Hava Filtresi Nedir?

Hava filtresi, bir motorun verimli çalışabilmesi için gerekli olan önemli parçalardan biridir. Dışarıdan emilen havanın temizlenerek motorun yanma odasına iletilmesini sağlar. Filtrenin verimli çalişabilmesi için zararlı maddeleri yüksek oranda süzmesi gerekir.
 

Hava Filtresi Çeşitleri Nelerdir?

Filtreler normal filtre ve performans filtre olarak 2’ye ayrılır. Normal filtreler kağıt, performans filtreler ise pamuk veya sünger bazlıdır. Performans filtreler, özel bir yağ sayesinde uzun ömürlüdür ve hava geçirgenliği ile tozu filtreleme kapasitesi yüksektir. 

Kağıt bazlı standart filtreler ise, daha az hava geçirir. Gözenekleri çabuk dolar ve kısa sürede tıkanır. Dolayısıyla performansı düşer ve fazla benzin harcanmasına neden olur. Bu nedenle sık sık yenilenmesi gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Performans Hava Filtesi Temizliği Nasıl Yapılır?
 

 • Filtreyi temizleyici spreyle iyice ıslatıktan sonra pislikle akacaktır.
   
 • 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. Durulama işlemini temiz yüzeyden kirli yüzeye doğru yapın.
   
 • Oda sıcaklığında kendi kendine kurumasını sağlayın.
   
 • Kuruduktan sonra yağlama spreyiyle filtrenin her tarafı yağ rengini alana kadar yağlayın.

Aracınızla güvenli bir şekilde yola çıkmak için bakımlarını yaptırmakla birlikte araç kasko sigortasını da mutlaka yaptırın. Sigortam.net üzerinden araba sigortası sorgulama yaparak en uygun araç sigortaları listesine kolayca ulaşın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Renault Clio Kasko Sigortası En Ucuz
Renault Clio Kasko Fiyatları!... En uygun Renault Clio kasko sigortası Sigortam.net’te        
 • En iyi sigorta şirketlerinden Renault Clio sigortası teklifi alın. 
 • Renault Clio kasko fiyatlarını...karşılaştırın. 
 • %45’e varan fiyat avantajlarını yakalayın!
 • Bütçenize en uygun Renault Clio...sigortasını satın alın.
 

Renault Clio Kasko Sigortası

Renault Clio model aracınız için en uygun kasko...sigortası fiyatlarına Sigortam.net uzmanlığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak kasko hesaplama...sayfamızdan doldurun, kolayca kasko fiyat hesaplaması yapın.  

Renault...Clio Hakkında

Renault Clio anahtarsız giriş, çalıştırma, uzaklaştığında otomatik kilitleme özelliği ile Eller Serbest...Renault kartını kişinin yanında taşıması yeterlidir. 7 litre kapasitesindeki torpido gözü 1.5 litrelik bir su şişesinin...girebileceği kadar büyüklüğe sahiptir. Yeni Clio, ilk ekipman seviyesinden itibaren segmentinde en donanımlı güvenlik ekipmanları...sayesinde (ESP, Hız Ayar ve Sınırlayıcı, Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları) EuroNCAP çarpışma testlerinden en yüksek seviye...olan 5 yıldız almıştır.