444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasar Yönetimi Önemli

29 Mayıs 2014

Sompo Japan Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özer, hasar sürecinde müşterilerinin yanında olan sigorta şirketlerinin rakiplerine fark attığına dikkat çekiyor. 

2013 yılının sonunda artan döviz kurlarının hasar maliyetlerini artırdığına vurgu yapan Özer, bu nedenle hasar yönetimini olumlu yürütmeleri gerektiğini söylüyor.

Özer, önceden müşteri hasarının hemen karşılanmasını yeterli bulurken, şimdi hizmet kalitesinin de ön plana çıktığını aktarıyor. Sektördeki en geniş anlaşmalı servis ağlarından birine sahip olduklarını belirten Özer, hasarın ihbarından hasarın ödenmesine kadar olan süreçte sigortalıların memnun kalması için çalıştıklarını aktardı.

 


2014’te yeni bir hasar yazılımına geçtiklerini açıklayan Özer, bu yeni yazılımla işlerde iyileşme yaşanacağını vurguluyor ve ekliyor: “Yeni yazılımla, otomatik iş akışları, gerçek zamanlı performans takipleri, elektronik dosya yönetimi vs. uygulamalarla verimliliğimiz artacak. Müşteri ihtiyaçları değişiyor, ortaya çıkan riskler ve teknolojinin gelişimine sigorta şirketlerinin geçmiş hasar uygulamaları yetersiz kalıyor. Bu nedenle biz de teknolojiye ve insan kaynağına yatırım yaparak daha da güçlenmeyi umut ediyoruz.”

Sigortam.net üzerinden Sompo Japan Sigorta'nın en uygun kasko ve trafik sigortasına ulaşmanız çok kolay. Bunun için sigorta sorgulama yapmanız ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramanız yeterli.


Okumaya Devam Edin

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010 Cumartesi
Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.