444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En Uygun Kasko Poliçesi Nasıl Seçilir?

19 Mart 2013
Aynı marka ve model araç için farklı sigorta primleri ödemek mümkün. Daha az sigorta primi ödeyen taraf siz olmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken pek çok nokta var.
 

Poliçe Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

 
-Poliçe yenileme zamanını kaçırmayın! Yenilemeyi gecikmeli yaptıranlar, yenilemeyi zamanında yaptıranlara göre daha fazla para öderler. 
 
-Hasar geçmişi ne kadar temiz olursa primler de o kadar düşük olur. Hasarsız geçirilen her poliçe dönemi, bir sonraki döneme indirim olarak yansır. Hasar oranı yüksek olan sürücü, trafik sigortasına da yüksek prim öder.
 
-Küçük meblağlı kazalarda sigorta şirketini duruma dahil etmezseniz, hasarsızlık indirimi bozulmaz, hak kaybı yaşamazsınız.
 
-Sigortalı yaşı da poliçe fiyatında önemli bir etken. Genç yaşlarda sigorta risk oranı yüksek olduğundan poliçe fiyatı da yüksek olmaktadır. 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
-Poliçe fiyatını etkileyen yaş ile ilgili bir nokta daha var: araç yaşı. Yeni araç için, yaşlı araca oranla daha az prim ödenir. 
 
-Kadın sürücü ile erkek sürücü arasında da prim farkı yaşanabiliyor. Bazı sigorta şirketleri kadın sürücüye fiyat avantajı sağlarken bazı şirketler de kadınları risk oranı yüksek sigortalı kategorisine dahil ediyor.
 
-Araç modeli de sigorta şirketi için önemli. Lüks araçların kaza oranı daha düşük olduğundan, primleri de daha az. Öte yandan spor araçların yüksek kaza riski taşıması, spor araç sahiplerinin daha fazla prim ödemesine sebep oluyor.
 
-Sigorta şirketleri mesleğe özel indirimler de sunuyor. Öğretmen, doktor, mühendis, subay, eczacı, mimar, memur, mali müşavir, avukat, akademisyen, emniyet mensubu, yargı mensubu ve emekliler düşük risk kategorisinde değerlendiriliyor. Böylece bu kişiler prim ödemelerinde indirimden faydalanabiliyor.
 
-İkinci el araçlarda hasar oranı yüksek olduğu için, ikinci el araç sahiplerinin primleri yıllara göre artış gösterebiliyor.
 
-İstatistiklere göre araç rengi risk katerorisini değiştirebiliyor. Gümüş renk/gri araçların kaza istatistikleri düşük. Kırmızı, mavi ve siyah arabalar ise çok kaza yapıyor. 
 
-Sadakat primleri, poliçe fiyatını düşürmek için etkili bir yol. Kasko poliçesi için her dönem aynı sigorta şirketini tercih etmeniz, size indirim sağlayacaktır.
 
-İl Plaka Kodu da primlerde etkili. İstanbul plakalı araç ile Burdur plakalı araç için primler farklılık gösterebiliyor. İllere göre kaza ve araç yoğunluk istatistikleri değişiklik gösterdiğinden, primler de bu verilere göre değişebiliyor.
 
-Son ve en önemli nokta, sigorta poliçesinin özensiz hazırlanması. Sigortalı, ihtiyaçlarını doğru belirlemez ve bu ihtiyaçlara göre teminat almaz ise, poliçesinde fazladan pek çok teminat bulunabilir, bu da fazla prim ödemesine sebep olur. Bunun yerine, ihtiyaç ve fiyat analizi yapılarak poliçe hazırlanması, uzmanlardan bilgi alınması, sigortalının daha az prim ödemesini sağlar. Bu işlemleri www.sigortam.net üzerinden form doldurarak veya 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı'nı arayarak, dilerseniz de sizi aramamız için not bırakarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Siz de Sigortam.net üzerinden online sigorta sorgulama ve en uygun kasko fiyatları için karşılaştırma yapın, form doldurun; uzmanlarımız 3 dakika içinde ihtiyaçlarınıza en uygun kasko  poliçesini hazırlasın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli

22 Nisan 2013 Pazartesi
Kasko teklifi alırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunur. Yalnızca fiyat odaklı seçimler, hasar anında mağdur olmanıza sebep olabilir.

Hangi Kasko İndirimi Size Uygun?

22 Nisan 2013 Pazartesi
Kasko yaptırırken faydalanabileceğiniz indirimleri biliyor musunuz? Mesleğinize, yaşınıza, aracı kimin süreceğine, hasara göre alabileceğiniz indirimler için yazımızı okuyun.