Hasarın Eksik Karşılanması | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hangi Durumlarda Sigorta Şirketi Hasarı Eksik Karşılar?

Kasko sigortası yaptırarak aracınızın hasar görmesi durumunda maddi zararlarınızı güvence altına alırsınız. 

Kasko sigortasında satın almadığınız bir teminatla ilgili bir durum söz konusu olduğunda sigorta zararınızı karşılamaz. Bu nedenle poliçenizin karşılaşma riskinizin yüksek olduğu durumları içerdiğinden emin olmanız gerekir.

Hasarınızın tam olarak karşılanması için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise, sigorta yaptırırken aracınızın değerini doğru bir şekilde belirtmenizdir.

Örneğin 40 bin TL’lik arabanızın değerini 30 bin TL olarak gösterir ve bu değerde sigorta yaptırırsanız, sigorta şirketiniz hasar durumunuzda tazminatınızı öderken gösterdiğiniz bu değeri baz alır. Bu durum da aracınızın değerinden daha az miktarda tazminat almanıza neden olur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun araç sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigorta ile ilgili bilgi alın. Hasar anında da bizi günün her saati arayın yanınızda olalım.


Benzer İçerikler

İhtiyacınız Olan Araç Sigortasına Sigorta Sorgulama Yaparak Ulaşın!

İhtiyacınıza en uygun araç sigortasına ulaşmanız Sigortam.net üzerinden yapılan sigorta sorgulama işlemiyle çok kolay ve avantajlı.

Devamını Oku

2015 Araç Değer Listesi ile İlgili 5 Önemli Nokta

2015 Araç Değer Listesi ile ilgili önemli bilgilerden haberdar olun, kasko değer listesi ile ilgili kafanızdan soruları atarak kasko sigortanızı yaptırın.

Devamını Oku

2014 Araç Sigortası Fiyatları

2014 araç sigortası fiyatları arasından en uygununa ulaşmak için araç sigorta sorgulamanızı yapın, aracınızın sigortasını ihtimallere bırakmayın!

Devamını Oku