Kaçak Akaryakıt için Plaka Takibi

Kaçak akaryakıt kullanımının önüne geçmek amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından plaka üzerinden takip gerçekleştirecek bir uygulama planlanıyor.

Kaçak akaryakıtTürkiye’de her yıl kaçak akaryakıt sebebi ile 2,5 milyar dolarlık vergi kaybı meydana geliyor. Bu kaybı önlemek amacıyla geliştirilen uygulama ile hem akaryakıt istasyonları hem de araçlar denetlenecek, kaçak akaryakıt kullanımı engellenecek.

Benzin mi Dizel mi LPG mi Ekonomik?

Yeni denetim sisteminin uygulanabilmesi için öncelikle akaryakıt istasyonlarında, sisteme uygun yeni pompalar kullanılacak. Yeni nesil pompalar, plakayı otomatik olarak okuyacak. Böylece bir araca yalnızca bir cins akaryakıt doldurulabilecek.

Yakıt Tasarruf Cihazları Yararlı mı?

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Yeni nesil pompalar plakayı otomatik olarak okuyacağından akaryakıt istasyonu görevlilerince elle giriş yapılamayacak. Ayrıca cihazlar alınan yakıtın kaydını tutacak. Böylecek hangi aracın ne kadar yakıt aldığı ve bu yakıtı ne kadar zamanda harcadığı kaydedilecek. Tüm bu bilgiler tek bir merkezde toplanarak, satılan yakıt miktarına anlık olarak erişilebilecek.

Yakıt Tasarrufu Yapmanın Yolları

Yeni uygulama ile hangi akaryakıt istasyonunun ne miktarda akaryakıt aldığı ve sattığı da takip edilecek. Söz konusu yakıtın hangi sağlayıcıdan aldığının takibi de sağlanacak. Akaryakıt takip sistemi ile kaçak akaryakıttan doğan yıllık 2,5 milyarlık vergi kaybı önlenecek.

Aracınızı korumak için kasko sigortası yaptırın, trafiğe güvenle çıkın. Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko teklifleri arasından size en uygun kasko teklifini seçmek için hemen kasko hesaplama yapın, en uygun kaskoya 3 dakikada ulaşın, %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigorta ve hasar ile ilgili her türlü sorunuz için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL