altına girmesine neden oluyor. Olası bir yangın tehlikesinde de canımız ve malımız tehlikeli bir durum içinde kalıyor. Konut sigortası yaptırarak hem kendinizi hem evinizi güvence altına alabilirsiniz. Ülkemizin deprem bölgesinde yer aldığını düşünürsek afet tehlikesine çok yakın olduğumuzu ve DASK sigortasının öneminin daha iyi anlaşılması gerektiğini görüyoruz. Bunların dışında, çoğumuz bana bir şey olmaz diye düşünüyor ve hastalanmadan hastane yüzü görmüyoruz. Bir şey unutulmamalıdır ki;her şey insana özgü, hayatta herkesin başına her şey gelebilir. Bunun için bir riskle karşılaşmadan önce hayatınıza doktorları sokun ve özel sağlık sigortasını yaptırmayı unutmayın.”

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Her türlü sigorta ihtiyacınızda mutlaka konunun uzmanlarından yardım alın. 12 yıllık tecrübesiyle Sigortam.net uzmanları size yardımcı olmak için hazır. Sigorta konusundaki ihtiyaçlarınız ve sorularınız hakkında bilgi almak için 444 24 00 numaralı telefondan Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL