Kasko Sigortasından Faydalanmak için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kasko sigortası herhangi bir kazada aracınızın zarar görmesi durumunda hasarınızı teminat altına alır. Bunun için öncelikle yapılması gereken bazı işlemler vardır.

Kasko sigortasında araç sahibi herhangi bir kazaya karıştığında ve hasar aldığında bu durumu 5 gün içinde sigorta şirketine bildirmelidir. Zararın tazmini için gerekli olan evrakları da zamanında ve eksiksiz olarak sigorta şirketine teslim etmelidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Hasar Anında İstenen Belgeler
 

Kaza Durumunda
 

 • Ehliyet ve ruhsat fotokopiniz gerekmektedir.
   
 • Kaza tespit tutanağı: Hasarlı kazanın gerçekleşmesi durumunda mutlaka kaza tespit tutanağı tutturun. Taraflarla anlaşamamamız durumunda hemen trafik polisini arayarak kaza zaptı tutturmalısınız.
   
 • Kaza esnasında araçları hareket ettirmeden fotoğraflarının çekilmesi gereken. Fotoğraflar kazayı gösteren en büyük kanıtlardandır.
   

Çalınma Durumunda
 

 • Aracınızın çalındığını fark ettiğiniz an hemen en yakın karakola giderek polis zaptı tutturmanız gerekir.
   
 • Aracınız için temiz kağıdı almalısınız. Böylece vergi borcu olmadığı görülmüş olur.
   
 • Arabanızın trafikten kaydını sildirerek ilgili belgeyi almanız gerekir.
   
 • Asayiş Şube Müdürlüğü’nden arabanızın bulunamadığına dair belge almalısınız.
   
 • Arabanızın anahtarlarını, ruhsatınızın aslını ve ödemenin yapılmasını istediğiniz hesap bilgilerini iletmelisiniz.
   

Park Durumunda
 

 • Polis zaptı almanız gerekir. Eğer böyle bir imkanınız yoksa detayları içeren bir beyan almalısınız.
   
 • Ruhsatınızın fotokopisi gereklidir.
   
 • Aracınızın hasarlarını gösteren fotoğraflar ve ödemenin yapılacağı hesap numarasını bildirmeniz gerekir.
   

Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun kasko fiyatları ile kaskonuzu yaptırın hasar anında da 7/24 yanınızda olalım. Bunun için ihtiyacınız olduğunda günün her saati 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramanız yeterli.

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler 2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en...büyük ve en iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.