444 24 00
7/24 Yanınızdayız

İstanbulkart ve HGS ile İSPARK Ödemesi Yapılabilecek

20 Ağustos 2015

İstanbul genelinde 600 noktada toplamda 80 bin kapasite ile günde ortalama 100 bin kişiye hizmet veren İSPARK, otoparklardaki ödeme seçeneklerine İstanbulkart ve HGS alternatiflerini de ekledi.

Uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte sürücüler zamandan önemli bir kazanım elde edecekleri gibi, üzerlerinde nakit para taşıma zorunluluğundan da kurtulmuş olacaklar. 

HGS etiketinizdeki bakiyenizi sorgulamak için HGS Bakiye Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

İBB kuruluşu İSPARK’ın yeni ödeme sistemleri çok yakında İstanbul’un tüm İSPARK noktalarında hayata geçecek. İlk olarak çok katlı otoparklarda uygulamaya konulacak yeni sistem, zamanla diğer İSPARK otoparklarında da devreye sokulacak.

 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Ödeme Çıkış Sırasında Tahsil Edilecek

Yeni sistemle birlikte otopark girişlerindeki ödeme gişeleri ve bariyelerler İstanbulkart ve HGS uyumlu hale getirilecek. Sürücüler otopark girişi ve çıkışı olmak üzere kartlarını iki defa okutacaklar. Ödeme ise otoparktan çıkış sırasında tahsil edilecek.

Aktarma İndirimi Geçerli Olacak

Yeni uygulamada bir diğer güzel haber ise İstanbul’daki toplu taşamada büyük bir önemi olan aktarma sistemi ile ilgili geldi. Edinilen bilgiye göre vatandaşlar İstanbul Kart ile yaptıkları otopark ödemelerinde aktarma indiriminden de yararlanabilecekler. Örneğin, İSPARK’a ödeme yapmadan önce herhangi bir toplu taşıma aracı kullanmış bir kişi, ödemesini indirimli olarak yapabilecek. Söz konusu avantaj İSPARK ödemesi sonrasında kullanılacak olan toplu taşıma araçlarında da geçerli olacak.

HGS İçin Altyapı Çalışmaları Başladı

İstanbul Kart ile birlikte hayatımıza girecek olan bir diğer İSPARK ödeme yeniliği ise HGS ile ödeme olacak. Tıpkı İstanbul Kart’ta olduğu gibi sürücülerin otopark ücretleri, otopark çıkışında HGS bakiyelerinden tahsil edilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik ise yeni uygulama ile sürücülerin hem zamandan kazanmalarını, hem de nakit ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırmayı hedeflediklerini ifade ederek, çağın gerekleri doğrultusunda yenilikleri uygulayabilmek adına çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Aracınızı ve bütçenizi korumak adına bir diğer önemli güvenceniz kasko sigortası avantajlarından yararlanmak içinse vakit kaybetmeyin. Beklemediğiniz anlarda karşılaşabileceğiniz kaza veya arıza anlarına karşı, en iyi fiyat garantisi ile sadece 3 dk’da Sigortam.net’ten online kasko teklifi alın veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın, ihtiyacınız olan kaskoya hemen sahip olun.  


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Kaskonun Önemi

11 Aralık 2006 Pazartesi
Geçirdiğim bir kaza neticesinde aracım pert oldu, kaskonun önemini ve ne işe yaradığını bilmeyen biri olarak Sigortam.net'in desteğini arkamda hissetmek, onların bana yaptıkları yönlendirmeler ile doğru şeyi doğru zamanda yapabilmek, olaya bilinçli yaklaşabilmek çok önemliydi.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.