Emniyet Kemerinin Önemi | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Emniyet Kemerinin Önemi

Ülkemizde trafik kazası sonucu meydana gelen yaralanma ve ölüm oranları ne yazık ki gün geçtikçe artıyor. Araç ya da kullacı hatasından kaynaklanan kazalar emniyet kemerinin kullanılmadığı durumlarda daha kötü sonuçlara yol açar.

Meydana gelen kazalardaki hasarları önlemek ya da en aza indirmek için dikkate alınacak önceliklerden biri emniyet kemeri takmaktır. Otomobildeki en önemli güvenlik unsurlarından biri olan emniyet kemerinin yakın ya da uzun mesafe farketmeksizin her zaman kullanılması gerekir. Unutulmamalıdır ki kaza riski yola çıktığımız ilk andan itibaren başlar.

Emniyet kemerinin uzunluğu farklı boylardaki her insanın kullanabileceği şekilde yapılmıştır. Herhangi bir çarpışma esnasında kemerin makarası kilitlendiğinden dolayı aracın içindeki kişilerin fazla hareket etmesi önlenir. Emniyet kemerinin önemini çok fazla bilinmiyor. Emniyet Kemeri Hakkında Yanlış Bilinenler yazımızda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Emniyet Kemerinin Faydaları:
 

 • Emniyet kemeri kullanmak hem ciddi yaralanmaları önler hem de önemsiz yaranmaları en aza indirir.
   
 • Emniyet kemeri kullanmak yaralanma ihtimalini %30 oranında azaltır.
   
 • Kemer kullanmak öncelikle baş ve ciddi göğüs yaralanmalarını azaltır.
   
 • Kemer kullanmak sadece hafif yaralanmalara sebep olmaktadır. Bunların çoğu da çürükler, ezik veya hafif ağır şeklindedir.
   
 • Basit bir işlem ile emniyet kemerini bağlayarak darbeden korunacaksınız. Ana yolda ya da garaj çıkışınızda dahil her zaman emniyet kemerinizi bağlayın.

 

Unutmayın, siz iyi bir sürücü olsanız bile karşınızdaki kişi sizin gibi dikkatli olmayabilir. Vakit kaybetmeden kasko sigortası yaptırın. Kazalarda meydana gelen hasarlarınızı güvence altına alın. Sigortam.net üzerinden araç kasko sorgulama yaparak bütçenize en uygun fiyatlarla sigortanızı hemen yaptırın.


Benzer İçerikler

Akü ve Bakımı Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Doğru bir şekilde yapılan akü bakımı sayesinde yolda kalmadan aracınızı sağlıklı bir biçimde kullanabilir, araç performansına katkı sağlayabilirsiniz.

Devamını Oku

Yabancı Araçların Kasko Sigortası Olur mu?

Yabancı plakaları araçların kaskonun olup olmadığının bir önemi yoktur. Ülke sınırlarımız içerisinde yolculuk yapan yabancı plakalı araçlardan kasko aranmaz. 

Devamını Oku

Araç Sayısı Artıyor Ancak Kasko Poliçesi Sayısı Düşüyor

TSB'nin açıkladığı verilere göre Türkiye'deki trafiğe tescili yapılan araç sayısı artış gösterirken, kasko poliçelerinin sayısında ise düşüş yaşanıyor.

Devamını Oku