Jantları Parlatmanın Yolları

Aracın  düzenli olarak yıkanması ile birlikte jantların ve tekerleklerin de özenle yıkanması gerekir. Bu frenlerin sürtünmesi ile oluşan kirin ve yola dökülen tuzun tekerlek üzerinde tabaka haline gelmesine engel olur. 

''Paslanmaya Karşı Otomobil Bakımı'' için boya yüzeyindeki kirlerin zaman geçirilmeden temizlenmesi gerekir. Jantları parlatmanın 3 basit adımını okuyarak; ''Aracınızın Bakımı İçin Sizin Yapabilecekleriniz'' neler öğrenin. 

Jantların kirlenip aşınmasına sebep olan, etkenleri, düzenli olarak temizleyerek yok edin.

Jantları Parlatmanın 3  Basit Adımı
 

Püskürtme

PH dengesi ayarlanmış, yumuşak bir jant temizleyicisi kullanın. Bu sıvı metal tozları kaldırmaya yardımcı olur. Eski tipteki temizleyiciler güçlü asitler jant cilasını aşındırır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Durulama

Suyla jantı iyice durulayın. Mikro fiberli bir fırça yardımıyla kalan tozu da süpürün. Yumuşak bir bez ile inatçi lekeleri çıkarın. Bu işlemi her bir tekerlek için ayrı ayrı uygulayın ki sıvı kuruyup iz yapmasın.

Cilalama

Jant cilasının kaliteli olmasına özen gösterin ve temiz, kuru bir bezle cila uygulayın. Cila kuruduktan sonra temiz bir bezle tekrar silin. Cila jantın üzerini kaplayarak tortu oluşumuna engel olur.

Bunların yanı sıra herhangi bir kaza olasılığına karşı maddi önlemlerinizi alarak güvencenizi sağlamak  için kasko sigorta sorgulama yapın. Araba sigortası hesaplama ile ihtiyacınıza uygun trafik sigortasına Sigortam.net internet adresinden ve 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından bize 7/24 ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL