Genişletilmiş Kasko Sigortasını Tercih Edecekler

Kasko genel şartları ve yasalarla kasko sigortasının hangi teminatları içerisinde barındırması gerektiği belirlenmiştir. Kasko sigortasındaki temel teminatlar; aracın başka bir araca çarpması veya bir aracın sigortalı araca çarpması, çarpışma dışında 3.kişilerin araca verebileceği zararlar, aracın yanması veya aracın bulunduğu yerden çalınması olarak sayılabilir.

Kasko sigortasının şartları ile ilgili daha fazla bilgi için; ”Kasko Genel Şartları Nelerdir?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kasko sigortasında geçen bu 5 temel güvence olmadan kasko sigortasını değerlendirmek mümkün değildir. Bu temel güvenceler aracın başına gelebilecek riskler arasında ilk sırayı alanlardır aslında.

Kaskonun genel şartlarının bir veya birkaçının alındığı kaskoya dar kasko denir. Gerek bulunduğu bölgenin trafik yoğunluğu gerekse coğrafi konumları sebebi ile araç sahipleri kaskosundaki bu genel şartlarla yetinmeyebilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

İlave teminat arayışları içerisinde olabilecek sürücüleri de düşünen yasa koyucular, Kara Araçları Kasko Sigortası Genel Şartları içine ek olarak dahil edilebilecek teminatlara da yer vermişlerdir. Sigorta şirketlerinin temel güvencelere ek olarak dahil ettirebildikleri bu kasko çeşidine genişletilmiş kasko denir.

Dar ve genişletilmiş kaskonun farklarını ve farklı farklı avantajlarını öğrenmek için; ”Dar Kasko ve Genişletilmiş Kasko Arasındaki Farklar” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Eğer ek teminatların hepsini kasko sigortasına dahil ettirmek isterse bu kaskoya tam kasko denir.

Genişletilmiş Kasko Sigortasını Kimler Almalı?

Peki araç sahipleri neden genişletilmiş kaskoya ihtiyaç duyar? Kasko sigortası alınmasında temel amaç korunma duygusudur dolayısıyla genişletilmiş kaskoda da temel neden; daha fazla riske karşı korunmaktır.

Düz kasko sigortasında sadece temel güvenceler alınmış olur. 5 teminatından dışında fazlası yoktur. Tam kasko alınması halinde ise ek teminatların hepsi alınacaktır. Oysa sürücüler teminatların hepsini almak yerine bir kısmını almak isteyebilir.

Teminatların hepsini kasko poliçesine dahil ettirmek demek karşılaşma riski olmadığı riskler için de prim ödemek demektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken; sigorta sahiplerinin bulunduğu konumu ve şartlarını iyi değerlendirmektir. Aksi halde ya fazladan kasko primi ödenecek ya da eksik teminat alındığı için kaskonuz hasarınızı tazmin etmeyecektir.

Kasko sigortasının türlere ayrılması ile beraber sürücülere, farklı seçenekler yaratılmış oluyor. Sigorta şirketlerinin diğer sigorta çeşitlerinde olduğu gibi genişletilmiş kasko ürününde de sunulan hizmetler, talep edilen primler farklılık içerecektir.

Sigorta şirketlerinin farklı kasko hesaplama değişkenleri, şirket politikaları bu farklılıkların sebebidir.

İster tam ister genişletilmiş kasko sigortanıza uygun kasko fiyatları ile sahip olabilmek için Sigortam.net’e gelin farklı sigorta şirketlerinin size özel kasko tekliflerini değerlendirin. Bir uzman desteği almak isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL