İkinci El Araç Almak İsteyen Kadınlara Öneriler

Ülkemizde sıfır araçlardaki yüksek fiyatlar nedeniyle önemli bir pazar haline gelen ikinci el otomobil sektörü, son yıllarda kadın sürücülerin de bir hayli rağbet etmeye başladıkları alanlardan birisi oldu. Peki kadınlar ikinci el otomobil alırken nelere dikkat etmeli?

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Almayı düşündüğünüz araçta bir hasar bulunup bulunmadığını öğrenmek, ilk yapmanız gereken işlemlerin başında gelmektedir. Hasar kaydı sorgulayarak sahibi olmayı düşündüğünüz otomobildeki geçiş dönemlerdeki hasar kayıtlarını öğrenebilirsiniz.

Ne İstediğinize Karar Verin

İkinci el araç alma fikrinizin ardından mutlaka hangi model aracı istediğinizi araştırarak, alternatiflerizi minimuma indirmeye çalışın.

Aksi takdirde sınırsız seçenekler arasından tercih yapmanız çok güç bir hal alacaktır.

Karar vermeden önce almayı düşündüğünüz aracın yüksek müşteri memnuniyeti sunan ve güvenli bir araç olduğundan emin olmalısınız.

 

Manuel mi, Yoksa Otomatik Vites mi?

otomatik vites vs manuel vitesKadınların otomatik vitesli araç kullandıkları yönündeki genel kanıyı bir kenera bırakın. Öncelikli olarak aracınızın şanzıman tercihinde yine ihtiyaçlarınızı ön planda tutmalısınız. Aracınızın şanzıman tercihini belirlerken, bütçenizi, aracı kullanma sıklığınızı ve bulunduğunuz şehirdeki trafiği göz önünde bulundurun. Otomatik vites ve manuel vites arasındaki farkları, iki şanzıman seçeneğinin karşılaştırılması ve birbirlerine göre avantaj ve dezavantajlarını “Otomatik mi, Düz Vites mi?” başlıklı içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

 

Yakıt Cinsi Seçimi

yakıt cinsi seçimiKullanacağınız aracın yakıt cinsini seçerken, dizel mi, benzinli mi yoksa LPG’li mi olacağını yine ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçmeniz gerektiğini unutmayın. Aracınızın size özel olduğunu ve ihtiyaçların kişiden kişiye değiştiğini aklınızda bulundurun. Aracınızın yakıt cinsini seçme sürecinde yine aracı kullanma sıklığınız, bütçeniz ve bulunduğunuz şehirdeki trafik durumun belirleyici faktörler arasında yer almalıdır. Hangi cins yakıt kullanmanız gerektiği konusunda “Dizel mi, Benzinli mi, LPG’li mi?“ başlıklı içeriğimizi okuduktan sonra daha iyi fikir edinebilirsiniz.

Sedan mı, Hatchback mi, Station mu, Yoksa MPV mi?

sedan vs hatchbackOtomobiller kullanım amaçlarına göre başlıca sedan, hatchback, station ve MPV olmak üzere türlere ayrılmıştır.

Aracınızın hangi türde olacağına karar vermeden önce dış görünüşü kadar, ihtiyaçlarınıza hangi doğrultuda cevap verebileceğini de göz önünde bulundurun.

Örneğin geniş aileler için MPV otomobiller iyi bir alternatif olabilecekken, tek kişinin kullanacağı otomobillerde sedan veya hatchback seçenekleri değerlendirilebilir.

 

Kredi Çekerken Dikkat Edin

Otomobil KredisiGönlünüzdeki otomobile sahip olmak istemeniz oldukça doğal olsa da, bu durum bütçe planlamanızı geri planda tutmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Eğer almak istediğiniz araç için kredi çekmek gibi bir düşünceniz varsa, araç değerinin ödemeniz gereken toplam miktara doğrudan etki edeceğini aklınızdan çıkarmayın. Ödeyeceğiniz aylık taksit tutarının, gelirinizle orantılı olmasına veya beklenmedik ekstra masraflarla karşılaşmayacağınıza emin olun.

 

Kasko ile Güvence Sağlayın

Önemli bir maddi sorumluluk altına girerek sahip olduğunuz aracınızda meydana gelebilecek hasar ya da arıza risklerine karşı ise hiç vakit kaybetmeden kasko ile güvence sağlayın. Özellikle kredi ödediğiniz dönemde karşılaşabileceğiniz kaza vb. gibi durumlarda ekstra olarak çok ciddi masraflar, bütçe planlamanıza onarması zor darbelere yol açabilir. Araç kaskonuzu en iyi fiyat garantisi ile yaptırmak içinse kasko hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye kolayca sahip olun.

Benzer İçerikler

Ankara Plaka Kasko Fiyatları

Ankara Plaka Araç Kaskosu için En Uygun...Fiyatlar Sigortam.net'te!        

Kasko fiyatları illere göre değişiklik...gösterir. Yaşadığınız yerdeki araç sayısı ve kaza sıklığı araç kasko fiyatını etkiler.

06 plaka...araç kasko için en uygun fiyatlar Sigortam.net’te! Sigortam.net’ten araç kasko hesaplama yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta...şirketlerinin tekliflerini görün, teminatları karşılaştırın.

Ankara'da; 

  • 2013 Mart...itibarıyle 1 milyon 400 bin araç bulunuyor, bunların 1 milyonu otomobil.
  • Her üç kişiden biri araç...sahibi.
  • Sadece il ve ilçe merkezlerinde her yıl 44 binin üzerinde kaza meydana...geliyor.

Türkiye’de bir yılda trafik kazalarında meydana gelen maddi hasar 1 milyar 200 milyon TL....Bütçenize en uygun kasko sigortası ile kendinizi ve aracınızı maddi zarardan koruyun.

 

Plakaya...Göre Kasko Fiyatları

 

Kocaeli Plaka...KaskoEskişehir Plaka...Kaskoİstanbul Plaka...Kasko
İzmir Plaka KaskoAdana Plaka Kasko
Antalya Plaka Kasko
Konya Plaka KaskoBursa Plaka...Kasko
Kayseri Plaka KaskoMersin Plaka Kasko
Gaziantep Plaka Kasko
Samsun Plaka Kasko

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL