En İyi 5 Aile Otomobili

Otomobil seçimlerimiz maddi durumumuz, yaşımız, zevklerimiz ama en çok medeni halimize göre farklılaşıyor. Gençken aracın dış görünüşü, albanesi yani bıraktığı izlenim önemliyken; evli ve çocuklu olduğumuzda konforu, güvenliği, alacağı kişi kapasitesi etkili oluyor. Yani çoğu erkeğin hayalini kurduğu tek kapılı spor otomobiller aile babaları için hayalin ötesine gidemiyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Otomobil Seçerken Dikkat!

Evliliğin ve çocukların getirdikleri sorumluluk, otomobil tercihleri etkiliyor. İdeal otomobil seçimi, başlı başına yorucu ve zaman isteyen bir süreçtir. Pek çok alışverişimizde olduğu gibi istediğimiz, aradığımız özellikleri tek bir üründe bulamayız. Üstelik aile arabaları alımında tek belirleyici olan kişilerin beklentisi değil, aile fertlerinin istekleri de en az sürücü kadar araç seçimini etkiliyor. Otomobil seçimlerimizde en etkili faktörleri görmek için; ''Yeni Araç Alırken Etkili Olan 10 Kriter'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Otomobil seçimini kısıtlayan faktörlerin önünü açarak kişilere çeşitlilik sunmak isteyen otomobil markaları, farklı özelliklerde çok sayıda model üretiyor. Bu modellerden bazılarını sizin için bir araya getirdik. Modellere göz atmadan önce; en iyi aile otomobilinin sırlarını verdiğimiz ''Aile Otomobili Nasıl Seçilir?'' başlıklı makalemize göz atmakta fayda var.

Citroen C4 Picasso ve Citroen C4 Grand Picasso

Seyahatsever geniş aileler için Citroen C4 Picasso modeli iyi bir tercih olacaktır. İngiltere’de de daha önce yılın aile arabası seçilen Citroen C4 Picasso, ülkemizde 5’er ve 7’şer kişilik modelleriyle tercih ediliyor. 5 kişilik Citroen C4 Picasso’nun bagaj hacmi 630 litreye, 7 kişilik modellerin bagaj hacmi ise 645 litre ‘ye .çıkabiliyor. Citroen C4 Picasso’yu farklı kılan bir diğer unsursa, cam tavanı. Bu cam tavan özellikle doğa seyahatlerinizde değişik bir hava yakalamanızı sağlacaktır.

Citroen C4 Picasso

Citroen marka aracınızla çıktığınız yolculukları güvence altına almak için; ''Citroen Kasko Sorgulama'' sayfamızı ziyaret edin.

Toyota Verso

5 ve 7 kişilik hacme sahip bir diğer aile arabası da Toyota Vero‘yu farklı kılan ise “Easy Flat” ismi verilen koltukların istenilen oturma düzeyine rahatlıkla getirilebilmesini sağlayan sistemi. Toyota Verso, 1.6 litrelik dizel motor kullanılıyor. Bu dizel dışında, 1.6 litre ve 1.8 litre benzinli motorlardan da faydalanabiliyor.

Toyota Verso

Konforlu Toyota'nızı kasko güvencesi ile korumak için; ''Toyota Kasko Sigorta Sorgulama'' sayfamızdan teklif alın.

Renault Scenic 

5 kişilik hacme sahip olan Scenic, 470 litrelil bagaj hacmine ulaşabiliyor. Hacimi 2.sıradaki koltukların katlanmasıyla 555 litreye kadar çıkarabilmek mümkün. Citroen’nin aksine Renault’ta panoramik açılır cam tavan kullanılıyor ancak bu camın ayrıca alınması gerekiyor. Renault’un bu modeli , ülkemizde 1.5 litrelik dizel motorla tüketiciyle buluşturuluyor. 

Renault Scenic

Bir aracın kapasitesi kadar güvenliği de önemlidir. Yüksek performans gösteren Renault'unuzu korumak için; ''Renault Kasko Sorgulama'' formumuzu doldurun.

Peugeot 3008

Peugeot 3008, yol koşullarına göre değiştirilebilen çekiş sistemine sahip ve geniş iç hacmi sayesinde saklama alanlarıyla desteklenmiş bir aile arabası. 4 kişilik bir aile için uygun saklama alanları bulunan Peugeot 3008, geniş cam tavanı sayesinde ferah bir yolculuk imkanı sağlıyor.

Peugeot 3008

Ferah yolculuklara bir de güvence isterseniz; ''Peugeot Kasko Sorgulama'' sayfamızdan Peugeot'unuz özel fiyat teklifleri alın.

Ford C-MAX 

5 kişilik oturma kapasitesine sahip Ford C-MAX’a sahipseniz, bagaj hacmini 719 litreye kadar çıkarabilirsiniz. Ford C-MAX modelleri; 3 benzinli ve 1 dizel motoru çeşitleriyle Fordseverlerin beğenisine sunuluyor.

Ford C Max

Siz de Ford'um olmadan asla diyenlerdenseniz, her ihtimale karşı önlem almak için ''Ford Kasko Sorgulama'' sayfamızı ziyaret edin.

Kasko Güvencesini Unutmayın

Otomobil seçimlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz ancak yolculuk güvenliğini her zaman siz belirleyemezsiniz.

Sevdiklerinizle ve ailenizle yapacağınız yolculukları riske atmamak için kasko sigortanızı ertelemeyin. Sigortam.net’e gelin, en uygun kasko fiyatlarına sadece 3 dakikada kasko sorgulama formu ile ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımız'ı arayın!

Benzer İçerikler

Ehliyet sınıfları 2019 Nelerdir? Ehliyet sınıfları 2019 güncel bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ehliyet sınıfları ve...yaşları hakkındaki detaylar, sınıflara göre sürme yetkisi verilen motorlu araçlar hakkında merak ettiklerinize buradan...ulaşabilirsiniz. Peki ehliyet sınıfları nelerdir? Ehliyet sınıflarına göre yaş ve denetim kriterleri hakkında...da bilgi almak istiyorsanız
"Ehliyet Alma Şartları...2019" yazımızı okuyabilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kaskotrafik_widget-2"]

Ehliyet Sınıfları...Nelerdir?

ehliyet sınıfları           A1 ehliyet, A2 ehliyet, B...sınıfı ehliyet gibi ehliyet sınıfları 2019 hakkındaki tüm detaylar yazımızın devamında. M: M sınıfı sürücü belgesi 2, 3 veya 4 tekerlekli motorlu bisikletleri (moped)...kullanan sürücülere verilir.

A Sınıfı Ehliyetler

A1: Silindir hacmi...125 cm³, gücü 11 KW ve gücünün toplam ağırlığına oranı 0.1'i geçmeyen sepetli ya da sepetsiz iki tekerlekli ve gücü 15 KW'ı...geçmeyen üç tekerlekli motosikletler için geçerlidir. A2: Bu sınıftaki...ehliyetler ise gücü 35 KW'ı geçmeyen ve gücünün toplam ağırlığı 0.2'yi geçmeyen sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli...motosikletler ve gücü 15 KW'yi geçmeyen üç tekerlekli motosikletler için geçerlidir. A: Bu sınıftaki sürücü belgesi sepetli ya da sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ve gücü 15...KW'ı geçen üç tekerlekli motosikletler için geçerlidir.

B Sınıfı Ehliyetler

B1: Net motor gücü 15 KW ve net ağırlığı 400 kg, yük taşımacılığı için ise net...ağırlığı 550 kg'ı geçmeyen 4 tekerlekli motosikletler için geçerlidir. B: Otomobil ve kamyonet kullanacak olan sürücüler için geçerlidir. Ayrıca bu sınıftaki ehliyet...sahipleri 4250 kg'ı geçmeyen birleşik araçları da kullanabilirler. BE: B...sınıfı ehliyetle kullanılan araçlara takılan ve yük ağırlığı 3500 kg'ı geçmeyen römork ya da yarı römorklü birleşik...araçlarda geçerlidir.

C Sınıfı Ehliyetler

C1: Azami yük...ağırlığı 3500 kg üzerinde bulunan ve 7500 kg'ı geçmeyen kamyon ve çekici gibi araçlarda geçerlidir. C1E: C1 sınıfı ehliyete sahip kişilerin kullandığı ve azami yük ağırlığı 750 kg'ı geçen...römork ya da romorklardan oluşan ve katar ağırlığı 12000 kg'ı geçmeyen, B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olanların ise 3500...kg geçen ve katar ağırlığı 12000 kg'ı geçmeyen römork veya römorklardan oluşan araçlar için geçerlidir. C: Kamyon veya çekici kullanacakları için geçerlidir. CE: C sınıfı sürücü belgesine sahip olup, bu sınıftaki araçlara takılan ve ağırlığı 750...kg'ı geçen römork ve yarı römork araçlar için geçerlidir.

D Sınıfı Ehliyetler

D1: Minibüs kullanacak sürücüler için geçerlidir. D1E: D1 sürücü belgesi ile kullanılan araçlara takılan ve azami ağırlığı 750 kg'ı geçen...römorklü araçlar için geçerlidir. D: Otobüs ve minibüs kullanacak...sürücüler için geçerlidir. DE: D sınıfı sürücü belgesine sahip ve D...sınıfı kapsamındaki 750 kg2ı geçen römorklü araçlar için geçerlidir.

Diğer Ehliyet Sınıfları

F: Lastik tekerlekli traktör kullanacaklar için geçerlidir. G: İş makinesi türüne giren motorlu araçlar için geçerlidir. K: K sınıfı sürücü belgesi ise araç kullanmayı öğrenen sürücü adaylarına eğitim ve sınav...süresince verilir.

Bütçenizi Trafik Risklerine Karşı Koruyun!

Trafikte aracınızın başına gelebilecek küçük ya da...büyük kazalara karşı araç sigortalarınızı yaptırarak önlem alabilirsiniz. Trafik sigortanızı yaptırarak karşı tarafa...verebileceğiniz hasar masraflarını, kasko sigortanız ile ise kendi aracınızın başına gelebilecek hasar masraflarını sigorta...şirketiniz öder. Bu sebeple geç olmadan aracınızı güvenceye alın, hem de hemen! Nasıl mı, Sigortam.net'ten sadece 2 dakikada kasko teklifi ve trafik sigortası teklifi alabilirsiniz. Teklif...alarak en uygun fiyatlara anında ulaşır, 20 sigorta şirketi arasından teklifleri karşılaştırabilirsiniz.