Gişe Ücretleri Değişiyor | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Gişe Ücretleri Değişiyor

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 11.si gerçekleştirilen Ulaştırma Şurası’nda, köprü ve otoyollardan geçiş ücretlerinde değişikliğe gidilmesi görüşüldü. Yeni ücretler şu kriterlere göre belirlenecek:

Trafik

Trafik Yoğunluğu

Özellikle köprü trafiğini azaltmak amacıyla uygulanacak olan yeni ücretlendirme sisteminde trafik yoğunluğunu baz alınabilecek. Buna göre, trafiğin yoğun olduğu saatlerde gişe ücretleri daha fazla olacak. Böylece mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde mecburen oluşan trafiğin hafifletilmesi hedefleniyor. Gişeleri kullanacak olan diğer araç sahiplerinin daha erken veya daha ileri saatleri tercih etmesi bekleniyor.

Araç Sınıfı

Ücretlendirmede bir diğer detay da halen uygulanmakta olan araç sınıfına göre ücretlendirme sistemi. Büyük sınıf araçların geçiş ve kilometre başı ücreti köprüler için ayrı, otoyollar için ayrı katsayılarla hesaplanacak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Ulaştırma Şurası’nda ayrıca yıllık geçiş ücretinin ÜFE’ye göre belirlenmesi de görüşüldü. Bakım onarım maliyetlerinin de konu alındığı Şura’da, yola daha fazla ağırlık bindiren, daha fazla zarar veren araçların, yol bakım masraflarına daha fazla katkıda bulunması konusu yer aldı. Bu uygulama için, yere değen aks sayısı baz alınacak.

Sigortam.net’ten kasko sigortası için sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun kasko fiyatları ve seçeneklerine ulaşın. Sigortam.net ile anlaşmalı 21 sigorta şirketi tarafından verilen teklifleri görmek için hemen www.sigortam.netveya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden kasko hesaplama yapın.

#%sskasko%#


Benzer İçerikler

Ray Sigorta’dan “RS Servis”

Ray Sigorta, kasko poliçesinde Ray Oto Estetik Hizmeti teminatı bulunan müşterilerine RS Servis bayilerinde mini onarım hizmeti sunmaya başladı.

Devamını Oku

Kasko Sigortası Tazminatı Arttı!

Türkiye Sigorta Birliği’nin verilerine göre 406 bin 254 otomobil hasar dosyası 600 milyon 916 bin sigorta tazminat ödemesi yapıldı.

Devamını Oku

Kur Artışı Sigorta Sektörünü de Vurdu!

Son dönemdeki hızlı kur artışı sigorta sektörünü de etkiledi. Dövizdeki hızlı yükseliş ağırlıklı irhalata bağlı olan yedek parça fiyatlarını artırdı. Buna bağlı olarak kasko sigortasında maliyet artışı yaşandı.

Devamını Oku