Hasarsızlık İndirimi

Kasko sigortasının prim bedelini düşüren en önemli kriter hasarsızlık indirimidir. Poliçe yılı içinde sigortadan hasar talebinde bulunulmadığında, bir sonraki yıl ödenecek prim bedeli azalmaktadır. İlk yıl sonrasında hasarsızlık indirimi %40 ila %65 arası olabilmektedir. Hasarsızlık indirimi sayesinde örneğin yıllık 1.000 TL’yi geçen kasko poliçesi bedeli, 450 TL’ye kadar düşebilmektedir.

 
Hasarsızlık indiriminin hangi durumlarda geçerli olduğunu görmek için hasarsızlık indiriminden nasıl yararlanılır yazımızı mutlaka okuyun.
 

Hasarsızlık İndirimi Yeni Araçta Devam Ettirilebilir mi?

 
Kasko sigortası  yaptırırken, hasarsızlık indirimi araca göre değil, sigortayı yaptıran kişinin geçmişine göre değerlendirilir. Yani eski araç için faydalanılan hasarsızlık indirimi, yeni araç alındığında da devam ettirilebilir. Sigortayı yaptıran kişi, geçmişte arabasındaki hasar nedeniyle sigorta şirketinden tazminat talebinde bulunmamışsa, bu durum alacağı yeni araç için de kasko prim bedelini düşürecektir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Hasarsızlık indiriminden faydalanırken, sigorta şirketleri tarafından poliçe yenileme süresi belirlenmektedir. Poliçe yenilemenizi bu süre içinde yaptığınız takdirde, hasarsızlık indirimi devam edebilir. Bu süre bazı sigorta şirketlerinde 1 gün iken, bazılarında 6 ay ve 1 yıla kadar çıkmaktadır.
 
Sigorta şirketlerinin hasarsızlık indirimi oranlarını ve yenileme sürelerini öğrenmek için Sigortam.net müşteri hizmetleri ile bağlantıya geçebilir ve sizin için en uygun kasko sigortasıkasko sigorta sorgulama yaparak birkaç adımda satın alabilirsiniz.
 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
100 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL