444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasar İkame Teminatı Ne İşe Yarar?

21 Haziran 2010
Kısmi hasarlarda sigorta şirketinin ödediği hasar tazminatı kadar sigorta bedeli azalır. Bu teminat poliçenizi yaptırırken almanız halinde gerçekleşen kısmi hasarlar için sigorta şirketi ödediği hasar tutarları nedeniyle aracınızın sigorta bedelini eksiltmez. Gerçekleşebilecek kısmi hasarlarda aracınızın poliçenizdeki sigorta bedeli azalmayacağı için siz de ek prim ödemek zorunda kalmazsınız.
 
'Hasar ikame' teminatını seçmemeniz halinde, herhangi bir kısmi hasar olduğunda ek bir prim ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü sigorta şirketi ödediği hasar tutarını aracınızın sigorta bedelinden düşer ve sigorta bedelini poliçenizdeki yazılı değere yükseltmek için sizden ek prim ödemenizi talep eder. Böylece, her bir hasar durumunda gerçekleşen hasar tutarlarıyla ilgili bir ek prim ödeme yükümlülüğünüz doğar.
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Eğer siz de, gerçekleşebilecek bir hasar nedeniyle sigorta şirketine ek bir prim ödemek istemiyorsanız, kasko poliçenizi satın alırken 'hasar ikame' teminatını seçmeye özen göstermelisiniz.

Sigortam.net'ten kasko poliçenizi alırken her teminatın içeriğini okuyabilir ve bu bilgiler doğrultusunda ihtiyacınız olan teminatları kendiniz belirleyebilirsiniz. Böylece hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun bir kasko poliçesine sahip olabilirsiniz. 

Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.