444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Bedeli

05 Eylül 2012

Kasko Bedeli Nedir?

Sıfır ya da ikinci el araçlarınıza yaptıracağınız kasko poliçelerinde ödeyeceğiniz kasko bedeli o anın en öncelikli durumlarından biridir. Yeni aldığınız, yenilediğiniz aracınız için yaptığınız masraflara bir de kasko poliçesi ekleniyor. Böyle bir alım için cebinizden ne kadar para çıkacağı önemli. Tercihinizi var olan en ucuz kaskodan yana kullanabileceğiniz gibi, aracınız için en doğru kasko poliçesini yaptırmayı da seçebilirsiniz.

Kasko sigortası poliçelerinde ödeyeceğiniz yıllık kasko primini en çok etkileyen faktör araç değeridir. Araç değeri, aracınızın hasara uğraması, yanması, çalınması gibi risklerle karşılaştığınızda sigorta şirketi tarafından size ödenecek olan maksimum tutarı ifade eder.

''Araç Kasko Değeri Hesaplanmasında Etkili Olan Faktörler Nelerdir?'' başlıklı yazımızdan, araç değer ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan araç kasko değer listesindeki bilgiler kasko poliçesine yazılacak kasko bedelini belirlemek için tavsiye niteliğinde hazırlanmıştır.

Bu bilgiler, sigorta şirketlerinin uygulamalarına, aracın kullanım amacına, hasar geçmişine, sürücünün yaşı, cinsiyeti gibi değişkenlere göre farklı fiyatlarda araç kasko bedeli çıkmasına sebep olmaktadır. Ayrıca, sigortalının tercihine göre ilave olarak ses, iletişim ve görüntü cihazları ile taşıtta standart dışında yer alan ilave radyo-teyp, telefon, televizyon, air condation gibi cihazlar, aksesuar sigortası kapsamı içine dahil edilir. Bunlar için ayrıca sigorta bedeli saptanarak poliçede belirtilir.

Kasko poliçenizi yaptırırken bu bilgileri müşteri temsilcinizle paylaşmak sizin için faydalı olur. Çünkü hasar anında ilave aksesuarlarınız da zarar görürse ve siz bu ilaveleri poliçenizde belirtmemiş olursanız, bu ilavelerin hasar ödemelerini cebinizden karşılamak zorunda kalırsınız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko Bedeliniz Araç Değerinizin Altında mı, Üstünde mi?

Kasko bedelinin nasıl belirlendiğiyle ilgili bilgi almak için "Yeni Kasko Sistemi ve Araç Rayiç Bedel Belirleme" yazımızı okuyun.

Araç değerinizin altında bir poliçe bedeline sahipseniz, eksik sigorta denilen durumla karşı karşıyasınız demektir. Bu da hasar anında sigorta şirketinin size eksik ödeme yapmasına neden olur.

Kasko poliçe bedeliaraç değerinizin üzerindeyse hasar gerçekleştiğinde size ödenecek miktarın araç değer listesinde belirtilenden daha fazla olamayacağını bilmelisiniz. Yani gereğinden fazla ödeme yapmış olma ihtimaliniz yüksektir.

Hem aracınız hem de cebinizin rahatlığı için kasko değerinizi ve bedellerinizi Sigortam.net müşteri temsilcinizle birlikte inceleyin.

Hasar anında rahat olmak ve en doğru kasko bedeline sahip kasko poliçenizi bir an önce yaptırmak için hemen online kasko teklifi alın. Sigorta uzmanlarımıza danışmak için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından 7/24 bizi arayın.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.