Gençler İçin Araba Tercihi Nasıl Olmalı?

Küçüklükten itibaren ebeveyinler, çocuklarının güvenliğini sağlamak adına çocuk arabası, çocuk oto koltuğu vb. seçimlerinde aradıkları güvenlik kriterlerinde söz konusu aksesuarların basit olması nedeniyle çok fazla zorlanmazlar. 

Peki daha kısa bir süre önce ilk adımını atan çocuğunuzla olan ayrılıklarınızda artık Km’ler söz konusu olmaya başlarsa? Mesela ilk araba?

Trafikte yaşanan ölümlü kazalardaki genç sürücü oranı maalesef oldukça yüksek boyutlardadır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Bu durumun ortaya çıkmasında genç sürücülerdeki tecrübesizlik, hız tutkusu gibi sebepler kadar seçilen aracın özellikleri de önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Çocuğunuz için almayı düşündüğünüz aracın güvenlik gereksinimlerinin ve özelliklerinin neler olduğunu biliyor musunuz?

Çocuğunuz İçin Araç Alırken Bunlara Dikkat Edin

Genç bir sürücü için tercih edilecek araçta, finansal kaygılardan çok güvenlik  beklentileri ön planda tutulmalıdır. ABD merkezli Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) gençler için alınacak araçlarda dikkat edilmesi gerekenleri 4 maddede topluyor.

Yüksek Beygir Güçlü Araçlardan Uzak Durun

Çocuğunuz için alacağınız güçlü bir araç, çocuğunuzun sınırlarını zorlamasına, kendisini test etmesine özendirebilir. Bu nedenle orta düzey bir araç, çocuğunuzun ilk arabası için doğru bir tercih olacaktır.

Büyük ve Ağır Araçlar Daha Güvenlidir

Yapılan araştırmalar büyük ve ağır araçların olası bir kazada sürücüyü daha iyi korduğunu göstermektedir. Bu nedenle seçeceğiniz aracın ağır ve geniş hacimli olmasına özen gösterin.

Elektronik Stabilite Programı Kesinlikle Olmalı

Bir sürücü için günümüzde yol kontrolünün güç olduğu anlarda en önemli  yardımcı olarak ESP ( Elektronik Stabilite Programı ) gelmektedir. ESP, aracın kontrolünün sürüdürülmesinde yardımı ile kaza riskini önemli oranda azaltır.

Güvenlik Testinden Geçmiş Bir Araç Tercih Edilmeli

Çocuğunuz için almayı düşündüğünüz aracın çarpışma ve güvenlik testlerinden en az 4 veya 5 yıldız almış olduğuna dikkat edin.

Gençler için araç tercihi kadar bir diğer önemli nokta ise araçta meydana gelebilecek arıza ya da kaza risklerine karşı birçok hayati teminat sağlayan kasko sigortası varlığıdır. Siz de ister kendi, isterseniz de sevdiklerinizin aracı için kasko sigortasıyaptırmak istiyorsanız hemen Sigortam.net’ten online kasko teklifi alın, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın, en iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajı ile ihtiyacınız olan kaskoya kısa sürede sahip olun. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL