444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kar Çorabı Nedir?

09 Ocak 2015

Kar çorabı kış aylarında lastiklerinize giydirebileceğiniz ve zararlı olmayan kumaştan üretilen bir lastik giysisidir. Oldukça pratik kullanımı olan bu ürün kış aylarında karlı ve buzlu yollar daha iyi tutunarak kaymasını önler.

Lastiklere zincir takmak lastiklerinize zarar vereceğinden uzun ömürlülüğünü de yitirmesine neden olur. Lastiğinizi uzun yıllar kullanmayı elbette istersiniz. Bunun için “Lastiklerin Ömrünü Uzatmanın Yolları” yazımızı incelemenizi öneririz.

Kar Çorabı Nasıl Takılır?

Kar çorabını takmak oldukça kolaydır ve vaktinizi çalmaz. Çorabı tekerleğe giydirdikten sonra yaklaşık 1 metre kadar aracı ileri alarak açık kalan yerleri giydirmeniz yeterlidir. Sonrasında yola çıktığınızda ürün otomatik olarak aracınızın lastiğini saracaktır.

 ,

Kar Çorabının Faydaları Nelerdir?
 

 • Kar çorabının montajı kolay yapılır.
   
 • Aracınızın jantlarına zarar vermez.
   
 • Kar çorabının aracınızın kaportasında çizik açma gibi bir etkisi yoktur.
   
 • Kar çorabını çıkarıp, çamaşır makinesinde yakayıp tekrar takmak mümkündür.
   
 • Aracınızın lastiklerine herhangi bir zarar vermez.
   
 • Kar çorabı aracınızın süspansiyonuna da bir zarar vermez.
   
 • Kar çorabı araç tekerleğine takıldığında lastik ve jantın arasında fazla bir yer kaplamadığı için aracınız güvenlik sistemlerine de bir zarar vermez. Aksine EPS-ABS gibi sistemlerinin yüksek performans ile çalışmasını sağlar. Kar çorabı kullanmak isteyenlerin tereddütleri arasında bu konu oldukça yer almaktadır.
   

Kar Çorabı Kullanımında Dikkat Etmeniz Gerekenler
 

 • Kar çorabının ölçüleri mevcuttur. Dolayısı ile lastik ebatlarınıza uygun bir ürünü seçmeniz güvenli olacaktır.
   
 • Kar çorabı kar ya da buzlanma olmayan yollarda kullanılmamalıdır.
   
 • Asfalt olmayan topraklı yollar kar çorabını aşındıracağından bu tür yollarda takılmamalıdır.
   
 • Kar çorabı lastiklerinize takılıyken çok hızlı araç kullanmak, ani frenleme ya da gaza basmak yine çorabın aşınmasına yol açacaktır.

Güvenliğiniz ve aracınızın hasar almaması için önlemler almanız ve hazırladığımız önerileri uygulamanız önemlidir. Olası risk durumunda ise masrafları cebinizden karşılamak durumunda kalmamak için kasko sigortası yaptırmanız gerekir. En uygun kasko sigortası için ise Sigortam.net’ten online teklif almanız ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 aramanız yeterlidir.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.