En İyi 5 Aile Otomobili

Otomobil seçimlerimiz maddi durumumuz, yaşımız, zevklerimiz ama en çok medeni halimize göre farklılaşıyor. Gençken aracın dış görünüşü, albanesi yani bıraktığı izlenim önemliyken; evli ve çocuklu olduğumuzda konforu, güvenliği, alacağı kişi kapasitesi etkili oluyor. Yani çoğu erkeğin hayalini kurduğu tek kapılı spor otomobiller aile babaları için hayalin ötesine gidemiyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Otomobil Seçerken Dikkat!

Evliliğin ve çocukların getirdikleri sorumluluk, otomobil tercihleri etkiliyor. İdeal otomobil seçimi, başlı başına yorucu ve zaman isteyen bir süreçtir. Pek çok alışverişimizde olduğu gibi istediğimiz, aradığımız özellikleri tek bir üründe bulamayız. Üstelik aile arabaları alımında tek belirleyici olan kişilerin beklentisi değil, aile fertlerinin istekleri de en az sürücü kadar araç seçimini etkiliyor. Otomobil seçimlerimizde en etkili faktörleri görmek için; ''Yeni Araç Alırken Etkili Olan 10 Kriter'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Otomobil seçimini kısıtlayan faktörlerin önünü açarak kişilere çeşitlilik sunmak isteyen otomobil markaları, farklı özelliklerde çok sayıda model üretiyor. Bu modellerden bazılarını sizin için bir araya getirdik. Modellere göz atmadan önce; en iyi aile otomobilinin sırlarını verdiğimiz ''Aile Otomobili Nasıl Seçilir?'' başlıklı makalemize göz atmakta fayda var.

Citroen C4 Picasso ve Citroen C4 Grand Picasso

Seyahatsever geniş aileler için Citroen C4 Picasso modeli iyi bir tercih olacaktır. İngiltere’de de daha önce yılın aile arabası seçilen Citroen C4 Picasso, ülkemizde 5’er ve 7’şer kişilik modelleriyle tercih ediliyor. 5 kişilik Citroen C4 Picasso’nun bagaj hacmi 630 litreye, 7 kişilik modellerin bagaj hacmi ise 645 litre ‘ye .çıkabiliyor. Citroen C4 Picasso’yu farklı kılan bir diğer unsursa, cam tavanı. Bu cam tavan özellikle doğa seyahatlerinizde değişik bir hava yakalamanızı sağlacaktır.

Citroen C4 Picasso

Citroen marka aracınızla çıktığınız yolculukları güvence altına almak için; ''Citroen Kasko Sorgulama'' sayfamızı ziyaret edin.

Toyota Verso

5 ve 7 kişilik hacme sahip bir diğer aile arabası da Toyota Vero‘yu farklı kılan ise “Easy Flat” ismi verilen koltukların istenilen oturma düzeyine rahatlıkla getirilebilmesini sağlayan sistemi. Toyota Verso, 1.6 litrelik dizel motor kullanılıyor. Bu dizel dışında, 1.6 litre ve 1.8 litre benzinli motorlardan da faydalanabiliyor.

Toyota Verso

Konforlu Toyota'nızı kasko güvencesi ile korumak için; ''Toyota Kasko Sigorta Sorgulama'' sayfamızdan teklif alın.

Renault Scenic 

5 kişilik hacme sahip olan Scenic, 470 litrelil bagaj hacmine ulaşabiliyor. Hacimi 2.sıradaki koltukların katlanmasıyla 555 litreye kadar çıkarabilmek mümkün. Citroen’nin aksine Renault’ta panoramik açılır cam tavan kullanılıyor ancak bu camın ayrıca alınması gerekiyor. Renault’un bu modeli , ülkemizde 1.5 litrelik dizel motorla tüketiciyle buluşturuluyor. 

Renault Scenic

Bir aracın kapasitesi kadar güvenliği de önemlidir. Yüksek performans gösteren Renault'unuzu korumak için; ''Renault Kasko Sorgulama'' formumuzu doldurun.

Peugeot 3008

Peugeot 3008, yol koşullarına göre değiştirilebilen çekiş sistemine sahip ve geniş iç hacmi sayesinde saklama alanlarıyla desteklenmiş bir aile arabası. 4 kişilik bir aile için uygun saklama alanları bulunan Peugeot 3008, geniş cam tavanı sayesinde ferah bir yolculuk imkanı sağlıyor.

Peugeot 3008

Ferah yolculuklara bir de güvence isterseniz; ''Peugeot Kasko Sorgulama'' sayfamızdan Peugeot'unuz özel fiyat teklifleri alın.

Ford C-MAX 

5 kişilik oturma kapasitesine sahip Ford C-MAX’a sahipseniz, bagaj hacmini 719 litreye kadar çıkarabilirsiniz. Ford C-MAX modelleri; 3 benzinli ve 1 dizel motoru çeşitleriyle Fordseverlerin beğenisine sunuluyor.

Ford C Max

Siz de Ford'um olmadan asla diyenlerdenseniz, her ihtimale karşı önlem almak için ''Ford Kasko Sorgulama'' sayfamızı ziyaret edin.

Kasko Güvencesini Unutmayın

Otomobil seçimlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz ancak yolculuk güvenliğini her zaman siz belirleyemezsiniz.

Sevdiklerinizle ve ailenizle yapacağınız yolculukları riske atmamak için kasko sigortanızı ertelemeyin. Sigortam.net’e gelin, en uygun kasko fiyatlarına sadece 3 dakikada kasko sorgulama formu ile ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız'ı arayın!

Benzer İçerikler

Otomobilde Doğru Klima Kullanımının Püf Noktaları Havaların ısınmasıyla birlikte araç sahiplerinin vazgeçilmezlerinden birisi haline gelen otomobil klimaları, doğru...kullanılmadığı takdirde ciddi tehlikelere davetiye çıkarabiliyor. Hem kendi sağlığınız, hem de araç performansınız için...otomobilde klima kullanmanın püf noktalarını için bir araya getirdik. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Doğru Klima Kullanımı için Bu Önerileri Dikkate Alın

  • Sıcak havalarda uzun...süre güneş ışığı altına park edilen araçlarda, araç içindeki plastik malzemeler buharlaşarak aracın iç ortamına...karışmasına neden olabilir. Bu nedenle sürücü ilk olarak aracı havalandırmalı ve araç içindeki zararlı kimyasalların dışarı...atılımını sağlamalıdır.
  • Bu işlem ayrıca araç içindeki sıcaklık değerlerinin düşmesini de sağlayacak ve...böylelikle klimanın aşırı yükle çalışmasını engelleyecektir.
  • Araç klimasını ilk olarak düşük devirde...çalıştırmak gerekir. Aksi takdirde yüksek devirle çalışan klima kompresörü yeterince yağlanmadığından arızaya neden...olabilir.
  • Aracın park edileceği noktadan 5 dakika önce klimanın kapatılması ve sadece havalandırma fanının...çalıştırılması evaporatör yüzeyinin kurumasını ve evaporatörden kötü kokuların gelmesinin önüne geçecektir.
  • ...
  • Klima çalışırken, aracın ön kısmındaki sıvı tutucu deponun yukarı bölümünde bulunan gözetleme camında kabarcıklar...görünüyorsa, bu durum soğutucu akışkanın azaldığına işaret olabilir. Bu gibi bir durumda araç servise götürülmeli ve yeteri...kadar soğutucu akışkan sıvı eklenmelidir.
  • Klimanın çalıştırılmaya ihtiyaç duyulmadığı kış aylarında da...soğutucunun devir daim yapması için en az haftada 5 – 10 dakika çalıştırılması gerekir.

Aracınız ve Bütçeniz...Kasko ile Güvencede

Seyahatleriniz esnasında aracınızda meydana gelebilecek arızalar sizi oldukça zor bir durumda...bırakabileceği gibi, bütçenizin de ciddi anlamda sarsılmasına neden olabilir. Bu gibi kötü senaryolarla karşı karşıya kalmak...istemiyorsanız, geç kalmadan aracınızı ve bütçenizi kasko ile güvence altına alabilirsiniz. Şimdi online...olarak veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak kasko...teklifi alın, ihtiyacınız olan en doğru kasko sigortası poliçesine en uygun fiyatlarla sahip olun.