444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hasarsızlık Teminatında Sorulması Gerekenler

07 Temmuz 2014

Hasarsızlık indirimi, kasko poliçesi yenilemeleri geldiğinde sigorta sahiplerine yapılacak indirimi ifade eder. Ancak bu indirimin uygulanabilmesi için sigorta sahibinin mevcut poliçesinde hasar bulunmaması gerekir. Yani bu yıl kasko poliçesi yaptırdınız ve hiç hasar yapmadınız; indirimden yararlanabilirsiniz.

Her sigorta şirketine göre değişkenlikler gösteren hasarsızlık indirimi %30 ile % 65 indirimi arasında değişir. Hasarsızlık indiriminin değişik uygulamaları sigorta şirketlerinin özel şartlarınca belirlenmektedir. Ancak hasarsızlık koruma teminatı ile yıl içerisinde yapacağınız hasarda aracınızın hasarsızlık indiriminin bozulması engellenebilir, bir sonraki yıl yenileme döneminde poliçenize hasar yansımamaktadır.

Yani hasarsızlık indirimi teminatı ile biraz daha fazla maliyete katlanarak kaskonuzda yüksek oranda indirimden faydalanabilir, bir sonraki yıl ödeyeceğiniz primi düşürme zorunluluğundan kurtulursunuz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Hasarsızlık indirimi aynı zamanda devamlılığı olan bir indirimdir yani aracınızı satmanız yahut yeni bir araç almanız halinde iptal olmaz, yeni aracınızda devam eder. Araca değil, kişilere özgüdür. Bu noktada önemli olan nokta; yeni aracınızın kaskosunuzu geciktirmemektir çünkü; kasko yaptırma süreci 30 günü geçtiği takdirde indirim hakkınız geçersiz olur. 

Hasarsızlık indirimi ve hasarsızlık koruma teminatı için sigorta şirketleri uygulamalarının önemi yadsınamaz ancak hasarsızlığın korunması için en büyük görev kasko sigortasına sahip olacak kişilere düşmektedir. 

Kasko poliçesi düzenlenirken; araç sahibinin kasko teminatları, hasarsızlık indirimi gibi önemli konularla ilgili sorular sorması, sigorta almadan önce bilgi sahibi olması hasar anında ve sonrasında sorun yaşanmasına engel olacaktır.

Hasarsızlık İndirimi ve Teminatı ile İlgili Sorulması Gerekenler
 

 • Kasko poliçemde hasarsızlık koruma teminatı var mı? Yoksa; Neden yok?
   
 • Hasarsızlık indirim oranım en az kaç olduğunda teminatı almaya hakkım olur?
   
 • Sonraki senelerde hasarsızlık koruma teminatı poliçemde otomatik olarak bulunur mu? Teminat talep edersem mi verilir?
   
 • Poliçe döneminde hasarsızlık indirimimin etkilenmemesi için kaç tane hasar tazminatı talep edebilirim?
   
 • Cam kırılması gibi küçük hasarlar da hasarımı etkiler mi, hasar sayılır mı?
   
 • Küçük bir hasar yaşarsam ve aynı poliçe döneminde sigorta şirketinden büyük bir hasar talebim olursa hasarsızlık indirimim devam eder mi?
   
 • Sigorta şirketinden büyük bir hasar talebinde bulunsam da hasarsızlık indirimim korunur mu? Hasarsızlık indirimi için hasar tazminatında limit var mı?

Kasko sigortası sahiplerine büyük indirim sağlayan hasarsızlık indirimi ile birlikte daha büyük avantajlar elde etmek için Sigortam.net’e gelin, en iyi sigorta şirketleri sigorta sahibi olun. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı sigorta destek hattımızdan yardım alın.


Okumaya Devam Edin

Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Sigortalılarımızın en çok üzerinde durduğu konulardan birisi olan hasarsızlık indirimi, kasko poliçenizin primini % 65'e varan oranlarda azaltan önemli bir indirimdir.

Teklif Oluştururken Hasarsızlık Geçmişi Etkili Oluyor mu?

29 Temmuz 2010 Perşembe
Karşılaştırma sırasında paylaşmış olduğunuz bilgiler ışığında sigorta şirketleri ve tramer uygulamalarından bütün geçmiş bilgilerinize ulaşılabilmektedir.

Hasarsızlık İndirimi

07 Aralık 2011 Çarşamba
Kasko sigortasının prim bedelini düşüren en önemli kriter hasarsızlık indirimidirHasarsızlık indirimi sayesinde örneğin yıllık 1.000 TL’yi geçen kasko poliçesi bedeli, 450 TL’ye kadar düşebilmektedir.