444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasar Ödemeleri

13 Şubat 2012
Kasko sigortası, herhangi bir kaza anında sadece sizin aracınızdaki, yani sigortalı olan araçtaki hasarı karşılamaktadır. Kasko sigortası ile teminat kapsamı dahiline girebilecek hasarlar şunlardır:
 
- Çarpma: Aracın başka bir araca ya da cisme, bariyere, duvara vb. çarpması sonucu meydana gelen hasarlar.
 
- Çarpılma: Araca başka bir araç tarafından çarpılması durumunda oluşan hasarlar. 
 
- Yanıcı, patlayıcı maddeler: İzin verildiği oranda ve şekilde taşınan yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddelerin araca verdiği hasarlar.
 
 
- Çalınma: Aracın anahtarının ele geçirilmesi ile çalınması sırasında meydana gelen hasarlar.
 
- Kargaşa halleri ve terör olayları:  Bu tip olaylarda, olay çıkaranların veya polisin müdahalesi sırasında araçta meyadana gelen hasarlar.
 
- Pert olma: Aracın pert olması durumunda poliçe bedeli ödenmektedir.  Kasko sigortasına enflasyon teminatı dahil edilerek poliçede yazan bedel yerine hasar gördüğü andaki bedelin tazmin edilmesi sağlanabilmektedir. 
 
- Deprem, sel ve su baskınları: Bu tür doğa olayları nedeniyle araçta oluşan hasarlar da teminat altına alınabilmektedir.
 
- Kişisel eşyaların hasar görmesi: Aracın kaza yapması veya çalınması halince içinde bulunan kişisel eşyalara gelecek hasarı karşılayan bir teminattır. 
 
- Aracın anahtarının kaybolması veya çalınması: Kasko teminat kapsamına alındığı takdirde yeni anahtar yapım masrafları karşılanmaktadır.
 

Hasar Ödemesi Nasıl Olur?

 
Araçta kasko teminat kapsamı dahilinde olan herhangi bir hasar oluştuğunda, bunun en geç 5 işgünü içerisinde sigorta acentesine haber verilmesi zorunludur. Sigortam.net müşterileri ise hasar durumunda “Kaza Hasar Bildirim Formu”nu doldurur ve gerekli bütün işlemleri sigortalı yerine Sigortam.net’in sigorta uzmanları takip eder. 
 
Olayla ilgili tüm belgelerin tesliminden sonra mümkün olan en kısa sürede çalışmalar tamamlanır ve hasar miktarı ile tazminat bedeli sigortalıya bildirir. 
 
Hasarın tazminat bedelinde anlaşıldığı takdirde, sigorta sahibinin verdiği banka hesap numarasına belirlenen tazminatı yatırır. 
 
Araçın pert olması durumunda, gerekli belgeler düzenlendikten sonra sigorta şirketi poliçe bedelini aşmayacak şekilde tazminat ödemesini yapar.
 
Çalınmış olan araçlar için 30 gün beklenir ve bu süre sonunda aracın bulunamadığına dair resmi makamlardan alınan belge teslim edilir.  Araç sahibi adına açılmış herhangi bir soruşturma varsa, tazminatı bu soruşturmanın bitimine kadar bekletilebilir.  Bu süre içinde araç bulunduğu takdirde, çalınmış olduğu dönemde meydana gelen hasarlar kasko tarafından ödenir. 
 
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Hasar Hizmetleri

09 Haziran 2010 Çarşamba

Bir hasarınız olduğunda; hasar tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine ihbarda bulunmanız gerekir. İlgili sigorta şirketi ihbardan sonra hasar tespiti için eksper tayin eder.