Kasko Araç Değeri Nerelerde Kullanılır | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Araç Değeri Nerelerde Kullanılır?

Her ne kadar kasko sigortası yaptırmakla ilgili kanuni bir uygulama olmasa da hem aracınızı hem bütçenizi güvenceye almak için her araç sahibinin sahip olması gereken şeylerden biri de kasko poliçesidir.

Bu anda araç kasko değeri konusu devreye girer. Sıfır yahut ikinci el aracın sigortalanması, ikinci al aracınızın elden çıkarılması, hasar ödemelerinin karşılanması gibi durum araç kasko değeri baz alınır.

Kasko değer listesi içerisinde son 15 yıllık kasko değerleri yer almaktadır. Bundan daha öncesindeki yıllara ait araç kasko değerleri sigorta sahibi ve sigorta şirketinin kararlaştırması sonucu belirlenir.

Her ay güncellenen bu listede tüm araçlar cinsi, markası, modeli gibi etkiler baz alınarak sıralanır. Araç kasko değer listesindeki rakamlar, motorlu taşıtlar vergisi için de baz oluşturur. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araç; sigortası yaptırılacak aracın genel hali ve sigortalandığı tarihteki şartlara göre kasko değer listesinde gösterilen değerlerin altında ya da üstünde bir bedel ile de sigorta ettirilebilir. Araca sonradan eklenmiş olan aksesuarlar varsa aksesuar bedeli liste bedeli dışında değerlendirilir.

Araç kasko değeri, araç kasko bedelinin belirlenmesine yardımcı olur ancak tek başına kıstas değildir. Aracınız kasko değer listesi içerisinde geçmiyor ise aracınızın kasko poliçesini almak istediğiniz sigorta şirketi ile birlikte bir bedel belirlemeniz gerekir. 

Olası hasarlara karşı kendinizi ve aracınızı güvene almak için kasko sigortanızı yaptırın, araç kasko değeri ile fikir edinerek, hem cebinize hem aracınıza bir iyilik yapın. Aracınızı kaskosuz, kendinizi sigortasız bırakmayın.

Sigortam.net ile aracınızın kasko sigortasını araç kasko değerleri hakkında bilgi alarak yaptırın, aracınızı güvencesiz bırakmayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24  yardım alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Kasko Değer Listesi Şubat 2015

TSB, Kasko Değer Listesi Şubat 2015 listesini paylaştı. Şubat listesine eklenen araçları görün, bu araçlar için en uygun kaskoya Sigortam.net'ten ulaşın.

Devamını Oku

Anlaşmalı Araç Servisi Uygulamasında En Çok Merak Edilenler

Hem ilk defa kasko alacak, hem de zaten kaskolu olan sürücülerin anlaşmalı araç servislerine dair bilgi sahibi olabilmesi adına anlaşmalı araç servislerine dair en çok merak edilenleri bir araya getirdik.

Devamını Oku

Araç Anahtarı ile Çalınma Durumunda Kasko Ödeme Yapar mı?

Her araç sahibinin karşılaşabileceği en zorlu risklerden biri de araç anahtarı ile aracının çalınması durumudur. 

Devamını Oku