Hangi Motor Yağı Kullanılmalı?

Aracınız için doğru yağın kullanılması motorun sorunsuz çalışmasını sağlar. Motor yağı, motordaki metal yüzeylerin arasında bir film tabakası oluşturarak bu yüzeylerin temasını ve aşınmasını engeller. Böylece aracınızın uzun ömürlü olması da sağlanmış olur.

Motor yağı seçimi belli kriterlere göre yapılır ve bu seçim motor bakımı için önemlidir. 

Araç kullanma kılavuzu yağ tavsiyesi bölümünde yer alan viskozite ve performans sınıflandırma değerleri göz önüne alınır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araç üretici ve ithalatçısı firmaların istediği özellikleri karşılayan veya onayı alınmış yağlar seçilmelidir. Yağ seçiminde iklim koşullarını da dikkate almak gerekir. Çok soğuk iklimlerde, sentetik yağlar tercih edilmelidir.
 

Sentetik Motor Yağı

Sentetik yağ, geleneksel madeni yağlarda bulunandan daha fazla yüksek derecede rafine bazlı yağ içerir ve böylelikle üstün koruma ve performans sağlar. Sentetik motor yağı,motorunuzun yıllar boyunca en yüksek performansla çalışmasını sağlayan çok çeşitli avantajlar sunar. Laboratuar ortamında farklı bir teknolojiyle üretilen sentetik yağlar, mineral yağlara oranla daha yüksek ve daha düşük sıcaklıklarla yüksek basınca karşı daha dayanıklıdır.

Mineral Yağ

Mineral yağ, petrolün işlenmesiyle elde edilen baz yağa gerekli katıkların eklenmesiyle üretilir. Fiyatları genelde ucuzdur ve ortalama bir performans sunarlar.

Motor Yağı Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Motorun yağı ve motor yağı filtresi 10 000 – 15 000 km'de bir değiştirilmelidir. Değişim tarihi yakınsa, seyahat öncesinde yapılmalıdır. Aracınız treyler çekiyor, bagaj yükünüz fazla veya seyahatiniz uzunsa, yağ değişim süresini kısaltılabilir. Motor Yağı'nın değişim vakti ile ilgili merak ettiklerinizin ayrıntılarını ''Motor Yağı ve Filtresi Ne Zaman Değiştirilmelidir'' yazımız ile de öğrenebilirsiniz. 

Sigortam.net üzerinden araba sigorta sorgulama yaparak en uygun araba kasko fiyatları listesine ulaşıp, kaskosigortası satın alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdansigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşın.

Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatları 2018Araba kasko fiyatları 2018, Sigortam.net üzerinden
kasko hesaplama ile kolayca öğrenilebilir.

Araba Kasko Fiyatları...2018

Kasko fiyatları aracınızın yaşı, modeli, geçmiş hasarları gibi durumlara göre değişiklik...göstermektedir. Araç fiyatları belirlenirken kasko değer listesi de baz alınabilir. Kasko değer listesi Türkiye...Sigortalar Birliği (TSB) tarafından her ay yayınlanır. "Kasko değer listesi 2018" listesine göz atabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta...şirketlerinin kasko tekliflerini sunan Sigortam.net’ten ihtiyacınıza ve bürçenize en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşırsınız. Online...olarak istediğiniz sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını görür, karşılaştırır ve satın alabilirsiniz. [widget...id="sigortamnet_kasko_widget-2"] Herhangi bir kazayla karşılaşmanız durumunda aracınızın hasarlarının giderilmesi için...ödeyeceğiniz bedel kasko için ödeyeceğiniz miktardan çok daha fazladır. Manevi olarak ödeyecekleriniz ise hiç süphesiz...tartışılamaz. Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çalınma, yanma vs. gibi en sık karşılaşılabilecek teminatlara karşı...güvence altına alır. İsterseniz ek teminatlarla da kasko poliçenizi genişletebilirsiniz. Kasko sigortası teminatlarını incelemek...için "Kasko Sigortası...Teminatları Nelerdir?" yazımızı okuyun. Ayrıca, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurmanız durumunda günü dolmuş ve yenilenmesi gereken...sigortanızı biz size hatırlatırız. Böylece hatırlamak zorunda olduğunuz bir işin yükünü sizden almış...oluruz. Sigortam.net’ten zaman kaybetmeden kaskonuzu yaptırın içiniz rahat olsun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı...Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 detaylı bilgi alın.

Sigortam.net'ten Kasko Teklifi Alabileceğiniz 2018 Model...Arabalar

https://www.sigortam.net/ford-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/peugeot-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/opel-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/volkswagen-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/fiat-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/toyota-kasko-sigortasihttps://www.sigortam.net/honda-kasko-sigortasi        

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL