444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasarsızlık İndirimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hasarsızlık indirimi poliçe süresince hasar talebinde bulunmama durumunda poliçenin yenileme priminde yapılan indirimdir. Şirket uygulamaları ve hasarsızlık yılına bağlı olarak prim etkilendir. %30'dan %70'e kasko poliçelerinde primi etkileyen en önemli indirim hasarsızlık indirimi. 

Önemli tasarruf imkanı sunan bu indirim hakkını kazanmanın püf noktaları, bilinmesi gerekenler neler?

Hasarsızlık İndirimi Nasıl Kazanılır?

Hasarsızlık indirimi sadece kasko değil zorunlu trafik sigortası ve dask, konut sigortaları gibi sigorta çeşitlerini de kapsar. Poliçesinin ilk yılında hasar görmemiş, sigorta şirketlerindan tazminat almamış sigortalılar, poliçelerini yenilettiklerinde hasarsız indirimi haklarından yararlanabilirler. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Hasarsızlık İndirimi Oranı Değişir

Hasar almadan geçen yılların sayısı arttıkça indirim oranı da artar. Genel uygulamada %30’dan başlayıp %65’e varan indirimler sigorta şirketlerine göre değişir.

Hasarsızlık İndirimi Sizi Takip Eder!

 Uygulamaya gereğince; sigortalı bir sonraki sene başka bir sigorta şirketinden kasko poliçesi satın alma kararı verse de, daha önceki sigorta şirketinde kazandığı hasarsızlık indirimi hakkı devam eder. Sigorta şirketi kazanılmış indirimi poliçe primine yansıtır. İndirim hakkına sahip kişi aracını değiştirse dahi indirim hakkı devam eder. 

Hasarsızlık İndirimi Hakkı Nasıl Kaybedilir?

İlk sebep; poliçe sürecinde aracınızın hasara uğraması olur. Hasar sonrası, hasarsızlık indirimi hakkınızın bir kısmını ya da tamamını kaybedebilirsiniz. Fakat kazada kusurunuz yok ve bu belgelenmiş ise sigorta şirketiniz hasarı karşı tarafın sigorta şirketinden karşılayacağından indirim hakkınız korunur. Hasarsızlık indiriminin kaybına neden olan bir diğer neden de kasko yenilemesinin bir önceki poliçenin bitiş tarihinin ardından yapılmamış olmasıdır.

Hasarsızlık indirimi devamı için sigorta sürekliliği şarttır. Bu hakkın devamı için kasko poliçesi en geç 1 ay içinde yenilenmeli.

Sizler de ister hasarsızlık indirimi hakkınızdan en doğrı şekilde yararlanmak için ister sigorta şirketleri hasarsızlık indirimi oranlarını ve kasko yenileme sürelerini öğrenmek için Sigortam.net ile bağlantıya geçin.


Benzer İçerikler

Sıfır Araç için Kasko Sigortası Fiyatları

Resmi Gazete yayınlanan tebliğe göre 2012 yılı itibariyle model yılı geçişleri, önceki yıllarda olduğu gibi Ağustos ayında değil, yıl başlarında gerçekleştirilecek. Bu uygulamayla, 01 Ocak 2013 ve 31 Aralık 2013 tarihleri arasında üretilen araçlar veya ithal edilen araçların tamamı 2013 model olarak kabul ediliyor.

Devamını Oku

Yeni Kasko Yasası Kimi Nasıl Etkileyecek?

Yeni kasko yasası ile kasko sistemi baştan aşağı yenilenecek. Sigorta şirketleri ve araç sahiplerini bazı değişiklikler bekliyor.

Devamını Oku

Güvenli Sürüş için Takip Mesafenizi Koruyun!

Günümüzde pek çok sürücünün dikkatinden kaçan ve olumsuz sonuçlara sebep olan kural, takip mesafesi kuralıdır.

Devamını Oku