Hibrit Arabaları Kimler Seçmeli?

Elektirikli, otomatik, LPG’li… Günümüzde arabaların markası ve modeli dışında araba seçimini etkileyen bir diğer unsurda araçların ne kadar yakıt tükettiği. Bu yüzden tüm dünyada en fazla ilgi gören, en az yakıt tüketen araba teknolojilerinden biri de hiç kuşkusuz hibrit arabalar

Gelişen teknolojinin getirisi yeni nesil hibrit arabalar, düşük hızda veya trafik sıkışıklığı gibi durumlarda benzin yerine aracın içindeki akülerin kullanması, böylece benzin tüketimini azaltması üzerine kurulu bir sisteme sahip. Hibrit araba teknolojisinin ortaya çıkışında yaşanan enerji sıkıntılarının önüne geçebilme isteğinin önemi büyük. Hibrit arabaları benzinli araçlardan ayıran temel özellikler; benzinli araçlara oranla performansının daha yüksek olması, akıllı ve doğaya daha az zarar veriyor olmaları.

Hibrit arabalar,en genel ifadeyle 2 yahut daha fazla enerji kaynağıyla çalışan arabalardır. Hipritli arabaların en genel özelliği benzin motoruna ilaveten batarya, elektrik motoru ve jeneratin sisteme dahil edilmesiyle oluşmasıdır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Hibritli arabaların performansı, benzinli arabalara oranla %30-40 fazladır. Hibritli arabaların benzinli arabalara oranla daha fazla verim alınmasının nedeni akıllı kontrol sistemi sayesinde araca 5 farklı işleyiş kazandırmasıdır. 

Peki, Hibrit arabalar Türkiye pazarına nasıl girdi ve hibrit araçların düşünülmesi gereken noktaları neler?

Türkiye, Hibrit Otomobillerle Honda’nın Civic modeli ile tanışmıştı. Honda’yıToyota ve Renault  gibi Türkiye pazarında önemli bir yeri olan otomobil üreticileri izledi ancak hala hibrit arabalar sürücüler tarafından fazla bilinmiyor.

Neden Hibrit Arabalar?

Hibrit araba fiyatlarına takılmazsak, özellikle büyük şehirlerde ve trafik probleminin içinde yaşayanlar için hibrit arabaları seçmek çok mantıklı olacaktır. Düşük yakıt tüketimi, trafikteyken emisyonu ciddi oranlarda azaltabilmesi gibi özellikleriyle hibrit arabalar, özellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerde avantaj sağlayıcı oluyor.

Hibrit Arabaların Dezavantajları neler?

Her ne kadar Hibrit Arabalar, diğer araba modellerine oranla en az yakan araba modelleri olsa da dezavantajları yok değil, işte hibrit araba almayı düşünen sürücülerin gözünü korkutabilecek hibrit özellikleri:

  • Hibrit araba fiyatları aynı modelin normal haline göre çok yüksek,
  • Yedek parça bulma konusunda sorun yaratabilir,
  • İkinci el hibrit arabalar sorunlu olabilir,
  • Yeni bir teknoloji olduğu için hatalara açık.

Bir araba alırken aracın pozitif noktaları kadar sizi zorlayacak özelliklerini de sorgulamanız faydanıza olacaktır. Arabanızın markası ve modeli kadar dikkat edilmesi, göz önüne alınması gereken bir diğer konu da araç sigortalarınızdır. Aracınız ne kadar yüksek teknolojiyle üretilmiş olsa da araç kaskonuzu zaman kaybetmeden yaptırmalısınız.

Kasko sigortalarınızda avantaj için Sigortam.net’e gelerek kasko hesaplaması yapın, kaskonuza dair soru işaretlerinizi telefon desteğiyle gidermek için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler 2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en...büyük ve en iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.