İnternette En Fazla Aranan 10 Otomobil

Son yıllarda Türkiye’ye yönelik yatırımlarını yoğunlaştıran arama motoru devi Yandex, yerel ölçekli araştırmalarına devam ediyor. Son olarak 2015 yılında Türkiye’de en fazla aranan otomobil markası ve modeli araştırmasının sonuçlarını kamuoyuyla paylaşan Yandex’in listesine göre 2015’te Türkiye’de internet kullanıcılarının en fazla aradığı otomobil markası Ford oldu. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Açıklanan listede ilk sırayı Ford alırken, Ford’u sırasıyla Renault, Fiat ve Mercedes takip etti. Otomobil modelleri sıralamasında ise yine bir Ford modeli olan Ford Focus ilk sırada yer alırken, Ford Focus’u Toyota Corolla, Honda Civic ve Fiat Linea izledi.

İnternette En Fazla Aranılan 10 Otomobil Modeli

1-Ford Focusford-focus

2-Toyota Corolla

3-Honda Civic

4-Fiat Linea

5-Opel Corsa

6-Renault Clio

7-Hyundai Accent

8-Nissan Qashqai

9-Hyundai i20

10-Dacia Duster

İnternette En Fazla Aranılan 10 Otomobil Markası

1-Fordaraba markaları

2-Renault

3-Fiat

4-Mercedes

5-Opel

6-Honda

7-Hyundai

8-BMW

9-Toyota

10-Volkswagen

Sonuçlar Şaşırttı

Türkiye’de en fazla satış yapan marka olan Volkswagen’in Yandex’in açıkladığı listede ise ancak 10. Sırada yer alabilmesi, kişilerin internet aramaları ile araç tercihleri arasında önemli bir fark olduğunu ortaya koydu. Araştırmanın sonuçlarında Volkswagen ile ilgili dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise en fazla aranılan modeller sıralamasında Volkswagen’den hiçbir modelin ilk 10 sıralamasında yer alamaması oldu. Oysa ki yılın ilk 11 ayının verilerine göre Türkiye’de en fazla satış yapan otomobil markası Volkswagen olmuştu.

Kasko ile %100 Güvence

Otomobil sahipleri için araç maliyetinin yükselmesine neden olan bir diğer faktör ise yedek parça fiyatları. Olası kaza ya da arıza riskleri karşısında sürücülerin bütçelerini güvence altına alması nedeniyle kasko sigortası, bu tür senaryolar karşısında çok önemli bir avantaj sağlıyor. Siz de beklenmedik ek maliyetlerle karşılaşmamak için hemen kasko sorgulama ile ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ihtiyacınız olan poliçeeye en iyi fiyat garantisi ile ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL