Hasar Yönetimi Önemli | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasar Yönetimi Önemli

Sompo Japan Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Uğur Özer, hasar sürecinde müşterilerinin yanında olan sigorta şirketlerinin rakiplerine fark attığına dikkat çekiyor. 

2013 yılının sonunda artan döviz kurlarının hasar maliyetlerini artırdığına vurgu yapan Özer, bu nedenle hasar yönetimini olumlu yürütmeleri gerektiğini söylüyor.

Özer, önceden müşteri hasarının hemen karşılanmasını yeterli bulurken, şimdi hizmet kalitesinin de ön plana çıktığını aktarıyor. Sektördeki en geniş anlaşmalı servis ağlarından birine sahip olduklarını belirten Özer, hasarın ihbarından hasarın ödenmesine kadar olan süreçte sigortalıların memnun kalması için çalıştıklarını aktardı.

 

2014’te yeni bir hasar yazılımına geçtiklerini açıklayan Özer, bu yeni yazılımla işlerde iyileşme yaşanacağını vurguluyor ve ekliyor: “Yeni yazılımla, otomatik iş akışları, gerçek zamanlı performans takipleri, elektronik dosya yönetimi vs. uygulamalarla verimliliğimiz artacak. Müşteri ihtiyaçları değişiyor, ortaya çıkan riskler ve teknolojinin gelişimine sigorta şirketlerinin geçmiş hasar uygulamaları yetersiz kalıyor. Bu nedenle biz de teknolojiye ve insan kaynağına yatırım yaparak daha da güçlenmeyi umut ediyoruz.”

Sigortam.net üzerinden Sompo Japan Sigorta'nın en uygun kasko ve trafik sigortasına ulaşmanız çok kolay. Bunun için sigorta sorgulama yapmanız ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramanız yeterli.


Benzer İçerikler

2015 Yılında Otomobil Fiyatları Nasıl Olacak?

Kur hareketliliği otomobil fiyatları üzerinde değişikliğe neden olmaktadır. Euro'da yaşanan düşüşün 2015 otomobil fiyatlarını nasıl etkilediği öğrenin.

Devamını Oku

En Ucuz Sıfır Araçlar

Hem sıfır hem de bütçenize uygun bir arabanız olsun istiyorsanız sizin için araştırdığımız en uygun sıfır araba fiyatlarına göz atabilirsiniz.

 

Devamını Oku