Hasar İkame Teminatı Ne İşe Yarar | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasar İkame Teminatı Ne İşe Yarar?

Kısmi hasarlarda sigorta şirketinin ödediği hasar tazminatı kadar sigorta bedeli azalır. Bu teminat poliçenizi yaptırırken almanız halinde gerçekleşen kısmi hasarlar için sigorta şirketi ödediği hasar tutarları nedeniyle aracınızın sigorta bedelini eksiltmez. Gerçekleşebilecek kısmi hasarlarda aracınızın poliçenizdeki sigorta bedeli azalmayacağı için siz de ek prim ödemek zorunda kalmazsınız.
 
'Hasar ikame' teminatını seçmemeniz halinde, herhangi bir kısmi hasar olduğunda ek bir prim ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü sigorta şirketi ödediği hasar tutarını aracınızın sigorta bedelinden düşer ve sigorta bedelini poliçenizdeki yazılı değere yükseltmek için sizden ek prim ödemenizi talep eder. Böylece, her bir hasar durumunda gerçekleşen hasar tutarlarıyla ilgili bir ek prim ödeme yükümlülüğünüz doğar.
 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Eğer siz de, gerçekleşebilecek bir hasar nedeniyle sigorta şirketine ek bir prim ödemek istemiyorsanız, kasko poliçenizi satın alırken 'hasar ikame' teminatını seçmeye özen göstermelisiniz.

Sigortam.net'ten kasko poliçenizi alırken her teminatın içeriğini okuyabilir ve bu bilgiler doğrultusunda ihtiyacınız olan teminatları kendiniz belirleyebilirsiniz. Böylece hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun bir kasko poliçesine sahip olabilirsiniz. 

Benzer İçerikler

Terör Saldırısı Sonunda Araç Zarar Görürse Kasko Sigortası Hasarı Karşılar mı?

Biyolojik ve kimyasal kirlenme, yabancı madde bulaşması ve zehirlenmeler dışında terör eylemleri kasko poliçesine bu duruma dair ek teminat dahil edilmiş ise karşılanacaktır.

Devamını Oku

Kaza Sonucu Hasarın Oluşması Durumunda Yapılabilecek Kesintiler Nelerdir?

Bir kazaya karıştınız ve sonrasında aracınız zarar mı gördü? Böyle bir durumda ödemeniz gereken bazı kesintiler vardır. 

Devamını Oku

Kasko Değer Listesinin Hazırlanma Aşamaları Nelerdir?

Kasko değer listesinin hazırlanma aşamaları nelerdir, biliyor musunuz? İşte kasko değer listesi oluşturma sürecinde kaynak olarak kullanılan aşamalar.

Devamını Oku