Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Kasko hasarsızlık indirimi nedir, kasko hasarsızlık kademesi indirimi nasıl etkiler soruları sigortalıların en çok üzerinde durduğu konuların başında gelir. Hasarsızlık indirimi kasko poliçenizin primini % 60’e varan oranlarda azaltan önemli bir indirimdir ve sizin tasarruf etmenizi sağlar. Bu sayede hem bütçenizi korursunuz hem aracınızı risklere karşı daha uygun fiyatlara güvenceye alabilirsiniz.

Kasko hasarsızlık indirimi hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Hasarsızlık İndirim Oranları

Belirtilen oranlar şirketler arasında değişiklik göstermekle birlikte genel olarak kullanılan oranlar bu şekildedir.

Hasarsız geçirdiğiniz bir kasko yılı içinde,

İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede% 30
İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede% 40
Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede% 50
Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede% 60

Hasarsız geçirilen poliçe dönemlerine göre indirim oranları 4 evre şeklindedir. Aracınızla hasar yaşamadığınız her sigorta döneminizin sonunda, gelecek yıl için düzenlenecek olan kasko sigortanıza indirim uygulanır. Bu sayede her yıl daha uygun fiyatlara kasko yaptırabilirsiniz.

Kasko hasarsızlık indirimini etkileyen halleri göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü, bu indirimi etkileyen durumlar sigorta şirketlerine göre çok farklılık gösterir ve bir sonraki yıl poliçe yenilemesinde yüksek oranlarda prim farklılıklarına sebep olur. Bu yüzden hasarsızlık indirimini bozmayan halleri bilmek sigorta alımında önemlidir.

En çok karşılaşılan hasarlara göre, hasarsızlığı bozmayan haller genel olarak aşağıdaki gibidir:

Kasko Hasarsızlık İndirimini Bozmayan Durumlar

%100 Rücu Durumu

Tüm sigorta şirketleri için geçerli ve hasarsızlığı bozmayan tek durum % 100 rüculu hasarlardır. %100 rüculu hasarlar, sigortalı aracın karıştığı kazada sürücüsünün hiçbir kusurunun bulunmadığı yani karşı tarafın tamamen kusurlu olduğu hasarlardır. Bu tür hasarlarda sigortalı sigorta şirketinden hem hasar tazminatını alır, hem de poliçesinden doğan indirim hakkı etkilenmez. Ancak sigortalının, kusursuz olduğunu zabıt veya tutanak gibi resmi bir evrakla belgelenmelidir ve kazaya sebep olan tarafın tespit edilmesi gereklidir.

Cam Kırılması Hasarları ve Radyo-Teyp Çalınması

Bazı sigorta şirketleri poliçe vadesi içinde gerçekleşen radyo-teyp çalınması ve cam kırılması hasarlarını yılda bir kereye mahsus olmak üzere hasarsızlık indirimini koruyarak karşılar. Bu durumda, sigortalının poliçedeki hasarsızlık indirimi bu hasardan dolayı etkilenmez. Bazı şirketlerde ise böyle bir uygulama olmayıp, radyo-teyp çalınması ve cam kırılması hasarları nedeniyle hasarsızlık durumu bozulur ve poliçe yenileme döneminde sigortalının hasarsızlık indirimi azalabilir veya tamamen ortadan kalkabilir.

Mini Hasar

Bazı sigorta şirketleri aracın dış ve iç yüzeylerinde meydana gelen sıyrık, çizik ve vuruk gibi hasarları hasarsızlık indirimini koruyarak karşılar. Ancak bu uygulama sadece bazı sigorta şirketlerinde geçerlidir. Kimi sigorta şirketleri mini hasar teminatıile bu tip hasarların poliçe ya da eklerinde yazılı şartlar ve limitlerle karşılanmasını sağlamakta ve bu teminattan yararlanan müşterilerinin hasarsızlık indirimini bu sayede koruma altına almaktadır.

Sigortam.net’ten Kasko Alın, Avantajları Kaçırmayın!

Sigortam.net internet sitesinden kasko teklifi alarak, sigorta şirketlerinin tüm tekliflerini tek bir ekranda görebilirsiniz. Bu sayede en uygun kasko sigortasını rahatlıkla bulabilir, ihtiyacınız olan kasko teminatlarını kolayca seçebilirsiniz.

İnternete özel indirimlerden faydalanmak için teklif alarak indirim seçeneklerini görebilirsiniz. Kaskonuzu avantajlı fiyatlardan satın almak için hemen tıklayın.

Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan arayarak kasko sigortanızı telefonda yaptırabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL