5 Adımda İnternetten Kolayca Otomobil Satmanın Yolları

Yeni bir araç satın alma niyeti, acil nakit ihtiyacı veya başka bir nedenden dolayı aracınızı kısa sürede elden çıkarmak isteyebilirsiniz, ancak nasıl? Günümüzde ikinci el araç satış pazarının büyük bir bölümünü elinde bulunduran ilan sitelerinde hergün yüzlerce ikinci el otomobil vitrine çıkıyor. Önemli olan bu kadar fazla adayın arasında nasıl dikkat çekeceğiniz sorusudur. Bakalım Türkiye’nin lider ikinci el otomobil satış platformu Arabam.com bu konuda araç sahiplerine hangi önerilerde bulunuyor? 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
    

Fotoğrafsız İlan mı? Asla…

İlan oluşturmadan önce mutlaka aracınızın farklı açılardan iç – dış fotoğraf çekimlerini iyi bir ışık ve kaliteli bir cihaz eşliğinde gerçekleştirin. Fotoğraf çekiminden önce aracınızın temizliğini asla ihmal etmeyin. Potansiyel alıcıların ilgilendikleri araçla alakalı olabildiğince fazla görsel görmesi, aracınızın diğer ilanlar arasından sıyrılarak dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Aracınızın Olumlu Özelliklerini Öne Çıkarın

Dürüst olmak koşuluyla aracınızın öne çıkan tüm olumlu özelliklerini belirtin. Örneğin yakıt tüketimi konusunda aracınıza güveniyorsanız, bu özelliği mutlaka öne çıkarın. Unutmayın, Türkiye gibi akaryakıt fiyatlarının yüksek seviyelerde bulunduğu bir coğrafyada araç satın alacak kişilerin ilk ilgilenecekleri konuların başında aracın yakıt tüketimi gelecektir. Bunun dışında aracın ilk sahibi olmanız, aracın km’sinin düşük olması gibi özellikler de farkındalık yaratacak diğer faktörler arasındadır.

Aracınızın Tamire İhtiyacı Varsa Belirtin

İlanlar arasında yapacağınız araştırmalarda sık sık “Aracımda en ufak bir kusur yoktur.” tarzındaki cümlelerle karşılaşmışsınızdır. Bu gibi kalıplaşmış ifadeler alıcıların ilana şüphe ile yaklaşması için yeterlidir. Aracınızdaki problemleri samimi bir dille belirtmeniz potansiyel alıcılarda size karşı bir güven oluşmasını sağlayacaktır.

Aracınızı Neden Sattığınızı Açıklayın

İkinci el satın almayı düşünen potansiyel alıcı, mutlaka aracınızı neden satmak istediğinizi öğrenmek isteyecektir. Özellikle ikinci el piyasasında yaşanan kötü deneyimler ve mağduriyetler göz önünde bulundurulduğunda alıcı tarafından gelecek bu talep doğal karşılanmalıdır. Aracınızı neden satmak istediğinizi kısaca açıklayın.

Argo ve Kaba Kelimelerden Kaçının

İlanınızı oluştururken olabildiğince sade ve anlaşılır bir dil kullanın. “İlk gelen alır, muhteşem bir araç vs. “ gibi kelimeler kullanmayın. Aracınızın genel özelliklerini, ekstra durumlarını ve neden satmak istediğinizi belirten bir açıklama yeterli olacaktır. Göz yorucu font ve renk kullanımından kaçının.

Poliçe Vadenizi Sakın Geciktirmeyin

Aracını satmayı düşünen kişilerin sık sık düştükleri hatalardan birisi de trafik sigortası poliçesini yaptırmamak olarak karşımıza çıkıyor. Bu yönde vereceğiniz bir karar beklemediğiniz anlarda karşılaşacağınız kötü sürprizler karşısında sizi çok zor bir durumda bırakabilir. Bu nedenle aracınızın satışını gerçekleştirene kadar trafik sigortası poliçenizin yürürlükte bulunmasını şiddetle öneriyoruz. Aracınızın poliçe vadesi yaklaştıysa veya gecikmişse şimdi online olarak ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak beklemeden trafik sigortası teklifi alın, ihtiyacınız olan poliçeye %50’ye varan fiyat avantajıyla sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL