444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasarsızlık İndirimi Nasıl Kaybedilir?

16 Mayıs 2014

Hasarsızlık indirimi kasko sigortasını indirimli almak isteyenler için büyük avantaj. Üstelik kasko sigortasında indirimli fiyatı etkileyen; yaş, cinsiyet gibi unsurlar içinde değiştirilebilir nadir unsurlardan.

Hepimizin tahmin edebileceği gibi ''Araç Kasko Sigortasında Hasarsızlık İndirimi'' kaybına sebep olabilecek ilk neden; poliçe süreci içinde aracınızın hasara uğraması.

Hasar sonrası, hasarsızlık indirimi hakkınızın tamamını da kaybedebilirsiniz, bir kısmını da. Ancak kazada sizin bir kusurunuz yoksa ve somut olarak belgelere dayandırılmış ise; sigorta şirketi, tüm hasarı kazaya karışan diğer tarafın sigorta şirketinden tahsil edeceğinden dolayı hasarsızlık indirimi hakkınızı kaybetmez, korursunuz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Ancak bu tür uygulamalar, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterecektir. Bazı sigorta şirketleri sunduğu poliçelerde cam kırılması ya da mini hasar niteliğindeki durumlarda özel uygulamaları ile indirim hakkını koruyabiliyor.

Hasarsızlık indirimi hakkını riske atan bir diğer neden de; kasko yenilemenin bir önceki poliçenin bitiminin akabinde yapılmamasıdır. 

Hasarsızlık indirimi sigorta sürekliliği esasına dayanır. Bazı sigorta şirketleri bu hak için kasko yenilemesinin belirli süreler içinde yapılmasını gerekli kılabilir. 

Genel uygulama ile bu hakkın devamı için; kasko sigortasının1 ay içinde yenilenmesi gereklidir. Tekrar hatırlatmak istediğimiz gibi bu durum sigorta şirketleri arasında farklılaşacağı için sigorta yapılmadan önce sigorta şirketine sorulmalıdır.

Sigortam.net ile en uygun kasko fiyatlarına %45 fiyat avantajıyla 3 dakikada ulaşın, uygun sigorta sahibi olmanın keyfini yaşayın. Detaylı bilgi için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Hasarsızlık indirimi ile ilgili daha fazlasını merak ediyorsanız, aşağıdaki yazılarımızı es geçmeyin.

Hasarsızlık İndirimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.