444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kaçak Akaryakıt için Plaka Takibi

09 Eylül 2013

Kaçak akaryakıt kullanımının önüne geçmek amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından plaka üzerinden takip gerçekleştirecek bir uygulama planlanıyor.

Kaçak akaryakıtTürkiye’de her yıl kaçak akaryakıt sebebi ile 2,5 milyar dolarlık vergi kaybı meydana geliyor. Bu kaybı önlemek amacıyla geliştirilen uygulama ile hem akaryakıt istasyonları hem de araçlar denetlenecek, kaçak akaryakıt kullanımı engellenecek.

Benzin mi Dizel mi LPG mi Ekonomik?

Yeni denetim sisteminin uygulanabilmesi için öncelikle akaryakıt istasyonlarında, sisteme uygun yeni pompalar kullanılacak. Yeni nesil pompalar, plakayı otomatik olarak okuyacak. Böylece bir araca yalnızca bir cins akaryakıt doldurulabilecek.

Yakıt Tasarruf Cihazları Yararlı mı?

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Yeni nesil pompalar plakayı otomatik olarak okuyacağından akaryakıt istasyonu görevlilerince elle giriş yapılamayacak. Ayrıca cihazlar alınan yakıtın kaydını tutacak. Böylecek hangi aracın ne kadar yakıt aldığı ve bu yakıtı ne kadar zamanda harcadığı kaydedilecek. Tüm bu bilgiler tek bir merkezde toplanarak, satılan yakıt miktarına anlık olarak erişilebilecek.

Yakıt Tasarrufu Yapmanın Yolları

Yeni uygulama ile hangi akaryakıt istasyonunun ne miktarda akaryakıt aldığı ve sattığı da takip edilecek. Söz konusu yakıtın hangi sağlayıcıdan aldığının takibi de sağlanacak. Akaryakıt takip sistemi ile kaçak akaryakıttan doğan yıllık 2,5 milyarlık vergi kaybı önlenecek.

Aracınızı korumak için kasko sigortası yaptırın, trafiğe güvenle çıkın. Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko teklifleri arasından size en uygun kasko teklifini seçmek için hemen kasko hesaplama yapın, en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşın, %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigorta ve hasar ile ilgili her türlü sorunuz için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010 Cumartesi
Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.