Emniyet Kemeri Kullanılmadığında | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Emniyet Kemeri Kullanılmadığında Yaşanabilecek Durumlar Nelerdir?

Ülkemizde gün geçtikçe artan araç sayısı ne yazık ki birçok trafik kazasını da beraberinde getiriyor. Çoğu araç sahibi ise emniyet kemerinin öneminin farkında bile değil.

Emniyet kemeri olası kazalarda yaşanabilecek hasarları en aza indirir. Size güvenli bir yolculuğun tadını çıkartmak kalır. Emniyet kemeri kullanmadığınız her an tehlike riskiniz var demektir.

Halbuki çok basit bir işlemle korunmanız mümkün. Bu nedenle kaza riskine karşı emniyet kemerinizi aracınızı çalıştırmadan önce takmalı ve öyle yola çıkmalısınız. Kemerinizi doğru taktığınızdan da emin olmanız çok önemlidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Emniyet kemerini kullanmadığınız zaman karşılaşabileceğiniz olumsuzluklar aşağıdaki gibidir.

 • Aniden çarpışma sonucu kişi öne fırlar. Ön cam, torpido veya direksiyona çarpma sonucunda yaralanmalar meydana gelir.
   
 • Yaralanma ihtimali %30 oranında yükselir.
   
 • Baş ve göğüste ciddi yaralanmalar yaşanır.
   
 • Çarpma sonucu iç organlar zarar görür.
   
 • İç kanamalar ve travmalar görülür.
   
 • Çarpışma ölümle sonuçlanabilir.
   

Emniyet Kemeri Kullanmamanın Nedenleri

Yakın Yerlere Gitmek

Emniyet kemerinin takılmamasının en büyük sebebi yakın mesafelere gidileceği içindir. Halbuki kazaların %80’i kısa mesafelerde yaşanıyor. Kaza ihtimali, aracınızla hareket ettiğiniz ilk andan itibaren vardır.

Düşük Hızla İlerlemek

Nasıl olsa düşük hızla gittiği için kaza riskinin olmayacağını düşünenler çok yanılıyor. Çünkü siz aracınızı yavaş sürüyor olsanız da karşınızdan ya da arkanızdan hızla gelen bir araç size çarpabilir.

Emniyet Kemerinin Sıkıştırması

Yeni araçların emniyet kemerleri artık daha ergonomik ve kişiyi rahatsız etmeyecek şekilde yapılıyor. Yine de araba için çok kalın giyinmemek hem rahat bir sürüş hem de emniyet kemeri açısından rahatlık sağlar.

Kaza Anında Araçta Kalma Korkusu

Bazı kişilerin emniyet kemeri takmama sebebi ise, kaza sırasında araçta sıkışma korkusu. Halbuki emniyet kemeri takmamak öne fırlamaya neden olurken daha büyük hasarların yaşanmasına sebebiyet verir.

Kaza riskine karşı emniyet kemerini kullandığınız gibi kasko sigortanızı da mutlaka yaptırmalısınız. Sigortam.net üzerinden en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşmak için araç kaskosu hesaplaması yapmanız yeterli. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.

  


Benzer İçerikler

Aviva Sigorta

Aviva Sigorta Kasko Sigortası Sigortam.net’te Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden Aviva Sigorta’nın kasko sigortası isterseniz online isterseniz telefonda Sigortam.net’ten kolaylıkla satın alabilirsiniz. Sigortam.net’ten satın aldığınız Aviva Sigorta kasko poliçesi ile Aviva anlaşmalı araç servis ağından faydalanabilir, deneyimli kadrosu ve konusunda uzman personeli ile kaliteli ve kesintisiz hizmet alırsınız. Siz de bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun kaskoyu bulmak ve Aviva Sigorta güvencesinden faydalanmak için 3 dakikada Sigortam.net’ten teklif alın. Sigortam.net'in Farkı Ne? Araç kaskosu fiyatları; kişisel özellikler, hasar geçmişi ve aksesuarlar gibi detaylara göre farklılık […]

Devamını Oku

Araç Kasko Fiyatları

En uygun araç sigorta fiyatları, en iyi kasko hizmeti Sigortam.net’te. 3 dakikada online teklif alın, en iyi sigortayı zaman kaybetmeden yaptırın.

Devamını Oku

Trafikte Dikkat Dağınıklığı İle Nasıl Baş Edilebilir?

Trafikte dikkat dağınıklığı büyük risklere yol açıyor. Önerilerimize dikkat ederek ve kasko sigortası yaptırarak güvenli yolculukların keyfini çıkarın.

Devamını Oku