En Güvenli 10 Otomobil Markası Hangileri?

Günümüzde araba sahibi olmak isteyenlerin uzun araştırmalar yapması gerekiyor. Alacağınız aracın marka ve modeli, rengi, performansı, yakıt çeşiti gibi özelliklerinin beklentilerinizi karşılaması gerekiyor.

Hiç kuşkusuz alınmak istenen aracın bütçenize uygun ve güvenilir otomobil olması da birinci koşul olarak karşınıza çıkıyor. İyi araştırmadan alınan bir otomobil sonrasında büyük pişmanlıklar getirebiliyor.

Bu araştırma sürecini daha kolay atlatabilmeniz için son 10 yılın en güvenilir 10 otomobil markasının listesini paylaştık. Bu liste Glamcar.com internet sitesinin, otomobillerin garanti sürelerini ve istatistiki verilerini göz önüne alarak yaptığı araştırma sonucunda ortaya çıkmıştır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

En Güvenilir Otomobiller

Porsche Boxster

Porsche Boxster genişletilmiş fren balataları ve yeni geliştirilen fren güçlendiricisiyle beraber, ön akstaki yeni nesil fren kaliperleri sürekli kullanım sırasında bile frenleme ve malzeme istikrarını geliştirmiştir. Fren diskleri, ıslak koşullarda frenleme için geliştirilmiş içten havalandırmaya ve çapraz deliklere sahiptir. Çift devrilme koruması, devrilme ya da yandan darbe durumunda koruyucu bir alan oluşturur. Ayrıca, alarm ve radar tabanlı iç gözetim sistemi kombinasyonu da seçenek olarak sunulmaktadır.

Jaguar S-Type

Tekerlekleri 18 inç olan Jaguar S-Type’ın, arka ve ön rüzgarlıkları büyük ve ön ızgara geleneksel tel örgüsüyle bezenmiştir. Aracın Brembo marka geniş çaplı frenleri bulunuyor ve CATS elektronik değişken amortisör kontrol sistemi birleşimli çift salıncaklı süspansiyon ile donatılmış. Ayrıca, sürüş hissi mevzusunda kuvvetli bir yüksek performansa ve sürüş rahatlığına sahiptir.

Mazda MX-6

Mazda MX-6’nın şerit değiştirme uyarı sistemi şeridinizden çıkmak üzere olduğunuzda size bunu haber verir. Akıllı fren destek sistemi, 15-145 km/s hızla giderken öndeki araca fazla yaklaşırsanız sizi uyararak ve frenlerinizi devreye sokarak çarpışmaları azaltır. 30km/s veya üzerindeki hızla giderken aracın arka köşelerinde bulunan iki radar sensörü, arkadan yaklaşan araçların hızını ve mesafesini ölçer. Araç otomobilinizin arkasına 50 m yaklaştığında, size aracın hangi taraftan yaklaştığını bildiren bir ışık yanıp söner. Radar lazer sensör sistemi kullanarak önden çarpışmayı önler ya da etkisini azaltır.

Alfa Romeo 145

Alfa Rome 145, Euro NCAP güvenlik testinde 5 yıldız aldı ve bu ödül onu güvenlik alanında sınıfının zirvesine çıkardı. Alınan 100 üzerinden 87 skoru, bu aracın en güvenli compact araç olduğunu gösteriyor.

BMW 5 Serisi

BMW 5 Serisi araçları daha hızlı ve yumuşak bir şekilde vites değiştirdikçe, daha az yakıt tüketilir. Sürücü ayağını gaz pedalından çektiğinde ya da frene bastığında, alternatör motora bağlanır ve artan hareket enerjisini elektrik enerjisine çevirir. Akü tamamen dolduğunda, alternatör motordan ayrılır. Bu da motorun zorlanmasını azaltır ve emisyonu düşürür. Aynı zamanda, yakıt tasarrufu ile hızlanma için daha fazla enerji sağlar. Ayrıca, opsiyonel M karbon seramik frenler bir BMW M otomobilini durdurabilmenin en etkili yoludur. Otomatik Start Stop işlevi ile gereksiz yakıt harcaması da önlenir.

Seat Alhambra

Seat Alhambra, sürücü tarafında bir diz hava yastığı olmak üzere, dokuz hava yastığına ve arka kapılarda bir çocuk kilidi gibi özelliklere sahiptir. Araç, ISOFIX/ Üst Bağlama sabitleme sistemine sahip entegre çocuk koltuğuyla donatılmıştır. Otomobilde, ABS ve elektronik fren yardımcısı, römork stabilizasyonu ve lastik basıncı sensörünü bünyesinde barındıran Elektronik Stabilite Programı da standart donanımlar olarak bulunuyor. Ayrıca, kendiliğinden yalıtımlı lastiklere de sahip.

Toyota Corolla

Toyota Corolla otomobillerde EBD ile desteklenmiş ABS fren sistemi, fren destek sistemi, araç denge kontrol sistemi, yokuşta kalkış desteği, 7 hava yastığı ve çocuk koltuğu sabitleme mekanizmasına sahiptir.

Mercedes S Sınıfı

Mercedes S Sınıfı otomobillerde rampada kalkış asistanı, frenlerin ön doldurulması, frenlerin kurutulması ve tutma fonksiyonuyla birlikte uyarmalı frene sahiptir. Yanıp sönen ışıklı diyotlu uyarmalı fren lambası, şerit takip asistanı, trafik işaretleri asistanı, fren asistanı, çarpışma önleme asistanı gibi özelliklere sahiptir.

BMW X5

BMW X5’te tam renkli BMW Head-Up Display, sürüşe ilişkin bilgileri doğrudan görüş alanınıza yansıtarak, tüm konsantrasyonunuzu sürüşe vermenizi sağlar. Park asistanı özelliği paralel park etmeyi kolaylaştırır. Uygun alana sahip park yerleri kontrol ekranı kullanılarak görüntülenebilir. Elektrokrom uzun fark fonksiyonu ise, yoldaki diğer sürücüleri tespit eder ve uzun far ışığının dağılımını onlardan uzağa yönlendirir.

Audi A3

Audi A3 start-stop sistemi, araç durma noktasına geldiğinde motoru kapatarak yakıt tüketiminin ve CO2 salınımlarının azaltılmasına yardımcı olur. Yakıt tüketimini azaltmak adına yol bilgisayarı, verimlilik programıyla donatılmıştır. S tronic’li modifiye vites değiştirme programı, motor hızı aralıklarını düşürmek adına bilinçli bir şekilde vites değiştirilmesini sağlar.

Hayatınızı ve arabanızı riske atmayın. İhtiyacınıza en uygun kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortasına Sigortam.net üzerinden ulaşın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bizi arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL