En Uygun Kasko Araştırması Nasıl Yapılır?

İnsanlar, elbette emek vererek, belli bir çaba sonucu sahip oldukları mal varlıklarını kaybetmek istemezler. Kaybolan mal varlıklarının yerine bir yenisini koymak, her zaman mümkün olmayabilir. Üstelik bu mal varlığı bir de araba gibi lüks ihtiyaç sınıfına giriyorsa, çok daha zor. Sigorta yaptırmak, bu mal varlıklarını korumanın en güvenilir yoludur. Uygun kasko poliçeleri sayesinde risk gerçekleşse bile kayıpların telafisi çok daha rahat olacaktır.

Ancak hem doğru kasko teminatları hem de en uygun kasko fiyatları için geniş bir araştırma yapmak, gerekiyor. Sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren pek çok şirket var, bu şirketlerin her biri hemen hemen aynı ürünleri sunsa da talep edilen kasko teklifleri farklı olabiliyor.

Teklifler ve seçenekler bu kadar artınca aracını sigortatlamak isteyen insanlar, biraz da bütçelerinin kısıtlı olmasının etkisiyle en uygun kasko poliçesinin arayışı içinde oluyorlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

En Uygun Kaskoyu Etkileyen Faktörler

Sigorta şirketlerinin farklı teklifler sunmasında, pek çok etken var ancak temel olarak etkili olan faktörlerden bahsetmek gerekitse;

 • Kasko kapsamındaki ek teminatlar ve hizmetler,
 • Sigorta şirketinin kendi mali yapısı,
 • Kasko kapsamında sunulan indirimler (hasarsızlık indirimi, meslek indirimi, alarm indirimi vb)
 • Hasar geçmişi

Sigorta şirketlerine göre farklılışan bu faktörlerin değerlendirilmesi aşamasında, uzman desteği almak gerekir. Bu noktada Sigortam.net uzmanlarından 7/24 kesintisiz hizmet alabilirsiniz. 

En uygun kasko için sigorta şirketlerinin desteği kadar sizin de farkınızda olmanız gereken bazı detaylar bulunuyor. Bu yüzden en uygun kasko seçeneklerini kolayca değerlendirebilmeniz adına bir takım püf noktalara değindik.

En Uygun Kasko Sigortasının Püf Noktaları
 

 • Herşeyden önce teminatlar önemlidir ve kasko teminatlarının bir kısmını belirlemek sigortalıların elinde olan şeylerdir. Bu yüzden doğru güvencelerin alınması ve yeterli teminat tutarlarının talep edilmesi yerinde olacaktır. Gerçekleşmesi mümkün olmayan risklere karşı teminat almak, gereksiz yere o güvence için prim ödemek anlamına gelir.
   
 • Gereksiz teminatların alınması kadar fiyatları düşürmek adına teminatlardan ödün verilmesi de risklidir. Böyle bir seçim en uygun kaskoya değil, yetersiz sigorta poliçesine sahip olmanıza neden olur. 
   
 • En uygun sigortaya ulaşmak adına feda edilen teminatlardan biri de araç asistans hizmetleridir. Oysa, özellikle kötü hava koşullarında sizi yolda bırakan aracınızın tamir işlemleri çok daha masraflı olacaktır. Asistans hizmetlerinin kapsamına bakarak, uygun seçenekleri dikkate alabilirsiniz.

Kasko alacağınız şirketin güvenilirliğini anlamak ve en uygun kasko fiyatlarıyla sigortalanmak, oldukça zaman alıcı bir süreçtir. Aradığınız kasko güvencesi için Sigortam.net’e gelerek kasko hesaplaması yapabilir, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Unutmayın, hem ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun sigortayı bulmanızda, hem de hasar yaşadığınızda Sigortam.net yanınızda!

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL