Hangi Kasko İndirimi Size Uygun?

Yeni kasko sistemi ile beraber vatandaş bütçesine en uygun kasko sigortası arayışına girdi. Dört farklı ürün ve teminat seçeneği arasından en uygun kasko sigortasını seçmek isteyenler için kasko indirimleri de göz ardı edilmemesi gereken bir konu. Kasko yaptırırken faydalanabileceğiniz indirimleri sizin için derledik.
 

Hasarsızlık İndirimi ile Yüzde 60 Kâr Edin

 
Kasko yaptıranların pek çoğunun bildiği hasarsızlık indirimi, kasko yenileme dönemlerinde uygulanır. Eğer sigorta dönemi içerisinde kaza yapmazsanız veya yapacağınız az hasarlı kazaları sigorta şirketine yansıtmazsanız, bir sonraki sigorta dönemi için yüzde 30'dan başlayan oranlarda indirime hak kazanırsınız. Bu indirim ikinci yıl yüzde 45'e, üçüncü yıl yüzde 50’ye, dördüncü yıl yüzde 60 ve 5. yıl sonunda yüzde 65'e kadar yükselebilir.
 
Eğer hak kazanacağınız indirim, meydana gelen maddi hasardan fazla ise hasarsızlık indirimi tercih etmeniz ve hasarı kendiniz karşılamanız, maddi açıdan daha karlı olacaktır. Böylece hem hasarsızlık indiriminiz bozulmaz hem de daha sonraki yıllar için avantaj sağlamış olursunuz.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Muafiyet İndirimi Yüzde 40 Avantaj Sağlıyor

 
Araç kasko değeri üzerinden yüzde 1-2 oranındaki hasarları kendiniz karşılamayı taahhüt ederseniz, yüzde 40-60 oranlarında indirim sağlanır. Maddi hasarlı kazalarda, seçtiğiniz muafiyet oranı kadar tutar sigorta şirketince ödenir, kalan miktarı siz ödersiniz. Örneğin 10 bin TL olan aracınız için yüzde 1 muafiyet indirimi seçerseniz, araç kasko değerinin yüzde 1’i kadar hasarı siz ödersiniz. Yani 10 bin TL’lik araç için 100 TL’ye kadar olan hasarlarda sigorta şirketi ödeme yapmaz. 100 TL’nin üstündeki hasarların da 100 TL’lik kısmını yine siz ödersiniz. Ancak bu sayede kazanacağınız indirim yüzde 40-60 oranlarında olacağı için indirim miktarı ile hasar durumunda ödeyeceğiniz miktarı karşılaştırarak seçim yapmanız daha doğru olacaktır.
 

Tek Sürücü İndirimi

 
Araç sahibi ne kadar düşük risk grubunda olursa olsun, aracı kullanacak kişi sayısı ve profili değişkenlik gösterdiği sürece risk daima mevcuttur. Ancak aracı çoğunlukla siz kullanacaksanız, tek sürücü indiriminden faydalanabilirsiniz. Böylece priminiz, aracı yalnızca siz süreceğiniz için, sizin risk durumunuza göre yeniden hesaplanır. Bulunduğunuz risk grubuna göre yüzde 10 civarı bir indirim sağlayan bu uygulama ile aracı siz sürerken meydana gelen hasarlar ödenir, başkasının sebep olduğu hasar durumunda hasarın tamamı ödenmez.
 

30 Yaş Üstüne Yaş İndirimi

 
Yaş indiriminden faydalanarak yüzde 5 oranında avantaj sağlarsınız. Yaş indirimi 30 yaş ve üstü sürücüler için geçerlidir.
 

Ehliyet Yaşı İndirim Sağlıyor

 
Ehliyet yaşı 5 yıl ve üstü olan sürücüler, deneyimli sürücü kategorisinde yer alıyor. Bu sürücüler için yüzde 10’a varan indirim sağlanabiliyor.
 
Size en uygun kasko sigortası için kasko indirimlerini karşılaştırmakla kalmayın, tek bir form doldurarak farklı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerini görün, karşılaştırın, seçin. Kasko sorgulama için www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden bize ulaşın, bütçenize en uygun kasko sigortasına yüzde 45 fiyat avantajıyla 3 dakikada ulaşın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL