5 Adımda İnternetten Kolayca Otomobil Satmanın Yolları

Yeni bir araç satın alma niyeti, acil nakit ihtiyacı veya başka bir nedenden dolayı aracınızı kısa sürede elden çıkarmak isteyebilirsiniz, ancak nasıl? Günümüzde ikinci el araç satış pazarının büyük bir bölümünü elinde bulunduran ilan sitelerinde hergün yüzlerce ikinci el otomobil vitrine çıkıyor. Önemli olan bu kadar fazla adayın arasında nasıl dikkat çekeceğiniz sorusudur. Bakalım Türkiye’nin lider ikinci el otomobil satış platformu Arabam.com bu konuda araç sahiplerine hangi önerilerde bulunuyor? 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
    

Fotoğrafsız İlan mı? Asla…

İlan oluşturmadan önce mutlaka aracınızın farklı açılardan iç – dış fotoğraf çekimlerini iyi bir ışık ve kaliteli bir cihaz eşliğinde gerçekleştirin. Fotoğraf çekiminden önce aracınızın temizliğini asla ihmal etmeyin. Potansiyel alıcıların ilgilendikleri araçla alakalı olabildiğince fazla görsel görmesi, aracınızın diğer ilanlar arasından sıyrılarak dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Aracınızın Olumlu Özelliklerini Öne Çıkarın

Dürüst olmak koşuluyla aracınızın öne çıkan tüm olumlu özelliklerini belirtin. Örneğin yakıt tüketimi konusunda aracınıza güveniyorsanız, bu özelliği mutlaka öne çıkarın. Unutmayın, Türkiye gibi akaryakıt fiyatlarının yüksek seviyelerde bulunduğu bir coğrafyada araç satın alacak kişilerin ilk ilgilenecekleri konuların başında aracın yakıt tüketimi gelecektir. Bunun dışında aracın ilk sahibi olmanız, aracın km’sinin düşük olması gibi özellikler de farkındalık yaratacak diğer faktörler arasındadır.

Aracınızın Tamire İhtiyacı Varsa Belirtin

İlanlar arasında yapacağınız araştırmalarda sık sık “Aracımda en ufak bir kusur yoktur.” tarzındaki cümlelerle karşılaşmışsınızdır. Bu gibi kalıplaşmış ifadeler alıcıların ilana şüphe ile yaklaşması için yeterlidir. Aracınızdaki problemleri samimi bir dille belirtmeniz potansiyel alıcılarda size karşı bir güven oluşmasını sağlayacaktır.

Aracınızı Neden Sattığınızı Açıklayın

İkinci el satın almayı düşünen potansiyel alıcı, mutlaka aracınızı neden satmak istediğinizi öğrenmek isteyecektir. Özellikle ikinci el piyasasında yaşanan kötü deneyimler ve mağduriyetler göz önünde bulundurulduğunda alıcı tarafından gelecek bu talep doğal karşılanmalıdır. Aracınızı neden satmak istediğinizi kısaca açıklayın.

Argo ve Kaba Kelimelerden Kaçının

İlanınızı oluştururken olabildiğince sade ve anlaşılır bir dil kullanın. “İlk gelen alır, muhteşem bir araç vs. “ gibi kelimeler kullanmayın. Aracınızın genel özelliklerini, ekstra durumlarını ve neden satmak istediğinizi belirten bir açıklama yeterli olacaktır. Göz yorucu font ve renk kullanımından kaçının.

Poliçe Vadenizi Sakın Geciktirmeyin

Aracını satmayı düşünen kişilerin sık sık düştükleri hatalardan birisi de trafik sigortası poliçesini yaptırmamak olarak karşımıza çıkıyor. Bu yönde vereceğiniz bir karar beklemediğiniz anlarda karşılaşacağınız kötü sürprizler karşısında sizi çok zor bir durumda bırakabilir. Bu nedenle aracınızın satışını gerçekleştirene kadar trafik sigortası poliçenizin yürürlükte bulunmasını şiddetle öneriyoruz. Aracınızın poliçe vadesi yaklaştıysa veya gecikmişse şimdi online olarak ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak beklemeden trafik sigortası teklifi alın, ihtiyacınız olan poliçeye %50’ye varan fiyat avantajıyla sahip olun.

Benzer İçerikler

Zurich Sigorta Kasko – Benim Arabam

Zurich Sigorta...Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Hasarsızlık...indirimi koruma
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme...(Şartlı)

3-Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve...Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü...niyet ve muziplikle yapılan hareketler,
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar*
*Kemirgen ve diğer hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça...Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal...parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna...gidilir.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda...hasar bedelinin % 20 lik kısmı ( 150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından...karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı olduğu...serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde Sigortacıdan izin...alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Sigorta konusu marka model aracın satıldığı 3 yetkili satıcıdan fiyat alınır....Aynı zamanda araç satış ilanlarının yer aldığı en popüler ve en çok giriş yapılan 3 internet sitesinde yer alan...ortalama fiyatlar tespit edilerek hepsinin ortalaması alınır. Bu tutar hiçbir halde TSB listesinde belirlenen...tutarın üzerinde olamaz.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL