444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Haziran’dan Sonra Gişelere Dikkat

27 Mayıs 2013
Köprü ve otoyollar için bu yıl başlatılan HGS uygulamasına paralel olarak, OGS ve HGS üyelerinin her iki gişeden de geçişine izin veriliyordu. Ancak bu izin, Haziran ayında sona eriyor.
 
HGS etiketi bulunan bir aracın OGS gişesinden, OGS cihazı bulunan bir aracın ise HGS gişesinden geçişi şimdiye kadar cezalandırılmıyordu. Bu tip geçişlerde sistem otomatik olarak hesaptan geçiş ücretini alıyordu. Ancak Haziran ayından itibaren bu geçişler cezalandırılacak. Ceza, normal geçiş ücretinin 11 katı olarak yansıtılacak. Borcunuzun olup olmadığını kontrol etmek için HGS Ceza Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 
 

HGS Etiketlerinin Değişimi

 
HGS sistemi ile ilgili bir diğer konu ise eskiyen etiketlerin yenilenmesi. Yırtılarak, ıslanarak, yıpranarak işlevini kaybeden kağıt etiketler 5 TL, kart tipi etiketler ise 15 TL ücret karşılığında yenileniyor. Ancak yenileme yapılması için, etiket içinde bakiye olsa dahi 30 TL yükleme yapılması gerekiyor. Bu miktar, en uzak mesafe tutarı. HGS hesabı, bu miktarın altına düştüğünde iptal ediliyor. 


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko sigortası yaptırarak aracınızı koruyun. Sigortam.net'ten kasko sigorta sorgulama yapın, kasko fiyatları için en iyi tekliflere ulaşın. Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri tarafından verilen kasko teklifleri arasından en iyisini seçmek için www.sigortam.net adresine girerek veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayarak, Sigortam.net uzmanlığından yararlanın.

Okumaya Devam Edin

Çekilen Araçlar için Sorgulama Yapılabilecek

03 Mayıs 2013 Cuma
Aracı otoparka çekilen araç sahipleri için otopark sorgulama hizmeti devreye girdi. Hizmet ile otopark ve ceza bilgileri görülebilecek.

On Araçtan Biri Trafikten Çekilecek

15 Mayıs 2013 Çarşamba
2013 yılında 1 milyon 700 bin araç trafikten çekilecek. Hurda araç teşvik paketi olarak bilinen uygulama ile eski araç sahiplerine üç seçenek sunulacak.

Emniyet 4 Milyon Araç Sahibini Uyardı

16 Mayıs 2013 Perşembe
Araçlarının muayene tarihi geçmiş olan veya zorunlu trafik sigortası bulunmayan araç sahiplerine Emniyet tarafından uyarı gönderildi.