En Uygun Araç Sigortası için Öneriler

Araç sigortalarının fiyatlandırılmasında insan, çevre ve araç özellikleri önemli bir etken. Genellikle sigortalanırken de sorulan sorular; sürücünün yaşı, cinsiyeti, aracın kullanıldığı ilin trafiğin yoğunluğu, aracın marka ve modeli gibi pek çok ayrıntı araç sigorta fiyatları üzerinde etkili faktörlerdir. Otomobil özelliklerinin araç sigortasına etkisini görebilmek için; ”Otomobil Özelliklerinin Araç Sigortalarına Etkisi” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Araç sigorta fiyatlarının belirlenmesi, aracın özellikleri ve çevresel faktörler ile sınırlı değil. Uygun poliçeye sahip olmanın asıl altın kuralı düşük risk profilinde olmak.

Yani düşük risk grubu, düşük primli sigorta poliçesi demektir. Bu anlayışla hareket eden sigorta şirketleri, aracını özenle kullanan müşterilerine daha uygun teklifler sunuyor. Yani iyi sürücüler uygun sigorta teklifleri ile ödüllendiriliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Sürücüler açısından değerlendirilme yapıldığında araç sigortasını en ekonomik koşullarda elde etmek çok önemli. Geniş kapsamlı teminatlar ve beklentilerine uygun güvenceyle sigortalanmak isteyen sürücülere büyük görev düşüyor. Kasko veya trafik sigortası hangi sigorta çeşidi olursa olsun, satın alma aşamasında geçmeden önce detaylı bir inceleme yapmakta fayda var. Araç sigortaları ve aralarındaki farklar ile ilgili bilgi için; ”Araç Sigortaları Arasındaki 3 Fark” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Bu incelemede size yardımcı olacak ipuçlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araç Sigortalarını Etkileyen 10 Nokta

  • Sigorta yenileme dönemleri, her sigorta çeşidinde büyük önem arz eder. Fakat trafik sigortası gecikmeleri maddi cezalara neden olduğu için ayrı bir özen gösterilmesi gerekir. Trafik sigortası yenilemesini zamanında yaptıran sigortalılar, yenilemesini gecikmeli yaptıranlara oranla daha az prim öder. Sigorta yenilemeleri ile ilgili bilgi için; ”Sigorta Yenileme Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.
  • Kasko ve trafik sigortasında ortak nokta ise hasar geçmişidir. Hasar geçmişi ne kadar temiz ise sigorta primleri o ölçüde düşecektir. Hasarsız geçirilen her dönemde indirim oranı artacaktır. Hasar oranı yüksek sürücüler, trafik sigortasında yüksek prim öder.
  • Sigortalının yaşı, sigorta yaptırırken önemli noktalardan biridir. Genç sigortalılar yüksek risk grubunda sayılır, bu sebeple aldığı teklifler daha yüksek olabilir.
  • Sürücü yaşı gibi araç yaşı da sigorta yaptırırken önemli noktalardan biridir.
  • Sigortalanacak aracın modeli, araç sigortalarını belirleyen bir diğer detaydır. Örneğin; spor araç sınıfındakiler yüksek risk grubu içerisinde yer alacağı için primleri daha fazla olacaktır.
  • Sigortalanacak kişinin mesleği de araç sigortalarına etki eden bir unsurdur. Bazı sigorta şirketleri, mesleklere özel indirim yapmaktadır.
  • Tüm bunların yanı sıra sigorta şirketine olan saadakat, sigorta primlerinde avantaj yaratacak bir etken olabiliyor.
  •  Trafiğe çıkılan il, kaza riskini doğrudan etkileyeceği için önemli bir detay. İstanbul’daki araç ile Afyon’daki aracın sigorta primleri arasında farklar olabilir.
  • Bütçenizde önemli oranda tasarruf sağlamak, araç sigortanızı uyguna getirebilmek için üşenmeyin. Kasko ve trafik sigortası hizmeti veren şirketlerden ihtiyaçlarınıza uygun teklifler alın.
  • Ama ekonomik olarak düşündüğünüz ürünün ilerde pahalıya mal olma olasılığı da var. Söz konusu ürün sigorta ise ve ihtiyaçlara uygun seçilmediyse risk gerçekleştiğinde daha büyük bir maliyetle karşılaşılabilir. Bu yüzden kasko veya trafik sigortası hangi sigorta çeşidi olursa olsun, satın alma aşamasında geçmeden önce detaylı bir inceleme yapmakta fayda var.

Siz de zaman ve tasarruf kaybı yaşamamak için Sigortam.net’e gelerek, araç sigorta sorgulaması yapın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL