Güvenli Sürüşte Yardımcı Olacak Uygulamalar

Teknolojinin gelişiminin ve gelişen teknolojiyi mobilde de değerlendirebilmenin sigorta işlemlerine kazandırdıklarına pek çok kez değinmiştik. Bu avantajları sıklıkla değerlendirebileceğimiz zamanlardan biri de trafiğe çıkacağımız zamanlar.

Ülkemizde stres yaratan durumların başında direksiyon başında geçirilen saatler sayılabilir. Trafikteki araç sayısının her geçen gün arttığı ve park sorununun en büyük sorun olduğumu ülkemizde kazasız geçirilen bir gün hemen hemen hiç yok. Bu kazaların % 90’ı sürücü hatasından, % 40’ı ise çarpışmalardan kaynaklanıyor.

Bilinçli sürücüler dikkatli hareket etse de veya araç güvenlik sistemleri ile araçlar için gerekli aksamlar tamamlanmış olsa da kötü hava koşullarından yapılmamış yollara kadar yolculuk anında stres yaratan pek çok dış etken var ve ne yazık ki bu dış etkenlere müdahale edebilmek, sürücülerin elinde değil!

Ancak yola çıkmadan önce; havanın gidişatından trafiğin yoğunluğuna, navigasyondan, gideceğiniz yerin koşullarına kadar birçok bilgiyi mobil uygulamalar aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Park ederken veya sürüş anında stresinizi azaltacak ve güvenli sürüşe katkı sağlayacak en faydalı uygulamaları sizin için bir araya getirdik.

Güvenli Sürüş için Gereken Mobil Uygulamalar

İBB Trafik

İBB Trafik uygulaması trafiğin en yoğun olduğu İstanbul’da direksiyon başına geçenler için hayat kurtarıcı bir uygulama. Bu uygulama sayesinde gideceğiniz güzergahta trafik yoğunluğu olup olmadığını öğrenebilir, gideceğiniz yer için farklı bir alternatif geliştirebilirsiniz.

Accuweather

Ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri de hava koşulları karşısında tahmin yürütümemek. Oldukça sakin olan bir hava birkaç saat içerisinde bozabiliyor. Bu soruna çözüm arayanlar ve saat saat hava durumunu görebilmek isteyenler bu uygulamayı kullanabilir. Kötü hava koşullarına rağmen konforlu bir sürüş için "Kötü Hava Şartlarında Araç Kullanma Tüyoları" başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

OSM 

Her zaman internet paketiniz olmayabilir veya o an internetinizi kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda offline olarak kullanabilen OSM uygulaması ile haritalara ulaşabilirsiniz.

Find My Car

Özellikle büyük şehirlerde araç sahibi olmanın getirdiği en büyük sorun park yeri bulmak. Park yeri bulamayan pek çok sürücü, aracını hiç bilmediği yol kenarlarına bırakıyor. Kasko ve trafik sigortası kapsamındaki hasarların büyük çoğunluğu da böyle zamanlarda yaşanıyor. 

Böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen sürücülerin imdadına Find My Car uygulaması yetişiyor. Bu uygulama sayesinde aracınızı kolayca park edebiliyor ve aracınızı bıraktığınız yeri işaretleyip, geri döndüğünüzde hiç sorun yaşamadan otomobilinizin yerini bulabiliyorsunuz.

Yandex Navigasyon

Sürücülerin yaygın olarak kullandıkları ve hayat kolaylaştıran uygulamalardan biri de Yandex Navigasyon olarak öne çıkıyor. Yandex Navigasyon sayesinde gitmek istediğiniz rotadaki anlık trafik bilgilerini görebiliyor, günlük şehir trafiğinden kurtulabiliyor, alternatif yolları öğrenebiliyorsunuz.

Mobil uygulamalar ve araç güvenlik sistemleri yolculuk güvenliği için destekleyici unsurlardır ancak kaza yaşandıktan sonra bir fayda sağlamayacaktır. Bu yüzden zaman kaybetmeden kasko sigortanızı yaptırın. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’ten veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan destek alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Kasko – Klasik Oto
Groupama Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve...Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır....Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen hayvanlar tarafından...verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar...gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça...orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın...yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam...servislerine gidilmesi durumunda muafiyet uygulanmaz.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı...olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde...Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Hasar tarihi itibariyle TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı...araç değeri referans olarak kabul edilir. TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı araç değerinin hasar...tarihindeki piyasa rayiç değerine göre 10% ve üzerinde olması halinde eksper tarafından piyasan alınacak...en az üç adet teklifin ortalaması alınacaktır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.