444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Gişe Ücretleri Değişiyor

18 Eylül 2013

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 11.si gerçekleştirilen Ulaştırma Şurası’nda, köprü ve otoyollardan geçiş ücretlerinde değişikliğe gidilmesi görüşüldü. Yeni ücretler şu kriterlere göre belirlenecek:

Trafik

Trafik Yoğunluğu

Özellikle köprü trafiğini azaltmak amacıyla uygulanacak olan yeni ücretlendirme sisteminde trafik yoğunluğunu baz alınabilecek. Buna göre, trafiğin yoğun olduğu saatlerde gişe ücretleri daha fazla olacak. Böylece mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde mecburen oluşan trafiğin hafifletilmesi hedefleniyor. Gişeleri kullanacak olan diğer araç sahiplerinin daha erken veya daha ileri saatleri tercih etmesi bekleniyor.

Araç Sınıfı

Ücretlendirmede bir diğer detay da halen uygulanmakta olan araç sınıfına göre ücretlendirme sistemi. Büyük sınıf araçların geçiş ve kilometre başı ücreti köprüler için ayrı, otoyollar için ayrı katsayılarla hesaplanacak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Ulaştırma Şurası’nda ayrıca yıllık geçiş ücretinin ÜFE’ye göre belirlenmesi de görüşüldü. Bakım onarım maliyetlerinin de konu alındığı Şura’da, yola daha fazla ağırlık bindiren, daha fazla zarar veren araçların, yol bakım masraflarına daha fazla katkıda bulunması konusu yer aldı. Bu uygulama için, yere değen aks sayısı baz alınacak.

Sigortam.net’ten kasko sigortası için sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun kasko fiyatları ve seçeneklerine ulaşın. Sigortam.net ile anlaşmalı 21 sigorta şirketi tarafından verilen teklifleri görmek için hemen www.sigortam.netveya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden kasko hesaplama yapın.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Trafik Sigortasında Kademeli İndirim

25 Haziran 2013 Salı
Zorunlu trafik sigortası fiyatlarında özellikle 2013 yılında gerçekleşen artış, araç sahiplerinin tepkisini çekmişti. Sigorta şirketleri 2014’te sigorta fiyatlarında kademeli indirim uygulayacak.

Trafikte Yeni Dönem

26 Ağustos 2013 Pazartesi

Trafikte yeni uygulamalar gündemde. Yeni sürücü ehliyetleri, ehliyet geçerlilik süresi, trafik cezası ödemeleri gibi pek çok konuda değişiklikler gerçekleşecek.

Trafik Cezasında Faiz Affı

09 Eylül 2013 Pazartesi

Trafik cezası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemelerini geciktirenler için faiz affı gündemde.