Hasarsızlık Koruma Teminatı Nedir?

Hasarsızlık koruma teminatıHasarsızlık koruma teminatı, kasko sigortasının içerisinde avantajlı indirim seçeneklerinden biridir. Hasarsızlık indirimi ile her yıl aracınızın hasar almaması size bir avantaj olarak döner ve kasko poliçenizi daha uygun fiyatlara yaptırabilirsiniz.

Kasko poliçesini kullanmadığınız ve kullanmak zorunda kalmadığınız, bir başka ifadeyle sigorta şirketinden hasarınızın temini için hiç bir talepte bulunmadığınız her yıl hasarsızlık indirimi hakkını kazanır, bu oranı hasarlı bir kaza yaşamadığınız her gün sayesinde arttırırsınız.

Hasarsızlıkta ki bu oran hasarsızlığın devam ettiği yıl oranı arttıkça genellikle %30-35 ile başlar, %60-65 oranlarına kadar çıkabilmektedir. Aşağıdan 12 aylık periyodlarla oran değişimini görebilirsiniz. Hasarsızlık koruma teminatı için indirim detayları:

 

Yenileme Süreleriİndirim Oranı
İlk 12 aylık süre sonunda% 30
İkinci 12 aylık süre sonunda% 40
Üçüncü 12 aylık süre sonunda% 50
Dördüncü 12 süre sonunda% 60

 

Yıllarca kazandığı hasarsızlık indirimini tek bir hasar anında kaybolup sıfırlanmasını istemeyenler için hasarsızlık koruma teminatı devreye giriyor ve kasko sahiplerine uygun sigorta için olanaklar sağlıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Hasarsızlık Koruma Teminatı Neye Yarar?

Kasko poliçesi sahibi, hasarsızlık koruma teminatına sahipse, aracı hasar gördüğünde; bu hasarı sigorta şirketinden talep ettiğinde hasarsızlık indirimi koruması sağlanmış olur ve sürücü hasar anında bu hakkını kaybetmez.

Ancak sigorta şirketleri ve sigorta şirketlerinin kasko fiyatları farklılaştığı gibi hasarsızlık indirimi koruması ile ilgili farklı uygulamalar var. Hasarsızlık indirimi koruması için sigorta şirketiniz ne gibi uygulamalar sunuyor, poliçenizi almadan mutlaka öğrenin.

Ancak genellikle bu teminat verilirken aşağıdaki haller dikkate alınmakta, teminat içeriği ve poliçe primi bu hallerden etkilenebilmektedir:

  • Kasko poliçesinin ilk defa düzenleniyorsa veya daha önce sigorta şirketine hasar talebinde bulunulmuş olması (birçok sigorta şirketi hasarsızlık koruma teminatı için son kasko poliçesinde en az %30 oranında hasarsızlık indirimi olmasını şart koşabiliyor.)
  • Poliçe döneminde kaç defa sigorta şirketinden talepte bulunulan hasar tazminat talebi ve sigorta tazminat tutarı büyüklüğü,
  • Araç kullanım şekli (kamyonet, minibüs, kamyon)
  • Olası kaza halinde hiçbir kusurunuzun olmadığı tutanak ile belirlenmiş olan bir hasarla ilgili olarak, sigorta şirketi size hasar tazminatını, kusurlu olan trafik poliçesinden tanzim eden sigorta şirketinden karşılayacağı için bu tür hasarlar ile poliçeniz hasarsızlık koruma teminatı ile korunmasa da hasarsızlık indirimi hakkına etki etmez.

Her yıl indirimli alma hakkı ile sahip olabileceğiniz kasko sigortanızı daha da uygun fiyata alabilirsiniz. Sigortam.net ile kasko sorgulaması yapın, en iyi sigorta şirketlerinin sizin için sunduğu en doğru teminatları karşılaştırmalı olarak değerlendirin.

Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 Sigorta Destek Hattımıza ulaşın, kasko sigortanıza online ya da telefonla sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL