En Uygun Kasko için 5 Basit Yöntem

Her geçen gün trafiğe çıkan araç sayısının artması ile araç ve can güvenliğini sağlamak daha zor bir hal aldı. Özellikle sigorta sahibi olmayan araçlarla sorunsuz yol almak büyük şans ama bu şans uzun sürmeyebilir ve az ya da çok bir bütçe ayırarak aldığınız aracınız zarar görebilir. 

Öyle ya da böyle herkes kendi maddi durumuna göre bir araç sahibi oluyor ve uygun olsun pahalı olsun bütün araçlar aynı yolda ilerliyor, aynı trafiğe maruz kalıyor ve aynı risklerle karşı karşıyalar. Bu risklerin üstesinden gelmenin yolu ise kasko yaptırmaktan geçiyor.

Kasko yaptıran bireyler sadece kaza durumlarına karşı değil beklentilerinin dışında gerçekleşebilecek yangın, sel yani doğal afetlere karşı da önlem almış oluyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL


Bu önlemleri almak için ise büyük maliyetlere gerek yok. En uygun kasko fiyatlarına ulaşmak için tek yapmanız gereken bilinçli olmak ve kasko hesaplamalarındaki yöntemlerle ilgili araştırmalarda bulunmak. Bu sayede uygun kasko primleriyle yerine yenisini alamayacağınız aracınızı bütçenize zarar vermeden koruyabilir, güven içerisinde yolculuk edebilirsiniz. Peki uygun araç kasko fiyatlarına ulaşmak için neler yapılabilir?

Uygun Kasko için 5 Basit Yöntem

1- Sigorta şirketleri, kasko kapsamında birçok teminatı bize sunmaktadır. Ama gerek aracın bulunduğu konumun koşulları gerekse kullanım alanına göre bazı güvenceleri alınmasına hiç gerek olmayabilir. Bunun için ise farklı kasko ürünlerini; kasko, dar kasko, genişletilmiş kasko veya tam kasko içerisinden bir tercih yapabilirsiniz.
 
2- Kasko yaptırılırken dikkat edilecek ikinci nokta karşılaştırma yapmaktır. Tek bir yerden teklif almak sınırlı bir tercih alanı çizer. Aynı markaya hatta aynı modele farklı kasko teklifleri sunulabiliyor. Kasko sigortasında bir zaman sınırı olmadığını düşünerek en doğru zamanda en çok çeşitlilikle araç kaskonuza karar vermeniz en doğrusu olacaktır.

3- Kasko almak özen, dikkat ve deneyim isteyen bir süreçtir. Bu yüzden konusunda uzman kişilerden kasko almalısınız. Deneyimli sigorta şirketleri sizin için en uygun kasko tekliflerini hazırlayacak, sizi çok zorlamadan kasko sahibi yapacaktır.

4- Hasarsızlık indirimi de kasko primlerinin düşürülmesinde önemli bir etkendir. Eğer daha önce bir hasar ödemesi talep etmediyseniz, sigorta şirketinin hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz. Bu noktada hasarsızlığınızı korumak adına ufak çaplı hasarları kendiniz karşılayarak, bir sonraki sene daha uygun teklifler alabilirsiniz.

5- Kasko sahiplerine kolaylık sağlayan bir diğer seçenek muafiyetli kasko seçmektir. Muafiyetli kasko seçeneği ile araç sahipleri ortaya çıkacak hasarların bir kısmını kendileri üstlenmiş olurlar. 

Kasko alırken bu açıklanan noktalara dikkat edilirse kasko fiyatlarına kolayca ve hızla ulaşılabilir. Siz de hala kasko hesaplamanızı yapmadıysanız Sigortam.net’e gelin, %45’e varan fiyat avantajlarını yakalayın.

Online işlemler yerine telefon yardımı almak için 7/24 hizmet anlayışıyla çalışan 444 24 000 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL