Kaskoda Hasarsızlık İndirimi Nasıl Uygulanır?

Hasarsızlık indirimi, kasko fiyatlarını düşürmede avantaj sağlamasının yanı sıra kaskosunu düzenli olarak olarak yaptıran, kurallara uygun bir şekilde araç kullanan sürücülerin ödülüdür. Bu ödülü elde edebilmenin elbette bir takım koşulları var. Hasarsızlık indiriminin elde edilebilmesi için ilk ve en önemli şart poliçe süresince hasar talebinde bulunmamaktır. Kasko indirim tüyoları içerisinde yer alan hasarsızlık indiriminin uygulamaları ve oranları farklılık göstermektedir.

Hasarsız geçirilen yıllar dikkate alınarak %30’dan %70’e kadar değişen hasarsızlık indirim oranları, kasko poliçelerinin primleri üzerinden etkili olan en önemli değişken. Bu yüzden kasko poliçelerinizi almadan önce hasarsızlık indirimi uygulamasının detaylarından haberdar olmak, araç giderlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Böylece hasar anında da daha doğru kararlar alabilir, hasarsızlık indiriminizi korumak adına daha dikkatli hareket edebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Hasarsızlık İndirimi Sigorta Şirketlerine Göre Değişebilir!

Hasarsızlık indiriminde değişen tek konu oranlarla da sınırlı değil. Bazı sigorta şirketleri hasarsızlık indiriminin korunması adına farklı uygulamalara yer verebiliyor. Örneğin, hasar onarımının anlaşmalı araç servislerinde yapılması durumunda hasarsızlık indirimi devam edebiliyor.

Hasarsızlık indiriminin en büyük getirilerinden biri de kişileri takip ediyor olmasıdır. Yani, aracınızı değiştirseniz bile hasarsızlık indiriminiz devam eder. Bu durumda yeni satın aldığınız araca kasko poliçesi yaptırırken kazanılmış hasarsızlık indirimi hakkınızı tekrar kullanabilirsiniz. Kazanılmış hak olarak geçen hasarsızlık indirimi hakkı, poliçenizin yenilemesini başka bir şirketten yaptırmanız durumunda da devam eder.

Hasarsızlık indiriminin elde edilmesi için temel şart hasar almamış olmaktır. Ancak bir takım ufak çaplı hasarlara rağmen hasarsızlık indiriminiz devam edebilir. Hasarsızlık indiriminde en yaygın olarak uygulanan hasarsızlığı bozmayan haller şunlardır:

  • Radyo teyp ve cam kırılması hasarları,
  • Kaskolu aracın karıştığı kazada sürücünün bir sorumluluğunun olmaması,
  • Şirketlerin özel hasar noktalarından verilen hasar hizmetlerinde,
  • Mini onarım hizmeti dahilinde olan hasarlar,
  • Hasarsızlık indiriminizin bozulmadan devam ettiği durumlar hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, “Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?”yazımızı okuyabilirsiniz.

Siz de hala “Kasko sigortası alsam mı?” diye düşünüyorsanız, zaman kaybetmeden harekete geçin. Hem kaskonuz kapsamındaki indirimlerden hem de Sigortam.net’in size özel sunduğu avantajlardan yararlanabilmek için kasko hesaplaması yapın, sigortanızı anında satın alın.

En uygun kasko fiyatlarına ulaşmak için 2 dakikada kasko teklifi alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL