Kaçak Akaryakıta Plaka Takibi | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kaçak Akaryakıt için Plaka Takibi

Kaçak akaryakıt kullanımının önüne geçmek amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından plaka üzerinden takip gerçekleştirecek bir uygulama planlanıyor.

Kaçak akaryakıtTürkiye’de her yıl kaçak akaryakıt sebebi ile 2,5 milyar dolarlık vergi kaybı meydana geliyor. Bu kaybı önlemek amacıyla geliştirilen uygulama ile hem akaryakıt istasyonları hem de araçlar denetlenecek, kaçak akaryakıt kullanımı engellenecek.

Benzin mi Dizel mi LPG mi Ekonomik?

Yeni denetim sisteminin uygulanabilmesi için öncelikle akaryakıt istasyonlarında, sisteme uygun yeni pompalar kullanılacak. Yeni nesil pompalar, plakayı otomatik olarak okuyacak. Böylece bir araca yalnızca bir cins akaryakıt doldurulabilecek.

Yakıt Tasarruf Cihazları Yararlı mı?

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Yeni nesil pompalar plakayı otomatik olarak okuyacağından akaryakıt istasyonu görevlilerince elle giriş yapılamayacak. Ayrıca cihazlar alınan yakıtın kaydını tutacak. Böylecek hangi aracın ne kadar yakıt aldığı ve bu yakıtı ne kadar zamanda harcadığı kaydedilecek. Tüm bu bilgiler tek bir merkezde toplanarak, satılan yakıt miktarına anlık olarak erişilebilecek.

Yakıt Tasarrufu Yapmanın Yolları

Yeni uygulama ile hangi akaryakıt istasyonunun ne miktarda akaryakıt aldığı ve sattığı da takip edilecek. Söz konusu yakıtın hangi sağlayıcıdan aldığının takibi de sağlanacak. Akaryakıt takip sistemi ile kaçak akaryakıttan doğan yıllık 2,5 milyarlık vergi kaybı önlenecek.

Aracınızı korumak için kasko sigortası yaptırın, trafiğe güvenle çıkın. Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko teklifleri arasından size en uygun kasko teklifini seçmek için hemen kasko hesaplama yapın, en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşın, %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigorta ve hasar ile ilgili her türlü sorunuz için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.

#%sskasko%#


Benzer İçerikler

Oto Sigortasında 4 Büyük Değişim Yaşanacak!

Türkiye Sigorta Birliği (TSB)’nin toplantısında alınan bilgiye göre oto sigortalarında 4 büyük değişim yaşanacak.

Devamını Oku

Ray Sigorta’dan Yeni Kasko Sistemi Açıklaması

Ray Sigorta, yeni kasko sistemi ile ilgili bir açıklama yayınladı. Yeni kasko sistemi ne değişiklikler getirecek, sigorta şirketleri değişiklik için hazır mı, sistem tüketiciyi nasıl etkileyecek? 
 

Devamını Oku

Ehliyet Alacaklar Dikkat!

Ehliyet kursuna kaydolmak için gerekli parmak izi belgesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’dan önemli bir yazı yayımlandı.

Devamını Oku