İkinci Elde Garanti Dönemi Başlıyor

İkinci el otomobil satışında ortaya çıkan mağduriyetlerin önüne geçilmesi adına yakında sektör adına çok önemli bir adım atılacak. Alınan bilgilere göre bakanlık ve sektör temsilcilerinin beraber hazırladıkları taslakta ikinci el otomobil satışında garanti döneminin başlatılması planlanıyor. Taslağın Nisan ayından sonra yayınlanması bekleniyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
    

Sektör İkinci Elde Garantiye Sıcak Bakıyor

İkinci el araç ticaretinde ortaya çıkan sorunlara yönelik atılan tüm adımlara rağmen, mağduriyetlerin bir türlü önüne geçilememesi, sektörün ekonomik potansiyelini de tam anlamıyla gösterememesine neden oluyordu. Bu tablo üzerine harekete geçen bakanlık, söz konusu sorunları ortadan kaldırmaya yönelik ciddi bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, yaptığı açıklamada hem Bakanlık, hem de sektör temsilcileri ile görüşerek taslağı tamamladıklarını ifade ederek, yeni uygulamaya genel olarak sektörün de olumlu baktığını söyledi. Tüfekçi, henüz kesin olarak netleşmemiş olsa da ilk aşamada ikinci el araç satışındaki garanti kapsamının 10 bin Km olması yönünde bir görüşün hakim olduğunu vurguladı. Yaptıkları çalışmanın öncelikli olarak tüketiciyi korumaya yönelik bir çalışma olduğunun altını çizen Tüfekçi, bu yolla sektörü disipline edeceklerini ifade ederek, oluşacak güven havasıyla birlikte sektörde de çok ciddi bir hareketlilik yaşanacağını söyledi. Artık araç satışı yapanların aracın tüm sorunlarını satıcıya söylemek zorunda kalacağını da belirten Tüfekçi, araç satışında kendilerine galericiyim diyerek insanları mağdur edenlerin eskisi gibi rahat olmayacağını, işini hakkıyla yapanların ise emeklerinin karşılıklarını daha fazla alacağını sözlerine ekledi.

İkinci Elde Mağduriyetler Azalacak

Türkiye’deki sıfır araç fiyatlarının oldukça yüksek seviyelerde bulunması nedeniyle oldukça rağbet gören ikinci el piyasasının yapılacak bu düzenleme ile birlikte daha da canlanması bekleniyor.

Kasko Güvencesi ile Aklınız da, Cebiniz de Rahat Olsun

İster ikinci el otomobil almayı düşünün, isterseniz de aracınızı elden çıkarmayı… Trafikte ne zaman başınıza ne geleceğinizi bilemezsiniz. Beklenmedik kötü süprizler karşısında bütçenizin sarsılmasını istemiyorsanız aracınızı kasko ile güvenceleyin, böylece aklınız da , cebiniz de rahat olsun. Şimdi online olarak veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarakkasko teklifi alın, ihtiyacınız olan en avantajlı poliçeye en uygun fiyatla sahip olmanızı sağlayalım. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL