444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasarsızlık İndirimi Koruma Teminatı Nedir?

13 Haziran 2014

Kasko sigortası en değerli mal varlıklarından olan arabanızı karşılaşabileceği risklere karşı teminat altına alır. Ana teminatları çarpma, çalınma, yanma gibi durumlar olan kaskonuza ek primler dahilinde ek teminatlar da satın alabilirsiniz.

Hasarsızlık indirimi, primi düşeren en önemli etkenlerden biridir. Poliçe yılı içerisinde hasar yapmaz ya da hasar yapsanız da bunu sigortanızda talep etmediğinizde %40 ve %60 arası bir oranda indirime hak kazanırsınız. Hasarsızlık indirim konusu sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Hasarsızlığı bozmayan haller de vardır bu durumlarla ilgili detaylı bilgiye "Araç Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi" yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko sigorta poliçesine sahipseniz ve poliçenizde “hasarsızlık indirimi koruma teminatı” yer alıyorsa hasar yapsanız bile gelecek yıl indirim hakkınızı kaybetmezsiniz. Hasarsızlık koruma teminatı ile poliçe yenileme döneminde hasarınız olsa bile prim artışı yaşamazsınız ayrıca kazandığınız hasarsızlık indirimini de kaybetmemiş olursunuz.

Kasko poliçenizi satın alırken bu uygulamayla ilgili teminatlara dikkat etmelisiniz. Çünkü teminatlar sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Bazı sigorta şirketleri hasar adetlerini baz alırken bazıları da hasar tutarını dikkate alır ve bu doğrultuda teminatları belirler. Sigorta şirketlerinin kendi onarım servislerini kullanıldığınız zaman bu teminat daha da avantajı hale gelebilmektedir. Kaskonuzu alınırken sigorta şirketinin teminatlarını iyi incelemeli ve avantaj sağlayan sigorta şirketini tercih etmelisiniz.

Sigortam.net üzerinden en uygun kasko fiyatlarına 3 dakikada ulaşmanız mümkün. Bunun için kasko hesaplama yapmanız yeterli. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da sigorta uzmanlarımızın yardımıyla 7/24 sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.