Kar Çorabı Nedir?

Kar çorabı kış aylarında lastiklerinize giydirebileceğiniz ve zararlı olmayan kumaştan üretilen bir lastik giysisidir. Oldukça pratik kullanımı olan bu ürün kış aylarında karlı ve buzlu yollar daha iyi tutunarak kaymasını önler.

Lastiklere zincir takmak lastiklerinize zarar vereceğinden uzun ömürlülüğünü de yitirmesine neden olur. Lastiğinizi uzun yıllar kullanmayı elbette istersiniz. Bunun için “Lastiklerin Ömrünü Uzatmanın Yolları” yazımızı incelemenizi öneririz.

Kar Çorabı Nasıl Takılır?

Kar çorabını takmak oldukça kolaydır ve vaktinizi çalmaz. Çorabı tekerleğe giydirdikten sonra yaklaşık 1 metre kadar aracı ileri alarak açık kalan yerleri giydirmeniz yeterlidir. Sonrasında yola çıktığınızda ürün otomatik olarak aracınızın lastiğini saracaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kar Çorabının Faydaları Nelerdir?
 

 • Kar çorabının montajı kolay yapılır.
   
 • Aracınızın jantlarına zarar vermez.
   
 • Kar çorabının aracınızın kaportasında çizik açma gibi bir etkisi yoktur.
   
 • Kar çorabını çıkarıp, çamaşır makinesinde yakayıp tekrar takmak mümkündür.
   
 • Aracınızın lastiklerine herhangi bir zarar vermez.
   
 • Kar çorabı aracınızın süspansiyonuna da bir zarar vermez.
   
 • Kar çorabı araç tekerleğine takıldığında lastik ve jantın arasında fazla bir yer kaplamadığı için aracınız güvenlik sistemlerine de bir zarar vermez. Aksine EPS-ABS gibi sistemlerinin yüksek performans ile çalışmasını sağlar. Kar çorabı kullanmak isteyenlerin tereddütleri arasında bu konu oldukça yer almaktadır.
   

Kar Çorabı Kullanımında Dikkat Etmeniz Gerekenler
 

 • Kar çorabının ölçüleri mevcuttur. Dolayısı ile lastik ebatlarınıza uygun bir ürünü seçmeniz güvenli olacaktır.
   
 • Kar çorabı kar ya da buzlanma olmayan yollarda kullanılmamalıdır.
   
 • Asfalt olmayan topraklı yollar kar çorabını aşındıracağından bu tür yollarda takılmamalıdır.
   
 • Kar çorabı lastiklerinize takılıyken çok hızlı araç kullanmak, ani frenleme ya da gaza basmak yine çorabın aşınmasına yol açacaktır.

Güvenliğiniz ve aracınızın hasar almaması için önlemler almanız ve hazırladığımız önerileri uygulamanız önemlidir. Olası risk durumunda ise masrafları cebinizden karşılamak durumunda kalmamak için kasko sigortası yaptırmanız gerekir. En uygun kasko sigortası için ise Sigortam.net’ten online teklif almanız ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 aramanız yeterlidir.

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler 2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en...büyük ve en iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.