Jantları Parlatmanın Yolları

Aracın  düzenli olarak yıkanması ile birlikte jantların ve tekerleklerin de özenle yıkanması gerekir. Bu frenlerin sürtünmesi ile oluşan kirin ve yola dökülen tuzun tekerlek üzerinde tabaka haline gelmesine engel olur. 

''Paslanmaya Karşı Otomobil Bakımı'' için boya yüzeyindeki kirlerin zaman geçirilmeden temizlenmesi gerekir. Jantları parlatmanın 3 basit adımını okuyarak; ''Aracınızın Bakımı İçin Sizin Yapabilecekleriniz'' neler öğrenin. 

Jantların kirlenip aşınmasına sebep olan, etkenleri, düzenli olarak temizleyerek yok edin.

Jantları Parlatmanın 3  Basit Adımı
 

Püskürtme

PH dengesi ayarlanmış, yumuşak bir jant temizleyicisi kullanın. Bu sıvı metal tozları kaldırmaya yardımcı olur. Eski tipteki temizleyiciler güçlü asitler jant cilasını aşındırır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Durulama

Suyla jantı iyice durulayın. Mikro fiberli bir fırça yardımıyla kalan tozu da süpürün. Yumuşak bir bez ile inatçi lekeleri çıkarın. Bu işlemi her bir tekerlek için ayrı ayrı uygulayın ki sıvı kuruyup iz yapmasın.

Cilalama

Jant cilasının kaliteli olmasına özen gösterin ve temiz, kuru bir bezle cila uygulayın. Cila kuruduktan sonra temiz bir bezle tekrar silin. Cila jantın üzerini kaplayarak tortu oluşumuna engel olur.

Bunların yanı sıra herhangi bir kaza olasılığına karşı maddi önlemlerinizi alarak güvencenizi sağlamak  için kasko sigorta sorgulama yapın. Araba sigortası hesaplama ile ihtiyacınıza uygun trafik sigortasına Sigortam.net internet adresinden ve 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından bize 7/24 ulaşın.

Benzer İçerikler

Dolu Yağışı Sonrasında Müşterilerimizin 7/24 Yanında Olduk Dün akşam saatlerinde İstanbul genelinde etkili olan dolu yağışı kentte hayatı adeta felce uğrattı. Özellikle işten çıkış...saatlerinde etkisini artıran yağış İstanbullular’a zor anlar yaşatırken, yüzlerce araçta ise maddi hasara neden...oldu. Doğanın bu beklenmedik kötü sürprizi , kasko sigortasının önemini yeniden hatırlattı. Sigortam.net olarak ise müşterilerimize bu zor anlarında 7/24 kesintisiz hizmet...verdik. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"] İstanbul dün akşam tarihinin en şiddetli dolu yağışlarından birine...sahne oldu. Yaklaşık 20 dakika süren yağış sırasında ceviz büyüklüğündeki dolu taneleri yüzlerce araç ve konutta hasara neden...olurken, kentin ana halterlerinde yaşanan su baskınları ise yaşanan afetin boyutunu daha da artırdı. Milyonlarca liralık hasarın...meydana geldiği akşamda tek teselli ise can kaybının yaşanmaması oldu.

Full Olduğunu Düşündüğünüz Kasko Gerçekten Full...mü?

Uzmanların daha önce de sık sık altını çizdikleri gibi kasko sigortası, araç sahiplerine sadece kaza veya arıza anında...değil, dün akşam yaşanan dolu yağışında olduğu gibi beklenmedik anlarda meydana gelen hasarlar karşısında da güvence...sağlıyor. Ancak bu süreçte kasko poliçesinin teminatlarına dikkat etmek hayati bir öneme sahip. Aracınızın kasko sigortası
 poliçesinde deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ...püskürmesi nedeni ile meydana gelen zararlar ve sel, su baskını ile meydana gelen zararlar teminat kapsamında değilse, kasko...sigortanız aracınızda meydana gelen hasarı karşılamayabilir. Bu nedenle tekrar soruyoruz; “Full olduğunu...düşündüğünüz kasko gerçekten full mü?

En Doğru ve Avantajlı Kasko için Sigortam.net’i...Arayın

Aracınızla karşılaşacağınız zor anlarda kasko sigortanızın sizi mağdur etmemesi için, kasko poliçenizin...hazırlanması aşamasında uzman bir kadrodan destek almanız şarttır. Sigortam.net olarak 16 yıllık tecrübemizle en doğru ve en...avantajlı kasko sigortasına en uygun fiyatlarla sahip olmanız için 7/24 çalışıyoruz. Aracınızı ve bütçenizi güvence altına...almak için şimdi Sigortam.net’i arayın, uzman sigorta danışmanlarımızla birlikte size özel en uygun kasko...sigortasını, en iyi şirketlerin teklifleri ile birlikte karşılaştırın, poliçenize anında sahip olun.

Moralinizi Bozmayın,...Sigortam.net Hasar Anında 7/24 Yanınızda

Kasko sigortasının primi ve kapsadığı teminatlar kadar, hasar anında anında hizmet...alabilmek de doğru bir kasko sigortasına sahip olmanın ana şartlarından biridir. Sigortam.net olarak hepsi alanında uzman...hasar ve sigorta danışmanlarımızla, zor anlarınızda 7 gün 24 saat yanınızdayız. Hasar anında nerede olduğunuz,...günün hangi saatinde aradığınız fark etmez. 444 24 00 numaralı  7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı...arayın, uzman hasar danışmanlarımızla kaza tespit tutanağını doldururken size destek verelim. Gerekiyorsa hemen...bulunduğunuz yere bir çekici gönderilmesini sağlayalım veya en yakın servisin adresini bulup, sizi...yönlendirelim. Sigortam.net olarak müşterilerimize olan desteğimiz bununla da sınırlı kalmıyor: Hasar...dosyanızın servis tarafından açıldığına emin olmak isterseniz bizi arayın, hasar dosyası için gerekli belgeleri hazırlamanıza...ve sigorta şirketine ulaştırmanıza yardımcı olalım, aracınız tamirdeyken;  “ikame araç” isterseniz, sigorta şirketinizle...gerekli ayarlamayı yapıp poliçenizde belirlenmiş şartlara göre araç almanızı sağlayalım. Unutmayın kaza anından, aracınızın...onarım sürecinin tamamlanmasına kadarki bütün süreçte 7 gün 24 saat yanınızdayız. Siz “Bi’alo” deyin,...halledelim!