En Uygun Kasko Araştırması | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Uygun Kasko Araştırması Nasıl Yapılır?

İnsanlar, elbette emek vererek, belli bir çaba sonucu sahip oldukları mal varlıklarını kaybetmek istemezler. Kaybolan mal varlıklarının yerine bir yenisini koymak, her zaman mümkün olmayabilir. Üstelik bu mal varlığı bir de araba gibi lüks ihtiyaç sınıfına giriyorsa, çok daha zor. Sigorta yaptırmak, bu mal varlıklarını korumanın en güvenilir yoludur. Uygun kasko poliçeleri sayesinde risk gerçekleşse bile kayıpların telafisi çok daha rahat olacaktır.

Ancak hem doğru kasko teminatları hem de en uygun kasko fiyatları için geniş bir araştırma yapmak, gerekiyor. Sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren pek çok şirket var, bu şirketlerin her biri hemen hemen aynı ürünleri sunsa da talep edilen kasko teklifleri farklı olabiliyor.

Teklifler ve seçenekler bu kadar artınca aracını sigortatlamak isteyen insanlar, biraz da bütçelerinin kısıtlı olmasının etkisiyle en uygun kasko poliçesinin arayışı içinde oluyorlar.

    

En Uygun Kaskoyu Etkileyen Faktörler

Sigorta şirketlerinin farklı teklifler sunmasında, pek çok etken var ancak temel olarak etkili olan faktörlerden bahsetmek gerekitse;

 • Kasko kapsamındaki ek teminatlar ve hizmetler,
 • Sigorta şirketinin kendi mali yapısı,
 • Kasko kapsamında sunulan indirimler (hasarsızlık indirimi, meslek indirimi, alarm indirimi vb)
 • Hasar geçmişi

Sigorta şirketlerine göre farklılışan bu faktörlerin değerlendirilmesi aşamasında, uzman desteği almak gerekir. Bu noktada Sigortam.net uzmanlarından 7/24 kesintisiz hizmet alabilirsiniz. 

En uygun kasko için sigorta şirketlerinin desteği kadar sizin de farkınızda olmanız gereken bazı detaylar bulunuyor. Bu yüzden en uygun kasko seçeneklerini kolayca değerlendirebilmeniz adına bir takım püf noktalara değindik.

En Uygun Kasko Sigortasının Püf Noktaları
 

 • Herşeyden önce teminatlar önemlidir ve kasko teminatlarının bir kısmını belirlemek sigortalıların elinde olan şeylerdir. Bu yüzden doğru güvencelerin alınması ve yeterli teminat tutarlarının talep edilmesi yerinde olacaktır. Gerçekleşmesi mümkün olmayan risklere karşı teminat almak, gereksiz yere o güvence için prim ödemek anlamına gelir.
   
 • Gereksiz teminatların alınması kadar fiyatları düşürmek adına teminatlardan ödün verilmesi de risklidir. Böyle bir seçim en uygun kaskoya değil, yetersiz sigorta poliçesine sahip olmanıza neden olur. 
   
 • En uygun sigortaya ulaşmak adına feda edilen teminatlardan biri de araç asistans hizmetleridir. Oysa, özellikle kötü hava koşullarında sizi yolda bırakan aracınızın tamir işlemleri çok daha masraflı olacaktır. Asistans hizmetlerinin kapsamına bakarak, uygun seçenekleri dikkate alabilirsiniz.

Kasko alacağınız şirketin güvenilirliğini anlamak ve en uygun kasko fiyatlarıyla sigortalanmak, oldukça zaman alıcı bir süreçtir. Aradığınız kasko güvencesi için Sigortam.net’e gelerek kasko hesaplaması yapabilir, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Unutmayın, hem ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun sigortayı bulmanızda, hem de hasar yaşadığınızda Sigortam.net yanınızda!


Benzer İçerikler

Otomobil Özelliklerinin Araç Sigortalarına Etkisi

Otomobillerde bulunan bazı özellikler araç sigortası fiyatlarını etkiler, bu özellikleri öğrenerek sigortanızı uygun fiyatlarla satın alın.

Devamını Oku

Oto Hırsızlığında Yapılması Gerekenler

Hırsızlıkla karşılaşma olasılığınız yüksek olması gibi bu durumu zararsız atlatma şansınızda yüksektir. Kasko sigortası yaptırarak karşılaştığınız zararları bu sigorta ile temin edebilirsiniz

Devamını Oku

Sigortam.net’ten Alabileceğiniz Axa Sigorta Ürünleri

Axa, bugün dünyada 50’den fazla ülkede, 50 milyon kişi ve ticari işletmenin ailelerini, çalışanlarını ve mallarını güvence altına almakta, kişisel ve ticari varlıklarını yönetmektedir.

Devamını Oku