Gençler İçin Araba Tercihi Nasıl Olmalı?

Küçüklükten itibaren ebeveyinler, çocuklarının güvenliğini sağlamak adına çocuk arabası, çocuk oto koltuğu vb. seçimlerinde aradıkları güvenlik kriterlerinde söz konusu aksesuarların basit olması nedeniyle çok fazla zorlanmazlar. 

Peki daha kısa bir süre önce ilk adımını atan çocuğunuzla olan ayrılıklarınızda artık Km’ler söz konusu olmaya başlarsa? Mesela ilk araba?

Trafikte yaşanan ölümlü kazalardaki genç sürücü oranı maalesef oldukça yüksek boyutlardadır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Bu durumun ortaya çıkmasında genç sürücülerdeki tecrübesizlik, hız tutkusu gibi sebepler kadar seçilen aracın özellikleri de önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Çocuğunuz için almayı düşündüğünüz aracın güvenlik gereksinimlerinin ve özelliklerinin neler olduğunu biliyor musunuz?

Çocuğunuz İçin Araç Alırken Bunlara Dikkat Edin

Genç bir sürücü için tercih edilecek araçta, finansal kaygılardan çok güvenlik  beklentileri ön planda tutulmalıdır. ABD merkezli Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) gençler için alınacak araçlarda dikkat edilmesi gerekenleri 4 maddede topluyor.

Yüksek Beygir Güçlü Araçlardan Uzak Durun

Çocuğunuz için alacağınız güçlü bir araç, çocuğunuzun sınırlarını zorlamasına, kendisini test etmesine özendirebilir. Bu nedenle orta düzey bir araç, çocuğunuzun ilk arabası için doğru bir tercih olacaktır.

Büyük ve Ağır Araçlar Daha Güvenlidir

Yapılan araştırmalar büyük ve ağır araçların olası bir kazada sürücüyü daha iyi korduğunu göstermektedir. Bu nedenle seçeceğiniz aracın ağır ve geniş hacimli olmasına özen gösterin.

Elektronik Stabilite Programı Kesinlikle Olmalı

Bir sürücü için günümüzde yol kontrolünün güç olduğu anlarda en önemli  yardımcı olarak ESP ( Elektronik Stabilite Programı ) gelmektedir. ESP, aracın kontrolünün sürüdürülmesinde yardımı ile kaza riskini önemli oranda azaltır.

Güvenlik Testinden Geçmiş Bir Araç Tercih Edilmeli

Çocuğunuz için almayı düşündüğünüz aracın çarpışma ve güvenlik testlerinden en az 4 veya 5 yıldız almış olduğuna dikkat edin.

Gençler için araç tercihi kadar bir diğer önemli nokta ise araçta meydana gelebilecek arıza ya da kaza risklerine karşı birçok hayati teminat sağlayan kasko sigortası varlığıdır. Siz de ister kendi, isterseniz de sevdiklerinizin aracı için kasko sigortası yaptırmak istiyorsanız hemen Sigortam.net’ten online kasko teklifi alın, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın, en iyi fiyat garantisi ve %45’e varan fiyat avantajı ile ihtiyacınız olan kaskoya kısa sürede sahip olun. 

Benzer İçerikler

Kasko Fiyatları 2016’da %50’ye Varan Fiyat Avantajıyla Sigortam.net’te...

Hem aracını hem de bütçesini düşünen sorumlu sürücüler için kasko fiyatları...2016’da en iyi fiyat garantisilyle Sigortam.net! Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin kasko...tekliflerine kolayca ulaşın, poliçenizi ekstra hiçbir işleme gerek kalmadan istediğiniz yerden...yaptırın.

2016 kasko fiyatları için en iyi fiyat garantisine ulaşmanızın yoluysa çok...kolay. İster bilgisayarınızında, isterseniz de akıllı telefonunuzda online olarak yapacağınız kasko sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek...Hattı’nı arayarak 2016’nın en uygun kasko tekliflerine ulaşabilirsiniz.

Kasko...Fiyatlarında %50'ye Varan Fiyat Avantajı

Sigortam.net’ten yapacağınız kasko hesaplama ile en iyi şirketlerin...tekliflerine ulaşabilir ve aynı teminatlardaki poliçeleri karşılaştırarak bütçeniz için en uygun olanı...seçebilirsiniz. Böylelikle kasko sigortası poliçenizde %50’ye varan fiyat avantajını kolayca...yakalayabilirsiniz.

Siz de 2016 kasko fiyatlarına en iyi fiyat garantisiyle ulaşarak poliçenizi...yaptırın, olası kaza risklerine karşı aracınızı ve bütçenizi iş işten geçmeden güvenceye alın.