Hasarsızlık İndirimi Nedir? | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık indirimi poliçe süresi boyunca hasar talebinde bulunmama durumunda poliçenin yenilenmesinde yapılan indirimdir.

Hasarsızlık indirimi kasko poliçenizin primini yaklaşık %65 oranında azaltır, böylece maddi açıdan korunmuş olursunuz. Kasko poliçenizi satın almadan önce mutlaka hasarsızlık indirimini etkileyen durumları inceleyin, çünkü bu konu her sigorta şirketinde farklılık gösterebilir.

Hasarsızlık indirimini etkileyen durumlardan en çok sorulanlar:

Hasarsızlık İndirimi Şirket ya da Araç Değişikliğinde Devam Eder mi?

Sigorta şirketi ve araç değişikliği olması durumunda da sigorta şirketleri, hasarsızlık indirimlerini Tramer kayıtlarında kontrol etmeye devam eder.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Poliçe Süresinde Hasar Alınması Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi?

Poliçeniz süresince hasarsızlık indirimini etkileyen hasar talepleriniz olursa, poliçenin yenilenmesinde hasarsızlık indiriminden faydalanamazsınız. Sigorta şirketlerinden bazıları sigortalının poliçe yenilemesini kendilerinden yapması koşuluyla hasarsızlık koruma teminatı alması durumunda poliçedeki şartlar ve limitlere bağlı olarak hasarsızlık indirimini devam ettiriyor. Bazı sigorta şirketleri de karşılıklı anlaşmaya bağlı olarak ufak hasarlarda hasarsızlık indirimini bozmuyor.
 

Karşı Tarafın Kusurlu Olduğu Bir Kazada Kasko Sigortasından Yararlanılması Hasarsızlık İndirimini Bozar mı?

Kazaya karışmanız durumunda eğer karşı taraf tamamen kusurluysa ve kaskonuzdan hasar talep etmeniz durumunda hasarsızlık indiriminiz bozulmaz. Kazada kusurunuzun olmadığını resmi olarak belgelendirdiğinizde, sigorta şirketi hasar bedelini karşı tarafın sigortasından tazmin eder.

Sigortam.net üzerinden en uygun kasko fiyatlarına %45 fiyat avantajıyla 3 dakikada ulaşın. Detaylı bilgi için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Hasarsızlık İndirimi ile İlgili Diğer Yazılarımız:

Hasarsızlık İndirimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?


Benzer İçerikler

Hasarsızlık İndirimi

Kasko sigortasının prim bedelini düşüren en önemli kriter hasarsızlık indirimidirHasarsızlık indirimi sayesinde örneğin yıllık 1.000 TL’yi geçen kasko poliçesi bedeli, 450 TL’ye kadar düşebilmektedir.

Devamını Oku

Araç Kasko Sigortasında Teminat Dışı Kalan Durumlar Nelerdir?

Aracınızı hem trafikte seyir haldeyken hem de park halindeyken korumanın en ideal yolu kasko sigortası yaptırmaktır.

Devamını Oku

Sürücüler İçin Alkol Sınırı Ne Kadar?

Sürücüler için yasal alkol sınırının ne kadar olduğunu ve promil hesaplamanın nasıl yapıldığını öğrenin. İşte alkollü araç kullanmanın cezası ve yaptırımları.

Devamını Oku