Yapılan En Yaygın Araç Bakım Hataları

Teknolojinin gelişmesi, buna bağlı olarak yeni nesil otomobillerin artışıyla birlikte araç bakımları da daha pratik bir hal aldı. Ancak bu durum araç bakımlarının ertelenebileceği anlamına gelmiyor. 

Günlük hayatın koşturmacası içerisinde unuttuğumuz yahut umursamadığımız ufak sorunlar, ileri de büyük araç problemlerine ve bütçemizde büyük giderlere neden olabiliyor. 

En çok yapılan araç bakım hatalarını öğrenerek yanlış alışkanlıklarınızı düzeltebilir, ileride oluşabilecek araç servis masraflarını önleyebilirsiniz. 

İşte, sürücülerin en çok yaptığı araç bakımı hataları!

En Çok Yapılan 5 Araç Bakım Hatası
 

Hava Filtresini Temiz Tutmamak

Araç hava filtresi bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Çünkü; araç motorları düzenli şekilde hava emiyor. Temizlenmeyen hava filtreleri, hem aracın daha fazla enerji harcamasına, hem de yakıt tasarrufuna neden oluyor.

Filtre Değişimlerini İhmal Etmek

Araç yağı ve klima filtelerinin değişimi sıklıkla ihmal edilen konular arasında sayılıyor. Araçların en temel bakımı olan filtrelerin değişimini ertelemek, araçta oluşacak sorunları hızlandırır dolayısıyla aracınız için harcadığınız masraflar artar.

Fabrika Tavsiyelerine Kulak Asmamak

Araç alırken verilen araç kullanım kılavuzları çoğu zaman kenara atılıyor. Oysa, bu kılavuzlarda araca uygun lastik kullanımı, araç bakım aralıkları gibi önemli bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerin her an lazım olabileceğini aklınızda tutarak araç kullanım kılavuzlarının elinizin altında olmasına özen göstermelisiniz. 

Gereksiz Yere Risk Almak

Elbette, araç tamiri için sizin yapabilecekleriniz de var. Ancak, araç sorunları her zaman sahiplerinin halledebileceği kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle de yeni nesil bir araç kullanıyorsanız, aracımı tamir edeyim derken daha büyük sorunlara neden olabilirsiniz. Bu nedenle gereksiz yere risk almak yerine işi uzmanlarına bırakmalısınız. Örneğin; kasko sigortanız kapsamındaki anlaşmalı araç servislerinden destek alabilirsiniz. 

Lastikleri Kendi Haline Bırakmak

Mevsime uygun olmayan ve havası düşük lastikler hem güvenli sürüşü tehlikeye atacak, hem de yakıt tüketimine neden olacaktır. Oysa, aracınıza binmeden önce araç lastiklerinize şöyle bir göz atarak olası masrafların önüne geçebilirsiniz. Bu noktada yine araç kullanım kılavuzundan destek alabilirsiniz.

Aracınızda hasara neden olan şeyler, her zaman sizden kaynaklanmayabilir. Sizin dışınızda gelişen olayların aracınıza ve bütçenize zarar vermemesi için kasko sigortası ile önlem alabilirsiniz. 

Aradığınız sigorta şirketini ve kasko ürününü hala bulamadıysanız, Sigortam.net’in 2015 kasko hesaplaması formuyla güncel kasko fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Telefon desteğine ihtiyaç duyarsanız, 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabileceğinizi de unutmayın!

 

Benzer İçerikler

Sompo Japan Sigorta’dan Mini Kasko! Sompo Japan Sigorta'dan, trafik sigortası yaptırıp kasko sigortası...yaptırmayan araç sahiplerine yönelik yeni bir ürün: Mini kasko! Peki mini kasko nedir? Mini...kasko teminatları nelerdir? sorularının detayları yazımızda. Sompo Japan Mini Kasko hakkında merak...ettiklerinizi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Mini kasko, kasko sigortası olmayan araç sahipleri için oldukça...avantajı bir ürün. Primlerin bütçenizi aşması nedeniyle genişletilmiş kasko poliçesi yaptırmak istemiyor...olabilirsiniz, ama bu durumda da aracınızın başına bir kaza gelmesi durumunda yüksek maliyetli zararlara katlanmak zorunda...kalabilirsiniz. Mini kasko yaptırarak ise çift taraflı çarpışma, çalınma ve...yanma teminatlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik mini kasko ürününe 200 TL’den başlayan fiyatlarla sahip...olabilirsiniz. Hem teminat içeriği hem de uygun primleri ile mini kasko oldukça cazip bir ürün. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"]
Sompo Japan Mini Kasko, kaza ve çalınmaya karşı 200 TL’den...başlayan fiyatlarla! Aracın güvende paran cebinde!

Sompo Japan Mini Kasko Teminatları

Mini kasko...teminatları çift taraflı çarpışma, çalınma ve yanma şeklinde temel riskleri kapsıyor. Bu teminatlar 3 plan şeklinde ayrılıyor...ve her bir plan grubuna kişilerin isteğine bağlı ek teminatlar prim karşılığı eklenebiliyor. Aşağıdan teminat gruplarının...hasar ödeme planlarını öğrenebilirsiniz. Teminatlar
Plan 1 Plan 2 Plan 3
çift...taraflı çarpışma 5.000 TL 10.000 TL 15.000...TL
çalınma 10.000 TL 15.000...TL 20.000 TL
yanma 10.000...TL 15.000 TL 20.000 TL

Mini Kasko Ek...Teminatları

Poliçeye isteğe bağlı ve ekstra prim ödeyerek eklenebilen ek teminatlar ise, ihtiyari mali...mesuliyet, ferdi kaza ve asistans hizmetleri olarak belirleniyor. Sigortadan yapılacak ödeme...ise ihtiyari mali mesuliyet için 25.000 TL, ferdi kaza teminatı için 10.000 TL. Araç kullanırken daha kapsamlı teminatlardan...faydalanmak istiyorsanız ek teminatları düşünmenizde fayda var. Ek teminatlar hakkında daha detaylı bilgi verecek...olursak;

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı

Kasko poliçelerinde ek teminat olarak sunulan mali mesuliyet teminatı, araç...sahiplerinin üçüncü kişilere verdiği maddi ve bedensel zararlar içindir. Üçüncü kişilere verilen zararlarda öncelikle trafik...sigortası masrafları karşılar. Zararın trafik sigortası teminatlarını aşan kısmında ise kasko sigortanızda yer alan ihtiyari...mali mesuliyet teminatı devreye girer. Bu teminatın olmaması halinde limitleri aşan zararı siz karşılamak zorunda...kalabilirsiniz.

Ferdi Kaza Teminatı

Mini kasko sigortası aldığınızda prim karşılığında poliçenize ferdi kaza...teminatını da ekletebilirsiniz. Bu teminat araçta bulunan şoför ve yolcuları, vefat ve kalıcı sakatlığa karşı güvence altına...alır. Vefat durumunda kanuni mirasçılara, sakatlık durumunda ise kendilerine poliçede yazılan limitler tazminat şeklinde...ödenir.

Asistans Hizmetleri

Asistans hizmeti ile aracınızın kaza, arıza ve zarara uğraması sonucu kullanılamaz hale...gelmesi durumlarının kolay ve hızlıca çözülmesi amaçlanır. Aracınızın yetkili servise çekilebilmesi için çekici...gönderilmesi, ufak çaplı hasarlar için gezici servisin gönderilmesi gibi.

Mini Kasko Ürününü Kimler...Alabilir?

Sompo Japan Mini Kasko, belirli şartların sağlanması koşulu ile satın alınabilir. Bu şartları...aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.
  • 3-30 yaş aralığında hususi, jeep, panelvan ve kamyonet kullanım tarzlarında...olan araçlara sahip kişiler.
  • 25 yaşını dolurmuş kişiler
  • Son 3 ay sürecinde kasko poliçesi yaptırmamış...kişiler
  • Trafik hasarsızlık kademesi 5-6-7 olan kişiler
  • Belirli bir süre içerisinde hasarsızlık indirimini...etkileyen kasko hasarı yaşamamış kişiler

Kaskonuzu Sigortam.net'ten Yaptırın!

Kaza ya da hasar durumlarında...aracınızın ve bütçenizin güvencesi için kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net
üzerinden birçok sigorta şirketinin kasko tekliflerini inceleyebilir, teminat ve fiyatları...karşılaştırarak ihtiyaçlarınıza en uygun kasko poliçesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sompo Japan Mini Kasko...veya diğer kasko ürünlerine ulaşmak için ister özel indirimli online...kasko teklifi alın, ister 444 24 00 Sigorta Destek Hattını arayarak sigorta uzmanlarımızdan yardım...alın.      
Yeni Ehliyet Sınavı Uygulamaları

Yeni ehliyet sınavı sistemi ehliyet almayı...zorlaştıracak uygulamaları beraberinde getiriyor.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL