Emniyet Kemerinin Önemi

Ülkemizde trafik kazası sonucu meydana gelen yaralanma ve ölüm oranları ne yazık ki gün geçtikçe artıyor. Araç ya da kullacı hatasından kaynaklanan kazalar emniyet kemerinin kullanılmadığı durumlarda daha kötü sonuçlara yol açar.

Meydana gelen kazalardaki hasarları önlemek ya da en aza indirmek için dikkate alınacak önceliklerden biri emniyet kemeri takmaktır. Otomobildeki en önemli güvenlik unsurlarından biri olan emniyet kemerinin yakın ya da uzun mesafe farketmeksizin her zaman kullanılması gerekir. Unutulmamalıdır ki kaza riski yola çıktığımız ilk andan itibaren başlar.

Emniyet kemerinin uzunluğu farklı boylardaki her insanın kullanabileceği şekilde yapılmıştır. Herhangi bir çarpışma esnasında kemerin makarası kilitlendiğinden dolayı aracın içindeki kişilerin fazla hareket etmesi önlenir. Emniyet kemerinin önemini çok fazla bilinmiyor. Emniyet Kemeri Hakkında Yanlış Bilinenler yazımızda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Emniyet Kemerinin Faydaları:
 

 • Emniyet kemeri kullanmak hem ciddi yaralanmaları önler hem de önemsiz yaranmaları en aza indirir.
   
 • Emniyet kemeri kullanmak yaralanma ihtimalini %30 oranında azaltır.
   
 • Kemer kullanmak öncelikle baş ve ciddi göğüs yaralanmalarını azaltır.
   
 • Kemer kullanmak sadece hafif yaralanmalara sebep olmaktadır. Bunların çoğu da çürükler, ezik veya hafif ağır şeklindedir.
   
 • Basit bir işlem ile emniyet kemerini bağlayarak darbeden korunacaksınız. Ana yolda ya da garaj çıkışınızda dahil her zaman emniyet kemerinizi bağlayın.

 

Unutmayın, siz iyi bir sürücü olsanız bile karşınızdaki kişi sizin gibi dikkatli olmayabilir. Vakit kaybetmeden kasko sigortası yaptırın. Kazalarda meydana gelen hasarlarınızı güvence altına alın. Sigortam.net üzerinden araç kasko sorgulama yaparak bütçenize en uygun fiyatlarla sigortanızı hemen yaptırın.

Benzer İçerikler

Aksigorta Tam Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

Aksigorta Tam Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

Hasar durumunda sorun yaşamamanız için...aşağıdakileri mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A) Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak...bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır. -Toprak kayması -Fırtına -Yıldırım -Kullanım...ve gelir kaybı -Yurtdışı (Seçimli) -0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni...Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek...teminatlar: -3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketler -Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı,...parlayıcı maddeler, (Seçimli) -Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma, -Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar* *Kemirgen hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A)...Yedek Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça...tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir....Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar...Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda hasar bedelinin % 20 lik kısmı (...150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım...sigortacının anlaşmalı olduğu serviste yapılır.

D) Rayiç Değer Belirleme Uygulaması

Şirket tarafından...internet üzerinden araç satışı yapan sitelerden veya yetkili/özel satıcılardan alınacak en az 3 teklifin...ortalaması piyasa rayici olarak belirlenir.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL