Kar Çorabı Nedir? | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kar Çorabı Nedir?

Kar çorabı kış aylarında lastiklerinize giydirebileceğiniz ve zararlı olmayan kumaştan üretilen bir lastik giysisidir. Oldukça pratik kullanımı olan bu ürün kış aylarında karlı ve buzlu yollar daha iyi tutunarak kaymasını önler.

Lastiklere zincir takmak lastiklerinize zarar vereceğinden uzun ömürlülüğünü de yitirmesine neden olur. Lastiğinizi uzun yıllar kullanmayı elbette istersiniz. Bunun için “Lastiklerin Ömrünü Uzatmanın Yolları” yazımızı incelemenizi öneririz.

Kar Çorabı Nasıl Takılır?

Kar çorabını takmak oldukça kolaydır ve vaktinizi çalmaz. Çorabı tekerleğe giydirdikten sonra yaklaşık 1 metre kadar aracı ileri alarak açık kalan yerleri giydirmeniz yeterlidir. Sonrasında yola çıktığınızda ürün otomatik olarak aracınızın lastiğini saracaktır.

 ,

Kar Çorabının Faydaları Nelerdir?
 

 • Kar çorabının montajı kolay yapılır.
   
 • Aracınızın jantlarına zarar vermez.
   
 • Kar çorabının aracınızın kaportasında çizik açma gibi bir etkisi yoktur.
   
 • Kar çorabını çıkarıp, çamaşır makinesinde yakayıp tekrar takmak mümkündür.
   
 • Aracınızın lastiklerine herhangi bir zarar vermez.
   
 • Kar çorabı aracınızın süspansiyonuna da bir zarar vermez.
   
 • Kar çorabı araç tekerleğine takıldığında lastik ve jantın arasında fazla bir yer kaplamadığı için aracınız güvenlik sistemlerine de bir zarar vermez. Aksine EPS-ABS gibi sistemlerinin yüksek performans ile çalışmasını sağlar. Kar çorabı kullanmak isteyenlerin tereddütleri arasında bu konu oldukça yer almaktadır.
   

Kar Çorabı Kullanımında Dikkat Etmeniz Gerekenler
 

 • Kar çorabının ölçüleri mevcuttur. Dolayısı ile lastik ebatlarınıza uygun bir ürünü seçmeniz güvenli olacaktır.
   
 • Kar çorabı kar ya da buzlanma olmayan yollarda kullanılmamalıdır.
   
 • Asfalt olmayan topraklı yollar kar çorabını aşındıracağından bu tür yollarda takılmamalıdır.
   
 • Kar çorabı lastiklerinize takılıyken çok hızlı araç kullanmak, ani frenleme ya da gaza basmak yine çorabın aşınmasına yol açacaktır.

Güvenliğiniz ve aracınızın hasar almaması için önlemler almanız ve hazırladığımız önerileri uygulamanız önemlidir. Olası risk durumunda ise masrafları cebinizden karşılamak durumunda kalmamak için kasko sigortası yaptırmanız gerekir. En uygun kasko sigortası için ise Sigortam.net’ten online teklif almanız ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 aramanız yeterlidir.


Benzer İçerikler

Kasko Sigortasının Ödeme Yapmadığı Durumlar Nelerdir?

Sigortam.net'ten sigortanızı en uygun fiyatlarla yaptırın arabanızı risklere karşı güvence altına alın.

Devamını Oku

Poliçesini Sigortam.net’ten Yaptıranlar, 400 TL’ye Varan Ücretsiz Akaryakıt Kazanıyor!

Türkiye’nin online sigortacılıktaki lider platformu Sigortam.net, sayısız avantajlarına bir yenisini daha ekleyerek araç sahiplerine 400 TL’ye varan ücretsiz akaryakıt kazanma fırsatı sunuyor. Sigortam.net ve Petrol Ofisi iş birliği ile gerçekleştirilen kampanya kapsamında, Sigortam.net’ten kasko veya trafik sigortası yaptıran araç sahipleri 1 yıl süresince yaptıkları akaryakıt alımlarından toplamda 400 TL’ye varan ücretsiz akaryakıt kazanma şansı yakalıyor. Kimler Ücretsiz Akaryakıt Kampanyasından Yararlanabiliyor? Sigortam.net müşterilerine özel Petrol Ofisi’nden 400 TL’ye varan ücretsiz akaryakıt kampanyasına katılmak için tek yapmanız gereken ise Sigortam.net’ten kasko veya trafik […]

Devamını Oku

Dijital Radyo Nedir? Sürücüler İçin Çok Önemli Uyarı

Büyük değişim 2016 yılında başlıyor. Dijital radyo dönemi ile birlikte 20 milyon aracın teybinin değişmesi bekleniyor. Peki nedir bu dijital radyo?

Devamını Oku