Kasko Çeşitleri

Kasko, isteğe bağlı yaptırılan bir araç sigortası olmasına karşın son derece önemli bir sigortadır. Çünkü küçük primler ödemeyle büyük hasar ödemelerinden kurtulunmuş olur. Poliçe teminatlarına göre hasar durumunda daha az ödeme yapılır ya da hiç yapılmaz.
 
2013 yılında yürürlüğe giren kasko yasası ile kasko sigortası 4 çeşide ayrıldı. Kasko çeşitleri, farklı teminatlar içerir. Bu nedenle poliçe teminatlarını inceleyerek size en uygun araç kasko ürününü seçebilirsiniz.

Dar Kasko

Dar kasko, adından da anlaşılacağı gibi kapsamı dar olan bir sigortadır. Ana teminatların bir kısmını içerir dolayısıyla fiyatı da diğer kasko çeşitlerine göre daha uygundur.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko

Kasko, ana teminatların hepsini içerir.

Genişletilmiş Kasko

Genişletilmiş kasko, ana teminatların hepsini standart olarak içinde barındırır. Bunların dışında ek primler ödeyerek ek teminatların bazıları da poliçeye ekletilebilir. En çok tercih edilen kasko türlerinden biridir.

Tam Kasko

Tam kasko, kasko sigortasındaki ana teminatların hepsinin yer aldığı ve ek teminatların hepsinin poliçeye ekletilebildiği kasko türüdür.

Hangi kasko çeşidinin teminatları ihtiyacınızı karşılıyorsa onu satın almanız en doğrusu olacaktır. Kasko ismi ise poliçede mutlaka belirtilmelidir. Sonradan sıkıntı yaşamamak adına bu hususa dikkat etmeniz gerekir.

Kasko sigortası teminatları ana ve ek teminatlar olmak üzere 2’ye ayrılır.

Kasko Sigortası Ana Teminatları
 

 • Çarpma: Aracınız trafikte ya da park halindeyken başka bir aracın çarpması sonucu hasar alırsa, kaskonuz bu hasarı karşılar.
   
 • Çarpışma: Kaza esnasında çarpışma sonucu hasar alan aracınızın masrafları kasko sigortası tarafından teminat altına alınır.
   
 • Çalınma: Aracınızın çalınması sonucunda da maddi kayıplarınız kaskonun güvencesi altındadır.
   
 • Yanma: Aracınızın yanması durumunda da zararınız kasko tarafından ödenir.
   

Kasko Sigortası Ek Teminatları
 

 • Yurt dışında aracınızda meydana gelen hasarlar,
   
 • Grev, halk hareketleri, terör vs. durumlarda yetkililerin müdahalesi sonucu araçta meydana gelen hasarlar,
   
 • Deprem, sel, fırtına gibi doğal afetler sonucunda aracınızda meydana gelen hasarlar,
   
 • Kemirgen hayvanların verdiği zararlar gibi daha birçok riske karşı ek primler dahilinde poliçeye ekletilebilecek teminatlardır.

Siz de Sigortam.net’ten kasko hesaplama yapın aracınıza en uygun kasko fiyatlarına 3 dakikada ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, kaskonuzu 7/24 telefonda yaptırın. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL