Yapılan En Yaygın Araç Bakım Hataları

Teknolojinin gelişmesi, buna bağlı olarak yeni nesil otomobillerin artışıyla birlikte araç bakımları da daha pratik bir hal aldı. Ancak bu durum araç bakımlarının ertelenebileceği anlamına gelmiyor. 

Günlük hayatın koşturmacası içerisinde unuttuğumuz yahut umursamadığımız ufak sorunlar, ileri de büyük araç problemlerine ve bütçemizde büyük giderlere neden olabiliyor. 

En çok yapılan araç bakım hatalarını öğrenerek yanlış alışkanlıklarınızı düzeltebilir, ileride oluşabilecek araç servis masraflarını önleyebilirsiniz. 

İşte, sürücülerin en çok yaptığı araç bakımı hataları!

En Çok Yapılan 5 Araç Bakım Hatası
 

Hava Filtresini Temiz Tutmamak

Araç hava filtresi bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Çünkü; araç motorları düzenli şekilde hava emiyor. Temizlenmeyen hava filtreleri, hem aracın daha fazla enerji harcamasına, hem de yakıt tasarrufuna neden oluyor.

Filtre Değişimlerini İhmal Etmek

Araç yağı ve klima filtelerinin değişimi sıklıkla ihmal edilen konular arasında sayılıyor. Araçların en temel bakımı olan filtrelerin değişimini ertelemek, araçta oluşacak sorunları hızlandırır dolayısıyla aracınız için harcadığınız masraflar artar.

Fabrika Tavsiyelerine Kulak Asmamak

Araç alırken verilen araç kullanım kılavuzları çoğu zaman kenara atılıyor. Oysa, bu kılavuzlarda araca uygun lastik kullanımı, araç bakım aralıkları gibi önemli bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerin her an lazım olabileceğini aklınızda tutarak araç kullanım kılavuzlarının elinizin altında olmasına özen göstermelisiniz. 

Gereksiz Yere Risk Almak

Elbette, araç tamiri için sizin yapabilecekleriniz de var. Ancak, araç sorunları her zaman sahiplerinin halledebileceği kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle de yeni nesil bir araç kullanıyorsanız, aracımı tamir edeyim derken daha büyük sorunlara neden olabilirsiniz. Bu nedenle gereksiz yere risk almak yerine işi uzmanlarına bırakmalısınız. Örneğin; kasko sigortanız kapsamındaki anlaşmalı araç servislerinden destek alabilirsiniz. 

Lastikleri Kendi Haline Bırakmak

Mevsime uygun olmayan ve havası düşük lastikler hem güvenli sürüşü tehlikeye atacak, hem de yakıt tüketimine neden olacaktır. Oysa, aracınıza binmeden önce araç lastiklerinize şöyle bir göz atarak olası masrafların önüne geçebilirsiniz. Bu noktada yine araç kullanım kılavuzundan destek alabilirsiniz.

Aracınızda hasara neden olan şeyler, her zaman sizden kaynaklanmayabilir. Sizin dışınızda gelişen olayların aracınıza ve bütçenize zarar vermemesi için kasko sigortası ile önlem alabilirsiniz. 

Aradığınız sigorta şirketini ve kasko ürününü hala bulamadıysanız, Sigortam.net’in 2015 kasko hesaplaması formuyla güncel kasko fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Telefon desteğine ihtiyaç duyarsanız, 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabileceğinizi de unutmayın!

 

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Aralık 2017 Sonuçları

Trafik Sigortası Primleri Yıl Boyunca Gerileme Eğilimindeydi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre trafik sigortası primleri yıl boyunca düşüş eğilimi...gösterdi. Sigortam.net’in Aralık ayı verilerine göre Ocak 2017’den itibaren trafik sigortası primleri yıl boyunca 41 puan, kasko...primlerinde ise 13 puanlık gerileme kaydetti.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve...trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Aralık ayı verilerini...açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, 2017 başında baz 100 olan kasko...sigortası endeksi Aralık ayında 87 olarak gerçekleşti. Trafik sigortasında ise yılbaşında 100 olan endeks 41 puan gerileyerek...Aralık ayında 59 oldu. Ocak-Aralık 2017 döneminde kasko primlerine bakıldığında özellikle Nisan 2017’de bir kırılma yaşanarak...yılsonuna kadar istikrarlı şekilde düşüş kaydedildiği gözlemleniyor. Trafik sigortasında da tavan fiyat uygulamasıyla yıl...bazında düşüş ilk olarak Nisan 2017’de gerçekleşirken 50’li seviyelere çekilişinin Mayıs ayında olduğu görülüyor....Böylece yılbaşında 1.337 TL olan ortalama trafik sigortası primleri yılı 795 TL’de kapattı. 2.148 TL olan ortalama kasko primleri...ise 1.872 TL’ye düştü. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, Aralık ayı endeks sonuçlarından yola çıkarak...yaptığı değerlendirmede, “Sigortam.net olarak otomobil sigortalarıyla ilgili müşterilerimizi bilinçlendirmek öncelikli...amacımız. Bu konuda her ay yayınladığımız endekslerle primlerin artış ve düşüşü ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz....Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz....Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Aralık sonuçlarına baktığımızda, Nisan ayında uygulamaya giren tavan fiyat uygulamasıyla...yaşanan sert düşüşün ardından primlerdeki yatay seyir yıl sonuna kadar sürdüğünü görüyoruz. Ocak 2017’den bu yana 41 puan...gerileyen trafik sigortası endeksi, Aralık ayında yılı 59 puanla kapattı. Kasım ve Aralık aylarında endeks aynı seviyede kalarak...prim ortalaması 795 TL olmaya devam etti. Kasko primlerinde yılbaşından bu yana 13 puanlık düşüş yaşanırken, aylık bazda 1...puanlık gerileme oldu. Böylece kasko primi Aralık ayıyla birlikte yılı 87 puanla bitirdi. Ocak ayında 2.148 TL olan ortalama kasko...prim miktarı, Aralık ayında 1.872 TL olarak gerçekleşti. Daha önce de öngördüğümüz gibi genel olarak yatay seyir yılbaşına...kadar devam etti. Türkiye’deki ilk sigorta fiyatları karşılaştırması ve satışı yapan platform olan Sigortam.net ile...müşterilerimize en uygun fiyat garantisi ve yüzde 50’ye varan fiyat avantajı sunuyoruz. Doğru ihtiyaca doğru ürünü sunan...uzmanlığımızla sigorta seçerken, hasar anında ve yenileme sürecinde her zaman müşterilerinin yanında olmaya devam edeceğiz”...dedi. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre bu yılın Ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik...sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:    

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL