444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasar İkame Teminatı Ne İşe Yarar?

Kısmi hasarlarda sigorta şirketinin ödediği hasar tazminatı kadar sigorta bedeli azalır. Bu teminat poliçenizi yaptırırken almanız halinde gerçekleşen kısmi hasarlar için sigorta şirketi ödediği hasar tutarları nedeniyle aracınızın sigorta bedelini eksiltmez. Gerçekleşebilecek kısmi hasarlarda aracınızın poliçenizdeki sigorta bedeli azalmayacağı için siz de ek prim ödemek zorunda kalmazsınız.
 
'Hasar ikame' teminatını seçmemeniz halinde, herhangi bir kısmi hasar olduğunda ek bir prim ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü sigorta şirketi ödediği hasar tutarını aracınızın sigorta bedelinden düşer ve sigorta bedelini poliçenizdeki yazılı değere yükseltmek için sizden ek prim ödemenizi talep eder. Böylece, her bir hasar durumunda gerçekleşen hasar tutarlarıyla ilgili bir ek prim ödeme yükümlülüğünüz doğar.
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Eğer siz de, gerçekleşebilecek bir hasar nedeniyle sigorta şirketine ek bir prim ödemek istemiyorsanız, kasko poliçenizi satın alırken 'hasar ikame' teminatını seçmeye özen göstermelisiniz.

Sigortam.net'ten kasko poliçenizi alırken her teminatın içeriğini okuyabilir ve bu bilgiler doğrultusunda ihtiyacınız olan teminatları kendiniz belirleyebilirsiniz. Böylece hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun bir kasko poliçesine sahip olabilirsiniz. 

Benzer İçerikler

Kasko Değer Listesinin Hazırlanma Aşamaları Nelerdir?

Kasko değer listesinin hazırlanma aşamaları nelerdir, biliyor musunuz? İşte kasko değer listesi oluşturma sürecinde kaynak olarak kullanılan aşamalar.

Devamını Oku

En İyi Kasko Sigortası Hangisi?

En iyi kasko sigortasını satın almak poliçe süresi boyunca rahat etmenizi sağlar. Peki en iyi kasko sigortasının hangi özelliklere sahip olması gerekir?

Devamını Oku

Aracınızın Müzik Sistemi Çalınırsa Ne Yapmanız Gerektiğini Biliyor musunuz?

En çok gerçekleşen risklerden biri olan otomobillerdeki müzik sistemi hırsızlığına karşı güvenlik önlemleri almanızın yanı sıra kasko sigortası yaptırmanız da en önemli çözümlerden biridir.

Devamını Oku