444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasarsızlık İndirimi Oranı %70'i Bulabiliyor!

02 Mart 2015

Trafik kurallarını hiçe sayan sürücüleri cezalandıran uygulamalar olduğu gibi iyi sürücülerin ödüllendirildiği uygulamalar da var. Kasko indirimleri arasında sayılan hasarsızlık indirimi de bunlardan biri.

Dikkatli sürücüleri teşvik ve ödül amaçlı uygulanan hasarsızlık indiriminin oranları kişilere göre değişmektedir. Kaza yapmadığınız ve poliçenizi kullanmadığınız yıl arttıkça hasarsızlık indirimi oranı %70’i bulabilir.

Hasarsızlık indirimi uygulaması ile ilgili detaylar için "Kaskoda Hasarsızlık İndirimi Nasıl Uygulanıyor?" başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Hem kasko hem de trafik sigortalarında uygulanan hasarsızlık indiriminin avantajları küçümsenmeyecek kadar büyük.

Peki, hasarsızlık indirimiyle ilgili her şeyi biliyor musunuz? Örneğin; yeni bir araç aldığınızda hasarsızlık indiriminin ne olacağı konusunda bilgi sahibi misiniz?

 ,

Hasarsızlık İndirimi Araç Değişimlerinde Kaybedilir mi?

Her ne kadar kasko ve trafik sigortası araçlar için yapılıyor olsa da araç sahiplerini takip etmektedir. Yani, kasko veya trafik poliçeniz eski aracınızın üzerinde kalmaz. Yeni veya sıfır aldığınız aracınıza kasko yaptırırken hasarsızlık indiriminizi kullanabilirsiniz. 

Sigorta şirketinizi değiştirdiğinizde de aynı durum söz konusudur. Çünkü; hasarsızlık indirimlerinde poliçenin devamlılığı esastır ve sigorta şirketinizi değiştirseniz de hak ettiğiniz hasarsızlık indiriminden hak ettiğiniz oranda faydalanabilirsiniz. 

Hasarsızlık indirimi ile ilgili çok keskin şartlar yoktur. Öyle ki aracınızı ailenizden birinin üzerine geçirdiğinizde bile hasarsızlık indirimi devam eder. Örneğin; kaskolu aracınızı eşinizin üzerine yaptırmak istediğinizde tek yapmanız gereken; sigortalanan kişinin adını değiştirerek aynı hasarsızlık indirimi ile bir kasko poliçesi düzenlettirmektir. 

Yani ne aracınızı elden çıkardığınızda ve sigorta şirketinizi değiştirdiğinizde, ne de aracınızı ailenizden birinin üzerine yaptığınızda, hasarsızlık indirimini kaybetmezsiniz. 

Hasarsızlık indirimine hak kazanan kişiler, aşağıdaki hasarları almış olsalar bile hasarsızlık indirimi devam eder:

  • Radyo teyp ve cam kırılması hasarları,
  • Kaskolu aracın karıştığı kazada sürücünün bir sorumluluğunun olmaması,
  • Şirketlerin özel hasar noktalarından verilen hasar hizmetlerinde,
  • Mini onarım hizmeti dahilinde olan hasarlar,

Hem kaskonuz kapsamındaki indirimlerden hem de Sigortam.net'in size özel sunduğu avantajlardan yararlanabilmek için kasko hesaplaması yapın.

Bu yılın en uygun kasko fiyatlarına ulaşmak için 2015 kasko hesaplaması formunu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak kaskonuza sahip olun.


Okumaya Devam Edin

Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Sigortalılarımızın en çok üzerinde durduğu konulardan birisi olan hasarsızlık indirimi, kasko poliçenizin primini % 65'e varan oranlarda azaltan önemli bir indirimdir.

Hasarsızlık İndirimi Nasıl Kaybedilir?

16 Mayıs 2014 Cuma

Uygun sigorta sahibi olmanıza yardımcı olan hasarsızlık indirimi nasıl kaybedilir, biliyor musunuz?

Hasarsızlık İndirimi Trafik Sigortası İçin de Geçerli mi?

23 Mayıs 2014 Cuma

Hasarsızlık indiriminin trafik sigortası için de geçerli olup olmadığını öğrenin, Sigortam.net ile kolayca sigortalanın.