Hava Filtresi Nedir? | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Hava Filtresi Nedir?

Hava filtresi, bir motorun verimli çalışabilmesi için gerekli olan önemli parçalardan biridir. Dışarıdan emilen havanın temizlenerek motorun yanma odasına iletilmesini sağlar. Filtrenin verimli çalişabilmesi için zararlı maddeleri yüksek oranda süzmesi gerekir.
 

Hava Filtresi Çeşitleri Nelerdir?

Filtreler normal filtre ve performans filtre olarak 2’ye ayrılır. Normal filtreler kağıt, performans filtreler ise pamuk veya sünger bazlıdır. Performans filtreler, özel bir yağ sayesinde uzun ömürlüdür ve hava geçirgenliği ile tozu filtreleme kapasitesi yüksektir. 

Kağıt bazlı standart filtreler ise, daha az hava geçirir. Gözenekleri çabuk dolar ve kısa sürede tıkanır. Dolayısıyla performansı düşer ve fazla benzin harcanmasına neden olur. Bu nedenle sık sık yenilenmesi gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Performans Hava Filtesi Temizliği Nasıl Yapılır?
 

  • Filtreyi temizleyici spreyle iyice ıslatıktan sonra pislikle akacaktır.
     
  • 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Durulama işlemini temiz yüzeyden kirli yüzeye doğru yapın.
     
  • Oda sıcaklığında kendi kendine kurumasını sağlayın.
     
  • Kuruduktan sonra yağlama spreyiyle filtrenin her tarafı yağ rengini alana kadar yağlayın.

Aracınızla güvenli bir şekilde yola çıkmak için bakımlarını yaptırmakla birlikte araç kasko sigortasını da mutlaka yaptırın. Sigortam.net üzerinden araba sigortası sorgulama yaparak en uygun araç sigortaları listesine kolayca ulaşın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Groupama Sigorta’nın Avantajlı Kasko Çeşitleri

Groupama Sigorta, teminatları ve farklı hizmetleriyle birbirinden ayrılan kasko ürünleriyle sürücülerin ihtiyaç duyabileceği her türlü kolaylığı sağlıyor.

Devamını Oku

Kasko Yaptırmak için En İyi 5 Neden!

Kasko yaptırmak için önemli nedenleri öğrenip, 3 dakikada kasko fiyatı hesaplaması yapın, en uygun 2014 kasko fiyatlarına ulaşın.

Devamını Oku

Sürücüler İçin Alkol Sınırı Ne Kadar?

Sürücüler için yasal alkol sınırının ne kadar olduğunu ve promil hesaplamanın nasıl yapıldığını öğrenin. İşte alkollü araç kullanmanın cezası ve yaptırımları.

Devamını Oku