Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık indirimi nedir, hasarsızlık indirimini etkileyen durumlar nelerdir? sorularının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hasarsızlık indirimi poliçe süresi boyunca hasar talebinde bulunmama durumunda poliçenin yenilenmesinde yapılan indirimdir.

Hasarsızlık indirimi kasko poliçenizin primini yaklaşık %65 oranında azaltır, böylece maddi açıdan korunmuş olursunuz. Kasko poliçenizi satın almadan önce mutlaka hasarsızlık indirimini etkileyen durumları inceleyin, çünkü bu konu her sigorta şirketinde farklılık gösterebilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Hasarsızlık indirimini etkileyen durumlar arasında en çok merak edilenleri yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Hasarsızlık İndirimi Şirket ya da Araç Değişikliğinde Devam Eder mi?

Sigorta şirketi ve araç değişikliği olması durumunda da sigorta şirketleri, hasarsızlık indirimlerini Tramer kayıtlarında kontrol etmeye devam eder.

Poliçe Süresinde Hasar Alınması Hasarsızlık İndirimini Etkiler mi?

Poliçeniz süresince hasarsızlık indirimini etkileyen hasar talepleriniz olursa, poliçenin yenilenmesinde hasarsızlık indiriminden faydalanamazsınız. Sigorta şirketlerinden bazıları sigortalının poliçe yenilemesini kendilerinden yapması koşuluyla hasarsızlık koruma teminatı alması durumunda poliçedeki şartlar ve limitlere bağlı olarak hasarsızlık indirimini devam ettiriyor. Bazı sigorta şirketleri de karşılıklı anlaşmaya bağlı olarak ufak hasarlarda hasarsızlık indirimini bozmuyor.

Hasarsızlık indiriminin bozulmadığı durumlar hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Karşı Tarafın Kusurlu Olduğu Bir Kazada Kasko Sigortasından Yararlanılması Hasarsızlık İndirimini Bozar mı?

Kazaya karışmanız durumunda eğer karşı taraf tamamen kusurluysa ve kaskonuzdan hasar talep etmeniz durumunda hasarsızlık indiriminiz bozulmaz. Kazada kusurunuzun olmadığını resmi olarak belgelendirdiğinizde, sigorta şirketi hasar bedelini karşı tarafın sigortasından tazmin eder.

Kaskonuzu İhmal Etmeyin!

Sigortam.netüzerinden en uygun kasko fiyatlarına %50 fiyat avantajıyla 2 dakikada ulaşın. En uygun kasko fiyatları için teklif alın, hem teklifleri tek bir ekranda karşılaştırın hem de internete özel indirim avantajı ile bütçenizi zorlamadan kaskonuzu satın alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, kaskonuzu telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL