Kadınlar Yılın En İyi Otomobilini Seçti

Kadın otomobil editörlerinin jüri üyeliğini yaptığı ve bu yıl 7.’si düzenlenen “Women’s World Car Of The Year”ın kazananı Volco XC90 oldu. Aralarında Türkiye’den de katılım sağlayan Dünyanın çeşitli ülkelerinden alanında uzman 21 kadın jürinin tercihleri ile gerçekleştirilen oylamada “ Yılın Otomobili” dışında 6 farklı kategoride daha oylama yapıldı.    

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

İki tur halinde gerçekleşen oylamada jüri üyeleri aday otomobilleri değerlendirirken dış görünüm, tasarım, konfor, araç iç hacmi ve fiyat gibi faktörleri göz önünde bulundurarak tercihlerini sundular. Jüri oylarının takibi ise Yeni Zellanda merkezli Grant Thornton isimli şirket tarafından yapıldı.

Yılın Otomobili Volco XC90 Oldu

Yapılan oylama sonucunda kadın otomobil gazetecilerinin yılın en iyi otomobili olarak seçtikleri otomobil ise Volvo XC90 oldu. İsveçli otomotiv üreticisi Volvo’nun ilk olarak 2003 yılında piyasaya sürdüğü XC90 modeli daha sonraki yıllarda yeni nesil versiyonları ile alanında en dikkat çeken SUV modellerden birisi oldu. Sürücüsüne üst düzey güvenlik ve konfor sunan XC90’ın iç tasarımında deri koltuklar ve özel dokulu ahşap kullanıldı.

Volco XC-90

Yılın En İyi Alie Otomobili Renault Espace

Women’s World Car Of The Year”da yılın en iyi aile otomobili ödülünü ise Renault Espace kazandı. İlk olarak 1984 yılında tanıtılan ve sonraki versiyonları ile birlikte Dünya genelinde 10 milyondan fazla satan Renault Espace’yi artık Türkiye yollarında görmek de mümkün. Geniş iç hacmi ile aileler için mükemmel bir kullanım olanağı sunan Renault Escape’nin bu özellikleri “Women’s World Car Of The Year”da birinci olmasıyla da tescillenmiş oldu.

Yılın En Ekonomik Otomobili Toyota Auris

Toyota’nın C segmentindeki Opel Astra ve Volkswagen Golf gibi modellere rakip olarak piyasaya çıkardığı Auris modeli, Japon otomobil üreticisi Toyota ve Toyota’nın ABD’deki kuruluşu Scion tarafından ortaklaşa hazırlandı. “Women’s World Car Of The Year”da yılın en ekonomik otomobili olarak seçilen Toyota Auris’in, bu ünvanı elde etmesinde kompakt tasarımı ve düşük yakıt tüketimine rağmen yüksek performansının etkisi büyük.

Toyota Auris

Yılın En “Yeşil” Otomobili BMW İ8

Son yıllarda araç sahiplerinin çevre bilincine ulaşmalarıyla beraber ilgi göstermeye başladıkları elektrikli , hibrit otomobiller, henüz ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayamıyor olsalar da her geçen gün gelişmeye devam ediyor. BMW’nin elektrik motoru ile desteklediği modeli İ8, bu konsepteki modellerin en fazla ilgi görenlerinden birisi. “Women’s World Car Of The Year”da yılın en yeşil otomobili seçilen İ8 elektrik motorlu ile ortalama 37 Km mesafe katediyor.

BMW İ8

Yılın En Lüks Otomobili Mercedes Class – S

Dünyada lüks otomobil denildiğinde ilk akla gelen modellerden birisi olan Mercedes Class – S, “Women’s World Car Of The Year”da da yılın en lüks otomobili seçildi. İlk olarak 1954 yılında üretimi başlayan seri günümüzde de ünlüler ve politikacılar tarafından sık sık tercih ediliyor.

Mercedes Class-S

Aracınız ve Bütçeniz Kasko ile Güvencede

Aracınızın modeli, özellikleri ne olursa olsun, her zaman kaza ve arıza riskleri ile karşı karşıyadır. Bu gibi talihsizlikler nedeniyle bütçenizin sarsılmamasını istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden kasko avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Hemen online olarak ya da 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak kasko teklifi alın, ihtiyacınız olan poliçeye en iyi fiyat garantisiyle sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL