İkinci El Oto Fiyatları El Yakıyor!

Özellikle yazın ve tatil zamanlarında ikinci el oto satın alma talepleri fiyatların da artmasına neden oluyor. Bu yıl Ramazan Bayramı’nın da yaklaşmasıyla fiyatlar daha da yükseldi. Genel olarak fiyatlar 2-8 bin arasında artış gösterdi.

Ayrıca sıfır araçların Özel Tüketim Vergisi (ÖTV)’nin artması ve döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle de ikinci el oto almak isteyenlerin sayısı fazlalaştı.

Ramazan ayı başlamadan önce ikinci el araçların ekonomik olanları 20-40 bin arasında satılıyordu. Bu araçlar 2-3 bin lira pahalılaşırken, orta ve üst sınıf araçların fiyatları ise 8 bin lira civarında arttı.

İkinci el araçlarda en çok aranan özellik düşük kilometreli ve hasarsız olması olurken, bazı kişiler ise fiyatın uygun olmasına bakıyor. Birinci koşul olarak uygun fiyatı gören bu kişiler, kaza yapmış araçları da satın alabiliyor.

İkinci el otomobil alırken dikkat edilmesi gerekenlerin bazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi için “İkinci El Araba Alırken Dikkat!” yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

İkinci El Oto Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta
 

 • İkinci el araç almak isteyenlerin öncelikle araç piyasasıyla ilgili detaylı bilgi edinmesi gerekiyor. Fiyat araştırmalarının yeterli derecede yapılması da kandırılma riskine karşı büyük önem taşıyor.
   
 • Aracı görmeye gündüz gitmeniz arabanın görünümündeki hasarları daha kolay fark etmenizi sağlayacaktır.
   
 • Direksiyona, egzoz dumanının rengine, frenlere, motorun sesine, boyasına kısacası her bir ayrıntısına dikkat edin.
   
 • Alacağınız aracın sahibi aracın daha önce kazaya karışmış olma ihtimalini saklayabilir. Bu nedenle araca ait bakım raporlarını mutlaka istemelisiniz. Ayrıca aracı bir bakım servisine göstermeniz gerekir. Eğer mümkünse kendi tanıdığınız olan bir sevise baktırmanız olası kandırılmaların önüne geçecektir.
   
 • Satın alacağınız otomobili mutlaka test etmelisiniz. Aracı kullanırken çıkan sesleri dinlemeli, çıkarttığı dumanı gözlemlemeli, donanımlarının doğru çalıştığından emin olmalısınız.
   

İkinci El Oto Fiyatları Nedir?
 

İkinci el oto modellerinden bazılarının fiyatları aşağıdaki gibidir:

Marka-Model Yakıt Fiyat
Renault Megane (2004) Benzin+LPG 25 bin
Peugeot 407 (2006) Dizel 32 bin
Toyota Avensis (2004) Benzin 33 bin
Citroen C5 (2009) Dizel 47 bin
WV Passat (2009) Benzin+LPG 49 bin
Audi A4 (2009) Benzin 70 bin
Volvo S60 (2011) Dizel 85 bin
Mercedes CLA (2013) Benzin 125 bin
R.Rover Evoque (2012) Benzin 175 bin
Porsche Panamera (2013) Dizel 530 bin

Aracınızı satın aldıktan sonra mutlaka kasko sigortasını yaptırın olası hasarlara karşı aracınızı güvence altına alın. Bunu yapmak ise çok kolay, Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşın. Sigortam.net’te, kasko işlemlerinizi telefonda da tamamlamanız oldukça kolay. Sigorta danışmanlarımızdan destek almak için 7/24 bize Sigorta Destek Hattı’ndan ulaşın, işleminizi telefonda beraber tamamlayalım.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler