2. El Araba Ne Zaman Alınmalı?

Son dönemdeki döviz kuru ile birlikte Eylül ayından itibaren artışa geçen sıfır araç fiyatları, vatandaşları ikinci el araçlara yöneltti. Peki ikinci el araba ne zaman alınmalıdır? İkinci el araçlar için en uygun zaman hangisidir?

Geçtiğimiz aylarda açılışı gerçekleşen İntercity İstanbul Park’ın Oto Pazarı Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş, içerisinde bulunduğumuz dönemin ikinci el araç alımı için en uygun zaman olduğunu vurgulayarak, Eylül ayından itibaren 0 arabalarda yaşanan fiyat artışınının önümüzdeki aylarda ikinci el araçlarda da gerçekleşebileceğini söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

İkinci El Otomobil Pazarı %20.4 Büyüdü

İkinci el oto pazarında yılın ilk 7 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre %20.4’lük bir büyümenin gerçekleştiğini söyleyen Kabataş, 0 araçlardaki büyümenin ise büyün oranda filo satışlarından kaynaklandığını ifade etti. Sıfır araçların kişisel satışlarında çok önemli bir düşüş yaşandığını yineleyen Kabataş, fiyatlardan kaynaklı bu durumun vatandaşları ikinci el araçlara yönelttiğini belirterek, önümüzdeki günlerde sıfır araçlardaki fiyat artışının, ikinci el araçlara da yansıyacağı konusunda vatandaşları uyardı.

“İkinci el otomobil almanın tam zamanı” diyen Kabataş, vatandaşlara bu fırsatı kaçırmamaları konusunda çağrıda bulundu.

En Çok Dizel Araçlar Rağbet Görüyor

Açıklamasında ikinci el otomobil alan kişilerin %70’inin tercihinin dizel ve orta segment araçlar olduğunu belirten Kabataş, otomobil fiyatlarındaki artışların vatandaşları üst segmendeki araçlardan uzaklaştırdığını söyledi.

Kasko ile Güvence Sağlayın

Artan otomobil fiyatları karşısında ikinci el araçlara yönelenler için kasko sigortası, en önemli güvencelerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Olası kaza ve arıza riskleri karşısında araç sahibinin bütçesinin sarsılmaması adına büyük önem taşıyan kasko ile siz de hem aracınızı, hem de bütçenizi güvence altına alın.

Hemen online araç kasko sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak, istediğiniz kapsamdaki kaskoya en iyi fiyat garantisi ile sahip olun. 

Benzer İçerikler

Kasko Yasası’nda Ana Teminatlar
Yeni Kasko Sistemi’nde...sigorta poliçesi dahilindeki riskler, ana teminatlar ve ek teminatlar şeklinde yeniden...belirlendi. Ana teminatlar beş maddeden oluşuyor.
 
Ray Sigorta Hasar Sorgulama Ray Sigorta kaskosunu Sigortam.net’tten alan alanlar, hasar sürecini hızlı ve kolay...atlatır!
Kasko sigortası sahibi olan sürücüler, kaza anında aracında hasar...meydana gelmesi halinde hasar dosya sorgulama ile zararını tazmin eder.

Hasar Sorgulama Süreci

Sigorta sahibinin en geç 5...iş günü içerisinde ilgili evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri, kaza anı fotoğraflarının çekilmesi gibi...için gerekli işlemleri tamamlaması, Hasar dosyasının açılması için sigorta şirketine talepte bulunması...gerekir. Sigortam.net’te ise müşterilerin yapması gereken sadece hasar sorgulama yapmaktır ve Sigortam.net ile bu süreç çok...kısa sürer.

Sigortam.net Hasar Anında Ne Yapar?

  • hasar yaşayan müşterileri adına hasar dosyası sorgulama...işlemlerini yapar,
  • hasarlarının durumu  ile ilgili gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yaparak, hasarların teminatlar...kapsamında giderilmesini takip eder.
Siz de Ray Sigorta kaskonuz kapsamındaki...hasarlarınızın temini için hasar dosyası sorgulama işlemini Sigortam.net ile yapabilirsiniz.

Ray Sigorta Hakkında

1958...yılında ulusal taşımacılık şirketlerinin (THY, Denizcilik işletmeleri, Devlet Demiryolları, PTT) girişimleri ile kurula sin Ray...Sigorta bugün kasko sigortası ürünü ile araç sahiplerine hizmet etmektedir.