444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Almak İstediğiniz İkinci El Aracın Hasarlı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Sıfır araba alırken dahi birçok açıdan değerlendirme yapıyoruz, bu yüzden ikinci el araba alırken endişelerimizin çok daha fazla olması çok doğal. Ancak ‘’İkinci El Araba Alırken Dikkat!‘’ yazımızdaki bilgileri baz alarak ve hasarlı aracı ayırt edebilme yetkinliklerini kazanarak, ucuz fiyata araç sahibi olabiliriz.

İkinci el araba alırken en zahmetli ve zaman alan işlerinde başında satın almak istediğiniz aracın hasar geçmişinin olup olmadığını, hasar varsa nasıl bir hasar olduğunu anlamaktır.

Hiç kaza geçmişi olmadığı sanılarak alınan arabanın pert kaydı ile çıkması, takla atan aracın boya ile kapatılmış olması ne yazık ki sıklıkla karşılaşılan örneklerden. Peki alacağınız ikinci el arabanın kazalı olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz?

Öncelikle araba almak için acele etmeyin. Almayı planladığınız ikinci el aracın etrafında birkaç kez dolaşarak arabanın boyasında değişiklik ve paslanma olup olmadığını anlamaya çalışın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Almak istediğiniz arabayı incelemeye gideceğiniz gün gündüz vakti yani aracı rahatça inceleyebileceğiniz vakti seçmeye özen gösterin. Otomobilde boya olup olmadığını anlamanızın en rahat yolu parçaların birleşim yerlerine dikkat etmektir. Parçaların ve birleşme yerlerine dikkatlice bakılması halinde boya izleri rahatça farkedilebilir.

Artık günümüz teknolojileriyle cihazlardaki boya farklılıklarını tespit etmek kolaylaştı, ancak bir mıknatıs yardımı ile de arabanın farklı bölümlerindeki mıknatısın çekim gücünün farklılaşıp farklılaşmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu ve bunun gibi farklı yöntemler sayesinde almak istediğiniz arabada kaza olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak kazanın ne kadar büyük olduğunu ve tamirinin ne kadar iyi yapıldığını anlamak her zaman kolay olmayacaktır. 

Ancak bu riski yaşamamak adına hasar kaydı sorgulama yaptırmayı ihmal etmemekte de fayda var. Uzun zaman düşünerek ve araştırarak aldığınız ikinci el arabanızın kasko sigortasını yaptırmayı unutmayın.

Sigortam.net'ten 2014 kasko fiyatları ile bilgi alın, kasko hesaplama işlemini sonraya bırakmayarak risklere karşı ikinci el arabanızı koruma altında alın. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko ile ilgili bilgi alın.


Benzer İçerikler

En Uygun Kasko Hangi Sigorta Şirketinde Bulunur?

En uygun kasko fiyatları için sigorta şirketinizi iyi seçmeniz gerekir. Sigorta seçiminde dikkat edilmesi gereken püf noktaları öğrenin, bütçenizi koruyun.

Devamını Oku

Kasko Fiyatları 2017’de En İyi Fiyat Garantisi ile Sigortam.net’te

Kasko fiyatları 2017'de en iyi fiyat garantisi ile Sigortam.net'te. Siz de 2017 kasko hesaplama ve uygun fiyata kasko sorgulama ile 2017 yılından karlı çıkın.

Devamını Oku

3 Dakikada Sigorta Sorgulama Sigortam.net’te!

Sigorta sorgulama, sigorta şirketlerinin aynı türdeki alternatif ürünleri arasında fiyat – sigorta primi, ödeme koşulları, risk kapsamı – teminat gibi özellikleri karşılaştırma imkanı sunan bir hizmettir.. Sigorta sorgulama ile ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun sigorta poliçesine ulaşırsınız. Sigortam.net'in sunduğu araç kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortası branşlarındaki sigorta sorgulama hizmeti ile 20 sigorta şirketine ait sigorta tekliflerini karşılaştırarak ihtiyaçlarınıza özel, en uygun fiyatlı poliçeyi alabilirsiniz. Sigorta Sorgulamanın Sigortam.net ile Farkı Ne? Sigorta fiyatları; kişisel özellikler, geçmiş sigorta sahipliğine ve ihtiyaçlar gibi detaylara göre farklılık gösterir. Sigortam.net […]

Devamını Oku