Kasko Bedeli Sorgulama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasko aracınızın beklenmedik durumlardan dolayı aldığı hasarları güvence kapsamına alır. Beklenmedik durumlar, aracınıza birinin vurup kaçması, halk hareketleri ve grev gibi toplumsal olaylardan dolayı oluşan hasarlar, 3. kişilerin bilerek verdiği zararlar vs. olabilir.

Çarpma, çarpışma, çalınma ve yanma gibi durumlar kasko sigortasının ana teminatları altındayken bunların dışında kalan bir çok durum ek teminatlar olarak sunulur. Bu ek teminatlara sahip olmak için ek primler ödemeniz gerekir.

Araç kasko ek teminatlarını öğrenmek için “Kasko Sigortası Ek Teminatları Neleri Kapsar?” yazımızı okuyabilirsiniz. Risk durumunda kazançlarınızı düşünürseniz ödeyeceğiniz primler bunun yanında çok küçük kalmaktadır. Araç kasko bedelini etkileyen birçok kriter vardır, bu kriterlerin bilinçli bir şekilde belirlenmesi kasko bedelinizi daha doğru belirlemenizi sağlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko Bedeli Sorgulama İşleminde Önemli Noktalar

  • Kasko bedeli sorgulama işlemini yaparken açılan forma aracınıza ait ruhsat, marka-model gibi bilgilerin doğru ve eksiksiz girilmesi gerekir. Bu doğrultuda size özel kasko teklifleri hazırlanır. Poliçenizin daha pahalı çıkma ihtimalini de bu şekilde önlemiş olursunuz.
  • Kasko poliçenizi detaylı olarak incelemeniz gerekir. Poliçenizi imzaladıktan sonra genel ve özel şartlarda hoşunuza gitmeyen bir durumu farketmeniz size daha büyük zorluklar yaşatır.
  • Alacağınız ek teminatların ihtiyaçlarınızı karşılıyor olduğundan emin olmanız gerekir. Gerek duymayacağınız bir teminatın poliçenizde bulunması cebinizden daha fazla para ödemenizin dışında bir işe yaramaz
  • Sunulan kasko tekliflerini limit, teminat ve fiyat açısından karşılaştırmanız gerekir. Böylece aradığınız kaskoyu en uygun fiyata satan şirketten satın alırsınız.
  • Yine poliçenizi daha uyguna almak için kasko indirimleri hakkında bilgi sahibi olup mutlaka poliçe alacağınız şirkette bu indirimin olup olmadığını kontrol etmeli ve hangi oranlarda gerçekleştirildiğini öğrenmelisiniz.

Aracınıza bir zarar gelmeden kaskonuzu yaptırın, güvenli yolculuklara çıkın. Araç kasko sigortası yaptırırken “Araç Kasko Bedeli Hesaplaması Nasıl Yapılır?” yazımızdan da faydalanabilirsiniz. En uygun kasko bedeli için Sigortam.net’ten sadece 3 dakikada teklif alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Detek Hattımızı 7/24 arayın sigortanızı telefonda yaptırın. 7/24 destek alın ve hasar durumunda da yalnız kalmayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL